0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: На кой ден след пункцията ви беше трансфера ?
« Отговор #20 -: Август 13, 2008, 17:28:41 pm »
.......Върнати три ембриона.Един-разделен на две,един-на три и един-на пет.
? Тук възниква един въпрос? 8O Аз например имам мам един провален ЕТ на естествен цикъл - причината беше, че ембриона се е разделил на 3клетки, а не на 4 и според док. и екипа му , той не е подходящ и не ми препоръчаха ембрионален трансфер-това според тях предполагало хромозомни или някакви генетични изменения , един вид някакъв явен признак според, който ако не се дели правилно не е с добър генетичен потенциал, дори и да продължи да се дели и развива. До колкото разбрах от разговора трябва да е дели на 2 , после на 4 ....8 и т.н.....някой ако знае повече като информация за деленето на ембрионите и тяхното качество, нека да сподели.

Това вече сериозно ме притесни.Д-р Владимиров изобщо не ми спомена подобно нещо.Дори след отрицателния резултат,когато го попитах какво е било качеството на ембрионите,той ми отговори-добро :(Забравих да ви спомена,че ми дадоха снимки на ембриончетата и там видях на колко са разделени,а иначе не са ми казвали към момента на трансфера как са били деленията.Но щом пък казваш,че трябва да се делят на четно число,явно има проблем :(Може ли да се възползвам от темата някой ако знае повече по въпроса да ми пише.Доста се обезпокоих :(
Може разбира се!
Не се знае в кой момент на делене са ги снимани ембрионите, щом Д-р Тачева казва че са били добри - вярвай и!

Предполагам че при опита на Марина става въпрос на наличието на три полярни телца, при тези случаи наистина не се стига до трансфер.

п.п. разгледайте снимките:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=584&Itemid=26
« Последна редакция: Август 13, 2008, 17:32:12 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: На кой ден след пункцията ви беше трансфера ?
« Отговор #21 -: Август 13, 2008, 17:50:57 pm »
Разгледах ги,но май навсякъде са разделени на четно число.Аз изобщо бях забравила,че се делят на 2,на 4,на 8 и т.н.Каква може да е причината за неправилното делене?
*
Re: На кой ден след пункцията ви беше трансфера ?
« Отговор #22 -: Август 13, 2008, 17:57:18 pm »
Да се включа и аз - имам един трансфер при д-р Владимиров на 1 ембрион разделен на 4. Трансфера беше на 2 ден - успешен слава на Бога  :). Преди това имам един опит във Варна, който не звърши с трансфер и там правят сондаж. Преди процедурата попитах д-р Владимиров дали ще правим сондаж и той ми обясни, че използва накакви по-различни катери, които не изискват да се прави сондаж. Трансфера мина абсолютно безболезнено, нямах никакви зацапвания. За деленете на ембрионите тук във форума четох обяснение на д-р Тачева, че ембрионите трябва да се делят на 2, 4, 8 и т.н т.е аз доколкото разбирам в геометрична прогресия.  
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
Re: На кой ден след пункцията ви беше трансфера ?
« Отговор #23 -: Август 13, 2008, 19:16:23 pm »
моят трансфер беше на 5ден върнати 2 ембриона - неуспешен.
Последва замразен трансфер върнати 3 ембриона - успешен но  :( за кратко до 6гс.
*
Re: На кой ден след пункцията ви беше трансфера ?
« Отговор #24 -: Август 13, 2008, 20:16:27 pm »
Първия ми трансфер беше на 5 ден-3 ембриона върнати(дойде ми 5 дни след трансфера),
втория беше на 3-пак 3 ембриона,но и двата пъти не се получи

*
Re: На кой ден след пункцията ви беше трансфера ?
« Отговор #25 -: Август 14, 2008, 07:32:19 am »
ICSI,трансфер на 2ри ден,ембриони-разделени на 3 и 4,клиниката-Надежда,опитът-неуспешен.
Самия трансфер беше много чист,но ние сме с много тежък мъжки фактор.
Re: На кой ден след пункцията ви беше трансфера ?
« Отговор #26 -: Август 14, 2008, 12:14:05 pm »
1 опит- върнати на 3-ти ден 2 ембриона, разделени на 6 и 8.
2 опит- на ест.цикъл - на 3-ти ден 1 ембрион, разделен на 6.
3 опит- на ест.цикъл - на 3-ти ден 1 ембрион, разделен на 6.
4 опит- върнати на 2-ри ден 3 ембриона, разделени 2х6, 1 на 4(други нямах, бях със слаба стимулация).
Re: На кой ден след пункцията ви беше трансфера ?
« Отговор #27 -: Август 14, 2008, 12:48:39 pm »
Успешен опит - при д-р Стаменов, на естествен цикъл, трансфер на трети ден.
Фреш на колко беше разделено ембриончето,успех много се радвам за теб!

Ами да ти кажа, предимно казваха, че бил хубав, аз бях свикнала от предната клиника да ми дават инфо на колко е разделен, но тук я караха по-така. Като питах все пак в деня на трансфера, казаха, че бил на седем, но като го гледахме на монитора преди трансфера с д-р Стаменов, той каза, че е на повече (а ембриологът се провикна, "е аз като го гледах, беше на седем"). На мен също ми се видя разделен на повече, но нямам снимка да анализирам сега. При мен обаче стерилитетът беше имунологичен и в случая бях с подходящото лечение, иначе с ембрионите не съм имала проблеми при предните два опита на естествен цикъл - на трети ден трансфери, веднъж разделен на осем, втория път май беше на четири, но ембриолозите са казвали, че били много добри.
Успех и на теб!
Благодаря ти, Бени!







Re: На кой ден след пункцията ви беше трансфера ?
« Отговор #28 -: Август 19, 2012, 00:58:52 am »
виждам много мами тук! Момичета-поздравления:)
да са ви здрави дечицата и само да ви радват!
Искам да ви попитам денят на пункцията броите ли го или от следващия броите при определяне на кой ден е трансферът?
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
Re: На кой ден след пункцията ви беше трансфера ?
« Отговор #29 -: Август 19, 2012, 07:06:18 am »

Искам да ви попитам денят на пункцията броите ли го или от следващия броите при определяне на кой ден е трансферът?
От следващия ден!
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
Re: На кой ден след пункцията ви беше трансфера ?
« Отговор #30 -: Август 19, 2012, 08:41:53 am »
благодаря ти, Sugari :)
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
Re: На кой ден след пункцията ви беше трансфера ?
« Отговор #31 -: Август 19, 2012, 21:30:39 pm »
.......Върнати три ембриона.Един-разделен на две,един-на три и един-на пет.
? Тук възниква един въпрос? 8O Аз например имам мам един провален ЕТ на естествен цикъл - причината беше, че ембриона се е разделил на 3клетки, а не на 4 и според док. и екипа му , той не е подходящ и не ми препоръчаха ембрионален трансфер-това според тях предполагало хромозомни или някакви генетични изменения , един вид някакъв явен признак според, който ако не се дели правилно не е с добър генетичен потенциал, дори и да продължи да се дели и развива. До колкото разбрах от разговора трябва да е дели на 2 , после на 4 ....8 и т.н.....някой ако знае повече като информация за деленето на ембрионите и тяхното качество, нека да сподели.

Човешките ембриони се делят асинхронно, не е задължително да са четно число бластомерите.

Това вече сериозно ме притесни.Д-р Владимиров изобщо не ми спомена подобно нещо.Дори след отрицателния резултат,когато го попитах какво е било качеството на ембрионите,той ми отговори-добро :(Забравих да ви спомена,че ми дадоха снимки на ембриончетата и там видях на колко са разделени,а иначе не са ми казвали към момента на трансфера как са били деленията.Но щом пък казваш,че трябва да се делят на четно число,явно има проблем :(Може ли да се възползвам от темата някой ако знае повече по въпроса да ми пише.Доста се обезпокоих :(
Може разбира се!
Не се знае в кой момент на делене са ги снимани ембрионите, щом Д-р Тачева казва че са били добри - вярвай и!

Предполагам че при опита на Марина става въпрос на наличието на три полярни телца, при тези случаи наистина не се стига до трансфер.

п.п. разгледайте снимките:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=584&Itemid=26
Re: На кой ден след пункцията ви беше трансфера ?
« Отговор #32 -: Август 19, 2012, 21:34:40 pm »
Човешките ембриони се делят асинхронно, не е задължително да са четно число бластомерите.