0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейге
Ако някой е информиран нека ми обясни, опасно ли е това че жълтото тяло се пука след цикъла, а не прди него
При мен така се получи
събудих се с остра болка, отидох на лекар и ми казаха че това спукване-този забавен процес ми е причинил болката
Оказа се че и левия яйчник е възпален
Лекарката каза че не е страшно, но все пак ако има някои компетентен нека си каже мнението по въпроса. Опаснили са такива явления,влияе ли върху бебеправене лесно ли се отстранява такъв проблем
*
Re: пукане на жълто тяло седмица след цикъл
« Отговор #1 -: Август 20, 2008, 14:34:57 pm »
Не съм много веща, но не се пука жълто тяло а фуликул!!!От него, като се спука се образува жълтото тяло - и всъщност тогава е възможно забременяване!!!Логично е фуликула да се спука на 14-15 ден при нормална овулация.
В какъв смисъл се е спукало след цикъла?!На кой ден?!
Re: пукане на жълто тяло седмица след цикъл
« Отговор #2 -: Август 20, 2008, 14:38:33 pm »
дойде ми на 23 миналия месец, и се пука на 31
така лекарката ми обясни
първо се пука фоликула, а на втората половина на цикъла преди да дойде лелката се пука жълтото тяло
така го разбрах по нейните думи
а при мен се пука по късно
Re: пукане на жълто тяло седмица след цикъл
« Отговор #3 -: Август 21, 2008, 10:56:43 am »
anastacia682  - мисля, че нещо лекарката не ти е обяснила както трябва :lol:

Цитат
При пукането, фоликуларната течност бавно изтича извън яйчника във вътрешността на фалопиевата тръба, а яйцеклетката, вследствие прибирането на фоликуларната стена се оказва на повърхността му. Яйцеклетката се всмуква от подвижните ресни на яйчниковата тръба, които постоянно помитат повърхността на яйчника. Увлечена от движението, яйцеклетката се придижва в тръбата, стига до външната третина, където "чака" някой сперматозоид да я оплоди. След освобождаването на яйцеклетката, фоликулът се превръща в т.нар. “корпус лутеум” или ”жълто тяло”. Затова и фазата се нарича “Лутеална”.

За повече информация цъкни тук

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: пукане на жълто тяло седмица след цикъл
« Отговор #4 -: Август 21, 2008, 17:03:45 pm »
anastacia682  - мисля, че нещо лекарката не ти е обяснила както трябва :lol:

Цитат
При пукането, фоликуларната течност бавно изтича извън яйчника във вътрешността на фалопиевата тръба, а яйцеклетката, вследствие прибирането на фоликуларната стена се оказва на повърхността му. Яйцеклетката се всмуква от подвижните ресни на яйчниковата тръба, които постоянно помитат повърхността на яйчника. Увлечена от движението, яйцеклетката се придижва в тръбата, стига до външната третина, където "чака" някой сперматозоид да я оплоди. След освобождаването на яйцеклетката, фоликулът се превръща в т.нар. “корпус лутеум” или ”жълто тяло”. Затова и фазата се нарича “Лутеална”.

За повече информация цъкни тук
според мен аз правилно не съм я разбрала
Re: пукане на жълто тяло седмица след цикъл
« Отговор #5 -: Декември 09, 2009, 12:26:52 pm »
Здравейге
Ако някой е информиран нека ми обясни, опасно ли е това че жълтото тяло се пука след цикъла, а не прди него
При мен така се получи
събудих се с остра болка, отидох на лекар и ми казаха че това спукване-този забавен процес ми е причинил болката
Оказа се че и левия яйчник е възпален
Лекарката каза че не е страшно, но все пак ако има някои компетентен нека си каже мнението по въпроса. Опаснили са такива явления,влияе ли върху бебеправене лесно ли се отстранява такъв проблем
здравейте,
На мен ми се спука фуликул и ме оперираха по спешност,много ме боля не можех да говоря да ходя и да дишам от болка.Доктора каза ,че ми се пълни стомаха с кръв и трябва веднада да ме оперира за да я махне.Незнам и аз какво точно ми стана
Re: пукане на жълто тяло седмица след цикъл
« Отговор #6 -: Декември 09, 2009, 13:07:55 pm »
Според мен това пукане не е нормално и не се получава при всяка жена.