0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

имам нужда от съвет...
« -: Август 22, 2008, 15:00:31 pm »
Здравейте,не съм писала досега във форума,но ви чета най-редовно.Радвам се, че сте толкова отзивчиви към всеки проблем и се надявам ако може някой да помогне и на мен със съвет.Та проблемът ми е следният:от 2-3 дни имам болка ниско в дясно и отидох на преглед при гинеколог.Тя ме прегледа,после на ехограф каза че все още си стояла раничка на шийката на матката (която е там от 7 години ),но нямало нужда да се лекува,не била възпалена.Цитонамазка не ми взе.Накрая заключи, че ми били раздразнени червата и трябвало да пазя диета. 8O Аз в крайна сметка не можах да свържа моята болка с червата, но може и да не разбирам, знам ли...
Ако някой може да ми помогне ще съм благодарна.
Re: имам нужда от съвет...
« Отговор #1 -: Август 22, 2008, 15:04:41 pm »
забравих да кажа, че от 3 години със съпруга ми се опитваме да си направим второ бебче, но нестава.Това дали има връзка със тази раничка, защото моята лекарка не пуска никакви изследвания, а всичко отдава на стреса.Благодаря предварително.
Re: имам нужда от съвет...
« Отговор #2 -: Август 22, 2008, 15:23:42 pm »
?!?!?!?  8O
Боже, не мога да спра да се чудя на безхаберието и дебилизма на някои лекари!
Първо, ако раничка седи от 7 години и лекар ти каже, че нма нужда от лечение, накарай го да си изяде дипломата. Час по-скоро си направи една цитонамазка и мислете за някаква терапия. (За целта, естествено, ти е нужен смислен гинеколог.)

После - няма такъв стрес, който да пречи на забременяване в продължение на 3 години. Ако 1 година (най-много, при това ако си под 35, иначе срокът е по-кратък) не се получава при редовни опити, има проблем. И той не е стрес - със сигурност. Следва да се направят една редица изследвания. Раничката надали има отношение към незабременяването.

А за болката - ами, явно няма гинекологичен произход. Ниско дясно? Да не е възпален апендикс или пък нещо с бъбреците? Май един интернист трябва да те види.
Успех и пиши как си!
*
Re: имам нужда от съвет...
« Отговор #3 -: Август 22, 2008, 15:37:09 pm »
По-най бързия начин смени гениколожката си!Ако беше нормално да имаме ранички щяхме да се раждаме с тях!Но не е и трябва да ги лекуваме!
Относно забременяването 3г.са си доста дълъг пероид при редовни опити.Така,че намери лекар с който да намерите проблема и дано да го решите по-бързо.Късмет!

Re: имам нужда от съвет...
« Отговор #4 -: Август 22, 2008, 15:55:06 pm »
Благодаря за бързия отговор.И аз смятам така, но досега съм ходила при няколкото специалисти в нашия град и съм разочарована тотално от всички досега и незнам към кого да се обърна.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: имам нужда от съвет...
« Отговор #5 -: Август 23, 2008, 21:09:14 pm »
Здравейте,не съм писала досега във форума,но ви чета най-редовно.Радвам се, че сте толкова отзивчиви към всеки проблем и се надявам ако може някой да помогне и на мен със съвет.Та проблемът ми е следният:от 2-3 дни имам болка ниско в дясно и отидох на преглед при гинеколог.Тя ме прегледа,после на ехограф каза че все още си стояла раничка на шийката на матката (която е там от 7 години ),но нямало нужда да се лекува,не била възпалена.Цитонамазка не ми взе.Накрая заключи, че ми били раздразнени червата и трябвало да пазя диета. 8O Аз в крайна сметка не можах да свържа моята болка с червата, но може и да не разбирам, знам ли...
Ако някой може да ми помогне ще съм благодарна.

Тази болка ниско в дясно на кой ден от МЦ е?
НА УЗИ РАНИЧКА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ВИДИ!
Раничка на шийката говори за изменение на тъканта на цервикса, КОЕТО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СЕ ЛЕКУВА, а не се чака петел да снесе яйце за да изчезне от самосебе си. Отделно на това може и да е проблем със забременяването.
Тва за болката в червата и диетата ... хммммм.
В кой град си за да те насочим кам най-близкия свестен гинеколог.
Re: имам нужда от съвет...
« Отговор #6 -: Август 24, 2008, 09:59:04 am »
Раничката може да бъде причина за незабременяване.
Наистина е важно в кой ден от цикъла е тази болка.Ако е към 14 ден може да е от овулация.Но ако е към края на цикъла или имаш закъснение би трябвало да те прегледа гинеколог още веднъж/задължително/Ако не ти е опериран апандисита  би трябвало да те види и хирург.
Re: имам нужда от съвет...
« Отговор #7 -: Август 24, 2008, 11:15:38 am »

foxy_24 преди години и аз попаднах на подобен лекар.Обяснявам му , че имам силни болки -а той ми вика имаш колит лекувай него.Естествено смених го веднага.Първо нямах колит ,а проблеми с яйчниците и второ раничката ,която имах другия гинко лекува, нищо че не съм раждала .Смени лекаря задължително
Re: имам нужда от съвет...
« Отговор #8 -: Септември 01, 2008, 23:14:45 pm »
Благодаря ви момичета ,много сте мили.Аз съм от Видин, ще съм благодарна ако ме насочите към свестен гинеколог макар и да не е точно от моя град.Относно болката премина, аз им намекнах на двамата умни гинеколози че преди ден съм била в овулация според мен , но те казаха че това няма нищо общо с болките ми.Да видим до къде сме я докарали този месец.... :oops:още чакам МЦ да дойде...и стискам палци и на краката всъщност да не идва... :D
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: имам нужда от съвет...
« Отговор #9 -: Септември 02, 2008, 13:23:08 pm »
забрави з а  Видин- ориентирай се към София ,Плевен /ако по те устройва  за пътуване/.
3 години  щом опитвате-вече е време поне за  някакви изследвания-спермограма  поне  да се направи  -може да прочетеш  за това  в опити за забременяване.


Re: имам нужда от съвет...
« Отговор #10 -: Септември 02, 2008, 23:11:42 pm »
Aз също в момента имам раничка и лекувам вече трети месец. Вашите генеколози как ви лекуваха,защотомене ме лекуват с хапчета а чух че трябвало да се гори.
ОБИЧАМ означава да поемеш куршума заради любимия човек! Всичко по-малко от това е просто ХАРЕСВАМ!
*
Re: имам нужда от съвет...
« Отговор #11 -: Септември 02, 2008, 23:14:39 pm »
Aз също в момента имам раничка и лекувам вече трети месец. Вашите генеколози как ви лекуваха,защотомене ме лекуват с хапчета а чух че трябвало да се гори.
За първи път чувам раничка да се лекува с хапчета.
Моята я лекуваха чрез електрокоагулация/обгаряне/
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: имам нужда от съвет...
« Отговор #12 -: Септември 05, 2008, 13:52:22 pm »
Благодаря ви момичета ,много сте мили.Аз съм от Видин, ще съм благодарна ако ме насочите към свестен гинеколог макар и да не е точно от моя град.Относно болката премина, аз им намекнах на двамата умни гинеколози че преди ден съм била в овулация според мен , но те казаха че това няма нищо общо с болките ми.Да видим до къде сме я докарали този месец.... :oops:още чакам МЦ да дойде...и стискам палци и на краката всъщност да не идва... :D
!

И аз  стискам палци-ще ни зарадваш лис  хубава вест,че не ти е дошло?


Re: имам нужда от съвет...
« Отговор #13 -: Септември 05, 2008, 15:28:14 pm »
Всъщност не, за съжаление гадната лелка е тук.След 5 дни закъснение, надеждите ми се сринаха като пясъчен замък.Ще се редя за другия месец, но май съм за друга тема... :oops: вече.
Re: имам нужда от съвет...
« Отговор #14 -: Септември 09, 2008, 17:32:52 pm »
Аз също имам нужда от съвет последната гостенка ми беше на 23.05.2008 г и от тогава не идва. Аз в началото естествено много се зарадвах защото си мислех че дългоочакваното бебче вече е на път, но уви. Направих някоко теста и нищо. Моят лекар ми изписва противозачатъчни, но проблема е че аз не искам да ги пия. Знае ли някой по какъв друг начин може да се предизвика менструация без значение хапчета или друго бабино лекарство само да не са противозачатъчни ?
Re: имам нужда от съвет...
« Отговор #15 -: Септември 09, 2008, 17:37:30 pm »
Чувала съм за няколко ванилии в чаша мляко,но не зная колко е ефикасно. По-добре пии противозачатъчните,или попитай лекаря за нещо др. щом не ги искаш.
ОБИЧАМ означава да поемеш куршума заради любимия човек! Всичко по-малко от това е просто ХАРЕСВАМ!
Re: имам нужда от съвет...
« Отговор #16 -: Септември 09, 2008, 17:50:48 pm »
Благодаря ще го пробвам това със ванилиите защото за нищо на света не искам да пия тези противозачатъчни. Преди известно време пих и в София като ходихме по лекари ми казаха че е възможно това да е причината да не мога да забременея, въпреки че тук (в Карлово) ме убеждават да ги пия и че нямало да ми навредят, а не искам
Re: имам нужда от съвет...
« Отговор #17 -: Септември 09, 2008, 18:03:56 pm »
Не съм мн сигурна,че проблема е в хапчетата. А и щом нямаш цикъл толкова вр. по добре си направи някакви изследвания,може би проблема е точно в това.
ОБИЧАМ означава да поемеш куршума заради любимия човек! Всичко по-малко от това е просто ХАРЕСВАМ!
Re: имам нужда от съвет...
« Отговор #18 -: Септември 09, 2008, 20:11:41 pm »
Аз съм си правила изследвания и знам причината, но въпроса е че търсих други методи, ако някой друг знае нещо да каже  please    :balk_81:
Re: имам нужда от съвет...
« Отговор #19 -: Септември 09, 2008, 20:45:38 pm »
Според мен не си прави експерименти ,а отиди на добър АГ .Не е нормално това че от 3м нямаш цикъл.