0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    bigben

ами сега какво да правя?
« -: Декември 15, 2004, 15:20:28 pm »
Здравейте,
Ако махнем общите приказки и приведствия искам да попитам следното

Знае ли някои какъв е шанса да ми се махне Варикоцелето с втората операция която ще ми правят. Значи правиха ми 1 операция преди 1 година и ефекта беше нулев - В. си остана. Сега ходих на Уролог и ми каза че понякога се получавало така и трябва да ми се направи 2-ра операция но по друг метод (първия беше с рязане на вена), с упойка в гърба но мене ме е страх защото беше отвратитела болката повреме на операцията (първата , защото не ме хвана упоиката) и какъв е шанса за се оправя след 2-рата операция. Казаха ми че нещо се режат пак на същото място, но и на крака нещо ще се правят на касапи - а мене си ме е страх да бе би пак да не ме хване упойката и да не би пак да трабва да идвам под ножа за 3-ти път.
*

    Дивна

ами сега какво да правя?
« Отговор #1 -: Декември 15, 2004, 17:03:03 pm »
Това което са ти направили е най-често срещаната операция. Това че упойката не те е хванала, направо ме уби... и такива анестизиолози ли има :?
Не се страхувай от втора операция, некадърните анестезиолози се срещат рядко за щастие.
Може и да се налага ,но може и да не се налага операция... дай ми малко повече инфо за твоя случай.
Има и неоперативни методи на лечение; инвазивни, но не оперативни, които в много случаи са много по добри от хирургичните.
*

    bigben

ами сега какво да правя?
« Отговор #2 -: Декември 15, 2004, 17:13:33 pm »
...ами какво означава дай малко повече информация - казаха ми че В. си е там и АКО искам мога да си подложа на втора операция заа да ми га МАХНАТ - може би по-сигурно от предния път. Да не говорим ,че в последсвие разбрах че е трябвало да ИМА спадане на отока от В.-то още по време на операцията но такова нещо НЯМАШЕ. А те (лекарите) казват ,че се е появило след НЕПРАВИЛЕН след оперативен период.

Вече се съмнявам в компентентността на лекарите от ВМА-София
*
ами сега какво да правя?
« Отговор #3 -: Декември 15, 2004, 18:42:19 pm »
Ако искате да се свържете по-бързо с мен - използвайте координатите на ПРОФИЛА ми...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ами сега какво да правя?
« Отговор #4 -: Декември 17, 2004, 12:16:15 pm »
Бигбен, защо не се консултираш с д-р Кацаров, който се води за един от най-добрите специалисти по варикоцелето?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
а сега какво...???
« Отговор #5 -: Януари 15, 2005, 15:13:57 pm »
ами аз за моя проблем - казаха ми че ще ме оперират отново но този път операцията ще е ВАРИКОЦЕЛЕ ФОКС. Някои знае ли какво означава това ФОКС, какви са шанцсовете този път да мине и да не се налага ТРЕТА операция???
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
ами сега какво да правя?
« Отговор #6 -: Януари 15, 2005, 19:15:42 pm »
А консултира ли се с д-р Кацаров, казват, че е добър?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Операция на Fox
« Отговор #7 -: Януари 15, 2005, 20:22:57 pm »
Bigben, това е оперативен подход, по името на човека, който го е описал - Fox. Представлява микрохирургична техника, при която се прави анастомоза между няколко (2 - 3) разширени вени на плексус пампиниформис (това са вените, по които се оттича венозната кръв от скротума) и вена сафена магна (това е една голяма повърхностна вена на бедрото), като по този начин венозната кръв се пренасочва от област с високо към област с ниско венозно налягане.

Прогнозата е доста относително нещо, хората дават 70 - 75% подобряване на състоянието, но това най - добре ще ти каже лекуващия те лекар. За съжаление, мога да ти препоръчам консултант само от Пловдив.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Anonymous

ами сега какво да правя?
« Отговор #8 -: Януари 16, 2005, 11:43:19 am »
Цитат на: Lali
А консултира ли се с д-р Кацаров, казват, че е добър?


Ами не съм ходил при д-р КАЦАРОВ, ходих си само на лекар във ВМА.
*
ами сега какво да правя?
« Отговор #9 -: Януари 16, 2005, 11:59:27 am »
Между другото ми правиха изследвания който май са с катастрофални вече резултати:

  - обем 1.6ml еякулат
  - 20 000 000бр/ml

... май нещата може и да са непоправими вече
*
ами сега какво да правя?
« Отговор #10 -: Януари 16, 2005, 13:22:17 pm »
Спокойно!
Каква е подвижността в % и морфологията и къде правихте спермограмата?
20 млн на мл. е на границата на критериите за концентрация по СЗО. Тези стойности варират понякога. Напиши по-подробно спермограмата!
Успех!
*
ами сега какво да правя?
« Отговор #11 -: Януари 16, 2005, 13:25:16 pm »
Цитат на: cygnus
Спокойно!
Каква е подвижността в % и морфологията и къде правихте спермограмата?
20 млн на мл. е на границата на критериите за концентрация по СЗО. Тези стойности варират понякога. Напиши по-подробно спермограмата!
Успех!


ами само тези данни ми казаха - тези дни ще ми правят пак и тогава ще им искам всичките данни да ми кажат!
*
ами сега какво да правя?
« Отговор #12 -: Януари 16, 2005, 13:27:08 pm »
Как така ти ги "казаха"? Не ти ли дадоха лист с резултати?
Направи я в някоя реномирана лаборатория, където препоръчват момичетата от тук и клуба в дир! От къде си?
*
ами сега какво да правя?
« Отговор #13 -: Януари 16, 2005, 13:29:54 pm »
Цитат на: cygnus
Как така ти ги "казаха"? Не ти ли дадоха лист с резултати?
Направи я в някоя реномирана лаборатория, където препоръчват момичетата от тук и клуба в дир! От къде си?


Ами препоръчайте ми някоя - СОФИЯ
Изследването което ми правиха не е спернограма и билп за нещо друго, а от данните ми казаха само това което ме касаело...
*
ами сега какво да правя?
« Отговор #14 -: Януари 16, 2005, 13:41:14 pm »
Център по репродуктивна медицина и ин витро оплождане "София" при д-р Тачева
или
МЦ "Репродуктивно здраве" - клиниката на доц. Щерев

Не си спомням цените как са, но са около 20-тина лева до 50-тина - зависи какво включва спермограмата.
Разширената при Щерев е около 140 лв.
*
ами сега какво да правя?
« Отговор #15 -: Януари 16, 2005, 13:45:25 pm »
Цитат на: cygnus
Център по репродуктивна медицина и ин витро оплождане "София" при д-р Тачева
или
МЦ "Репродуктивно здраве" - клиниката на доц. Щерев

Не си спомням цените как са, но са около 20-тина лева до 50-тина - зависи какво включва спермограмата.
Разширената при Щерев е около 140 лв.


БЛАГОДАРЯ
*
ами сега какво да правя?
« Отговор #16 -: Февруари 11, 2005, 06:12:18 am »
СТИСКАЙТЕ МИ ПАЛЦИ ДА МИНЕ ВСИЧКО ОК...
На 15.02.2005 ще ми е втората операция....
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
ами сега какво да правя?
« Отговор #17 -: Февруари 11, 2005, 08:51:15 am »
Добре. Ти къде се загуби, помислих, че си отишъл на операция вече. Успех.
*
ами сега какво да правя?
« Отговор #18 -: Февруари 11, 2005, 09:59:10 am »
Стискаме палци и успех. Не се притеснявай (много), този път всичко ще е наред!!!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
ами сега какво да правя?
« Отговор #19 -: Февруари 17, 2005, 12:10:33 pm »
Биг-бен, къде си? Мина ли втората операция?