0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Buba

ovulacia
« -: Декември 14, 2004, 10:30:21 am »
Kolko vreme vi trae ovulaciata sled clostilbegit i Pregnil?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ovulacia
« Отговор #1 -: Декември 14, 2004, 11:19:08 am »
Бубе, овулацията е нещо, което става много бързо - тя не може "да трае" много време, независимо дали с Клостил или без.
Не ти разбирам въпроса, поясни се какво имаш предвид.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Buba

Ovulacia
« Отговор #2 -: Декември 14, 2004, 11:50:57 am »
Imam v predvid, kolko vreme vi stoi visoka temperaturata, obiknoveno pri men e 5-6 dni.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ovulacia
« Отговор #3 -: Декември 14, 2004, 12:02:57 pm »
Ясно, сега разбрах. Ти имаш предвид всъщност втората фаза на цикъла - след овулацията, нали?
Ами 5-6 дена с високи температури е малко, ако след тия дни веднага ти идва М.
Втората фаза трябва да е поне 10 дни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
ovulacia
« Отговор #4 -: Декември 14, 2004, 15:17:20 pm »
Втората фаза е най -добре да е 14 дни.
А температурата е най -добре да ти спада един-два дни преди М.
Обаче всичко зависи от огранизма.
ovulacia
« Отговор #5 -: Декември 14, 2004, 15:42:13 pm »
направи си графика във ФФ и така ще може да я поглаждаме и да знаем за какво става въпрос
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

ovulacia
« Отговор #6 -: Декември 15, 2004, 10:10:07 am »
Момичета, гадило ли ви се е от Дуфастона?
Вчера вечерта така ми се гадеше и ми мина чак като напълних тумбака със спагети! :lol:  Към 10,30, обаче, пак ми се пригади и се легнах, за да заспя и да ми мине. Вчера ме  е била 4 ден, откакто го пия.
Матей - 1.04.2006 г
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
гадене и прогестерон
« Отговор #7 -: Декември 15, 2004, 10:20:31 am »
Дуфастона така и не го почнах именно защото се страхувах от гадене. Преди това пиех Оргаметрил и положението беше отчайващо - почти непрекъснато ми се гадеше, беше ми невероятно лошо, сутрин съм слизала от тролея на път за работа, защото не можех да издържам на гаденето. влистовката пишеше, че това е един от най-често срещаните странични ефекти. Пих го 2 месеца след овулация по 10 дни с цел удължаване на лутеалната фаза, но не издържах и го спрях. Лекарят ми предложи да го сменим с Дуфастон, но предупреди, че при него страничните ефекти са същите и аз не се наканих тоя месец да го почвам -сигурно след празниците ще се престраша. И при мен яденето помагаше за кратко, въпреки, че нямах апетит и ми се гадеше от храна. По-добър ефект имаха цитрусовите плодове.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
ovulacia
« Отговор #8 -: Декември 15, 2004, 10:23:45 am »
Аз като пия Клостилбелгита ми се вие свят. Особено като съм гладна. Ставам неадектватна, почвам да говоря много бавно - не мога да произнасям думите. Чувствам се като на кило ракия :wink:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: гадене и прогестерон
« Отговор #9 -: Декември 15, 2004, 11:31:47 am »
Цитат на: ultra
Дуфастона така и не го почнах именно защото се страхувах от гадене. Преди това пиех Оргаметрил и положението беше отчайващо - почти непрекъснато ми се гадеше, беше ми невероятно лошо, сутрин съм слизала от тролея на път за работа, защото не можех да издържам на гаденето. влистовката пишеше, че това е един от най-често срещаните странични ефекти. Пих го 2 месеца след овулация по 10 дни с цел удължаване на лутеалната фаза, но не издържах и го спрях. Лекарят ми предложи да го сменим с Дуфастон, но предупреди, че при него страничните ефекти са същите и аз не се наканих тоя месец да го почвам -сигурно след празниците ще се престраша. И при мен яденето помагаше за кратко, въпреки, че нямах апетит и ми се гадеше от храна. По-добър ефект имаха цитрусовите плодове.

Оргаметрила не пречи ли на забременяването?! Или ти нямаш такива намерения?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: гадене и прогестерон
« Отговор #10 -: Декември 15, 2004, 12:23:18 pm »
Цитат на: wassilena

Оргаметрила не пречи ли на забременяването?! Или ти нямаш такива намерения?

На самото забременяване не пречи, но не се препоръчва да се приема при вече установена бременност. Наложи си да го пия защото ми е много нисък прогестерона и ми идва два или три пъти в месеца. Целта беше да проследим с фоликулометрия минимум два цикъла и да видим пукат ли се фоликулите, защото имам поликистоза, а и трябваше да проверим нивото и на другите хормони на 4, 14 и 21 ден, което няма как да стане като прокървявам между 10 и 14 ден  :BangHead:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
ovulacia
« Отговор #11 -: Декември 15, 2004, 12:26:11 pm »
Попитах, защото и на мен доктора ми беше предписал Оргаметрил, но като му казах, че искам бебе, ходих на изследвания и сега във втората половина на цикъла пия Утрогестан?!!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

ovulacia
« Отговор #12 -: Април 24, 2005, 23:41:09 pm »
Цитат на: wassilena
направи си графика във ФФ и така ще може да я поглаждаме и да знаем за какво става въпрос

  Аз си правя графика във ФФ ,но имам 2 проблема:
1.Не знам как мога да я прикача към този сайт
2.Според тази графика,овулацията ми ,си променя дните-март бях на 15 ден,сега април на 13 ден.Как мога да разбера кога ще бъде през май-11,13,15 или 17 ден?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
ovulacia
« Отговор #13 -: Април 25, 2005, 08:37:13 am »
Как да прикачиш графиката към сайта:
1. Отиваш в профила си на ФФ.
2. Избираш Sharing~Sharing Tickers~Sharing Ticker~ Customize Your Charting Ticker ~ избираш си лентичка~ next...~ копираш адреса от bbCode в подписа си тук.
 За овулацията: променя се, няма как да разбереш предварително по температурния метод кога ще ти е през май, защото температурата се повишава след спукването на фоликула.
ovulacia
« Отговор #14 -: Април 25, 2005, 17:16:57 pm »
Цитат на: Lali
Как да прикачиш графиката към сайтa
http://www2.fertilityfriend.com/ticker/a9da5/ttc.png
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
ovulacia
« Отговор #15 -: Април 25, 2005, 17:48:14 pm »
Трябва още да продължиш, докато получиш да изглежда като [url....../url] - това в bbCode.
След това го копираш в профила си тук в Зачатие.