0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Мили дами, моля ви да ми препоръчате нещо изпитано за почистване на дамаска защото холаната ми гарнитура вече на нищо не прилича. Преди време се радвах, че възглавничките са с ципове и могат да се перат, но след като веднъж пробвах, няма да повторя. Макар че ги прах с хладка вода на ръка, все пак се свиха малко и едвам напъхах обратно дунапрена. Цялата се изподрах и после имах мускулна треска. После пък уж ги почистих с някакъв американски препарат, който майка ми беше взела отнякъде, но като цяло не останах доволна. Сега съм решила, че ще се пробвам да ги почистя за последно и после ще търся да им купя цели калъфи направо- от тези, които се свалят. Така че очаквам да споделите опит по темата, за което ще съм ви безкрайно благодарна. :D

*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Аз си купих оня ден от Метро препарат за дамаска на Астониш, пробвах го вече върху табуретките - доволна съм. Наща гарнитура също е със свалящи се калъфи, но ни отнема по около час свалянето и слагането и около 1кг. телесно тегло :) което си е кеф направо, но не и да го практивкуваш веднъж месечно. Сега съм решила да си търся подходящ плат, за да си направя нещо като покривка и да си я пера нея.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Zlati, намери ли нещо и какво? Някакъв препарат? Има ли ефект? Моята дамаска е светла, не е с калъфки и е станала ужасно мръсна, направо е гнусна :x Знам, че един приятел си вика фирма за почистване и неговата я бяха направили като нова. Но ако мога бих искала сама да си я почистя ако немога чак тогава ще прибегна до подобни услуги.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Аз пък моля за инфо за фирмата за почистване - само за меката мебел ли са дошли (щото на мен само затова ми трябват) и колко е излязло. Пусках преди време тема, ама нямаше отзиви :?
Моята също е светла и безобразна. Различни препарати съм ползвала, но не съм доволна. Освен това не мога да я изчистя в дълбочина...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Ultra, обадих му се, "Василка" е фирмата, само диваните са чистили, пръскали с препарат и после с прахосмукачка /може би няква спец./, която е с вода ги перат и изсмукват. Бил изсъхвал веднага. Незнам ква е точно процедурата, но диваните им бяха чисти. Но пък техните са светли сравнително, но с шарки, моя е чисто светло бежово  :? Май и аз ще се наложи фирма, чудя се, че като я гледам, най-много да я петносам още повече.
*
Бараж М също са добри. Нещо обаче не им работи сайта в момента. Принципно на нас цулостно са чистили, но предполагам че може да се викнат само за определено нещо.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
В Стара Загора за диван тройка и два фотьойла вземат в момента 25 лева
Миналата година ни взеха 15, само за дивана и декоративните възглавници
хич не си заслужава да си хабя ръцете за толкова
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
В Стара Загора за диван тройка и два фотьойла вземат в момента 25 лева
Миналата година ни взеха 15, само за дивана и декоративните възглавници
хич не си заслужава да си хабя ръцете за толкова

Много моля да ме светнеш кой и как я извършва тази услуга. Че и аз имам един диван със седем бежови възглавници и си блъскам главата как да ги разпоря, изпера и после да ги зашия.
     
Коя е тази фирма в Стара Загора? Цената е добра, заслужава си да се пробва.

Beware those who know the price of everything and the value of nothing!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Момичета, много ви благодаря за всички отговори. Извинявам се, че не отговарях досега, но нямах интернет у дома, а от днес вече съм на работа и мога да пиша. :) Та аз все още не съм си решила проблема, но се замислям да извикам фирма ако не е скъпо. С препарат така и не пробвах. Nina, ако разбереш колко струва почистването, би ли споделила, моля.

Аз си купих оня ден от Метро препарат за дамаска на Астониш, пробвах го вече върху табуретките - доволна съм.
От всички препарати , които съм изпробвала от този съм най-доволна.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Аз си купих оня ден от Метро препарат за дамаска на Астониш, пробвах го вече върху табуретките - доволна съм.
От всички препарати , които съм изпробвала от този съм най-доволна.
Щом сте доволни, да взема и аз да си го купя. :D Бихте ли ми казали, моля, какво му е името точно и колко струва. Мерси предварително.

Казва се точно Астониш препарат за дамаски, в прозрачно тумбесто шише е ,течността също е прозрачна. Цената му беше около 5 лева .
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Angelina, мн. ти благодаря за информацията.

*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Аз също оставам доста доволна, онзи ден пробвах и върху самата ъглова гарнитура-доста добре се почисти, че нещо не ми се бореше сама да свалям калъфите и да ги пера. На няколко пъти в месеца мога спокойно да си почиствам пък няколко пъти в годината да ги псукам в пералнята.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Почистих си идеално диваните, които са светлобежови, с български препарат за почистване на дамаска на Mr. Fresh, който струва 2.50 лв. Препаратът ми беше малко, стигна за един диван и половина :) и установих, че сестра ми има друг на фирма Астониш за дамаски - той също се оказа, че е чудесен.
Пораженията върху дивана бяха най-разнообразни петна, имаше и мазно петно, и доста резки от химикалка и то на дебело.
И за да допълним темата за почистване на дамаски, мога да споделя следното: Опитах се да си изпера мокета след като се бях порязала, пробвах с какво ли не, вениш, бинго, минго и прочие. В крайна сметка се стигна до фирма, резултатът беше повече от задоволителен върху петната от кръв по мокета, да уточня само, че цвета му е бежав, и междопрочем хората ми изпраха и дивана в хола заедно с няколко кухненски стола, които станаха идеални. Фирмата за почистване е само за град София, Хоум Клийнърс или нещо такова.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Аз също съм много, много доволна от Астониша.


Полина е ползвала услугите на тази фирма, или е от фирмата, която ги предлага?   Който познае от първия път, печели фафла с вкус на бисквида  :lol:


*
Аз залагам  osi_17,че е от фирмата,която предлага  :lol: :lol:..и дано някой ден разберем,за да си получа фафлата  :lol:

 :sorry: за спама