0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Някоя правила ли си е амниоцентеза?
« -: Август 24, 2008, 21:04:13 pm »
Не намерих нищо в форума за амниоцентеза.Знам какво представлява и за какво се прави. Но дали риска си заслужава.Има ли друго толкова надежно изследване за генетични аномалии?
Ако някой от вас е минал през амниоцентеза нека да сподели.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Някоя правила ли си е амниоцентеза?
« Отговор #1 -: Август 24, 2008, 21:38:28 pm »
единствено амниоцентезата дава достоверна и надеждна информация за наличие или липса на хромозомни аномалии (за онези, за които се прави изследването). няма друго такова изследване.
дали рискът си заслужава? обикновено, амниоцентеза се препоръчва, когато рискът от раждане на дете с хромозомна аномалия е по-голям от риска от аборт вследствие на процедурата. ако ти е препоръчана амниоцентеза, значи рискът си заслужава. особено, ако си над 35 години.
рискът от аборт не е голям, ако амниоцентезата се извърши от опитен специалист. средно за света рискът е 1 към 250.
аз съм правила амниоцентеза поради възрастови показания. мина бързо, леко и безболезнено. правих я в Майчин дом - София при д-р Виолета Димитрова, която препоръчвам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Някоя правила ли си е амниоцентеза?
« Отговор #2 -: Август 24, 2008, 22:40:46 pm »
аз съм правила амниоцентеза поради възрастови показания. мина бързо, леко и безболезнено.
И аз съм правила пак поради същата причина, но в клиниката на Щерев - бяха много внимателни, дори първия път ме отложиха, понеже девойката се обърна в последния момент и не остави място за иглата - бях с предна плацента, а съм с отрицателен резус фактор, така че не трябваше да се минава през плацентата.
Честно да ти кажа, амниоцентезата ми даде сигурност и спокойствие за оставащото време от бременността.
Успех, каквото и да решиш.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Някоя правила ли си е амниоцентеза?
« Отговор #3 -: Август 27, 2008, 12:23:08 pm »
Фоксче а заплаща ли се процедурата в клиниката на Щерев и колко струва? Доколкото знам в Майчин дом е безплатна. А някой знае ли колко време след това си остава риска от аборт и въобще може ли да се пътува след това, колко време трябва да се лежи? Благодаря ви момичета.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
Re: Някоя правила ли си е амниоцентеза?
« Отговор #4 -: Август 27, 2008, 14:44:30 pm »
В клиниката на Щерев се заплаща.
След процедурата ме пуснаха да си тръгна веднага, но аз съм от София - принципно бият спазмалгон, за да намалят риска от контракции.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Някоя правила ли си е амниоцентеза?
« Отговор #5 -: Август 27, 2008, 16:06:53 pm »
Фоксче а заплаща ли се процедурата в клиниката на Щерев и колко струва? Доколкото знам в Майчин дом е безплатна. А някой знае ли колко време след това си остава риска от аборт и въобще може ли да се пътува след това, колко време трябва да се лежи? Благодаря ви момичета.

Сестра ми прави при д-р Мазнейкова в МБАЛ "Света София" по-рано тази година.  Заплащаше се.  Оставиха я да полежи през деня на процедурата и вечерта пътува с нощния влак от София за Варна.  След това полежа у дома около седмица.
Re: Някоя правила ли си е амниоцентеза?
« Отговор #6 -: Август 28, 2008, 19:43:46 pm »
Благодаря ви много за отговорите.
Сега първо ще ми направят някакви кръвни тестове които се правят в 15 г.с. от които могат да разберат повече за бебчо, но нямам представа как се казват. Аз съм в Испания и докторите не си служат с термини ,а ми обясняват само за какво е. И после ще ми правят фетална морфология в 19-20. Имаше много голям риск от аборт при мен дори още съм на утрогестан може би заради това няма да ми правят амниосинтеза поне за сега.