0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Anonymous

Здравейте,момичета.Здравейте,д-р Даскалова.
Имам нужда от малко съвети.Днес взехме резултатите от спермограмата(клиниката на д-р Стаменов).

въздържание 4 дни
обем 1,8
концентрация 0,95 млн
обща концентр. 1,7 млн
много подвижни 0%
подвижни 35%
слабо подв. 20%
неподвижни 45%
РН 8
цвят нормален

морфология по Крюгер 4%
антитела няма

Моля ви да ми кажете кой от резултатите подлежи на лечение и промяна?
На какво може да се дължат такива резултати?
Утре имам час за преглед и консултация,но вие сте повече от 1 брой лекар и сте ми много ценни.
Благодаря ви предварително и ви прегръщам.
*
Моля за компетентно мнение за спермограма!
« Отговор #1 -: Февруари 13, 2006, 11:58:50 am »
ГОста съм аз.Не знам,защо не ме разпозна


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Моля за компетентно мнение за спермограма!
« Отговор #2 -: Февруари 13, 2006, 12:07:10 pm »
На пръв поглед- консултация с уролог, трябва да има причина за липса на нормоподвижни сперматозоиди. Най-често това е варикоцелето. Иначе и другите параметри не са добре- намален обем на еякулата( нормата е от 2 до 6 мл), нисък брой (олигозооспермия), нарушена морфология (тератозооспермия), намалена подвижност (астенозооспермия).
За повече инфо http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=51
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит