0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бих искала да споделите на кой ден след пункцията ви беше трансфера и съответно в коя клиника, защото попаднах на много интересна и доста обезпокояваща за мен информация.
Ето за какво става въпрос: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=544&Itemid=26
Аз имам два неуспешни ICSI опита, като и двата пъти трансфера ми беше на втори ден след пункцията. Имам тубарен стерилитет и всички други изследвания са ми наред. Бих искала да събера информация за практиките в другите клиники, защото започвам да се чудя дали да не сменя клиниката, която посещавам.
« Последна редакция: Август 12, 2008, 23:36:53 pm от nellykery »
*
Re: На кой ден след пункцията ви беше трансфера ?
« Отговор #1 -: Август 12, 2008, 23:48:24 pm »
При д-р Владимиров съм. Трансфера ми бе на 2 ден,разделени на 4.Опита се оказа успешен, за съжеление за кратко.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: На кой ден след пункцията ви беше трансфера ?
« Отговор #2 -: Август 13, 2008, 00:35:22 am »
На трети ден след пункцията, разделени на 4.Предложиха ми ако искам да изчакам още 2, но аз не пожелах:)
Следващият път ако всичко с ембрионите ми е наред може би ще опитаме на стадий бластоцит:)
ИКСИ-то ми беше в АГ-Варна при Д-р Козовски.
*
Re: На кой ден след пункцията ви беше трансфера ?
« Отговор #3 -: Август 13, 2008, 05:16:38 am »
На 5 ден ми трансферираха 2 бластоциста с много добро ка4ество,имаше имплантация но за кратко.живея в САЩ.
« Последна редакция: Август 13, 2008, 05:19:29 am от fci »
Re: На кой ден след пункцията ви беше трансфера ?
« Отговор #4 -: Август 13, 2008, 09:28:40 am »
Моя трансфер беше на 5-ти ден, стадий бластоцист. Бях в АГ Варна при Козовски, но въпросите около ембрионите и трансфера ги обсъждах с д-р Александров. Та той ми каза, че било най-добре трансфера да е на 5-ти ден, така се практикувало и в западните клиники. Бяхме три момичета заедно на трансфер и всички бяхме на 5-ти ден
*
Re: На кой ден след пункцията ви беше трансфера ?
« Отговор #5 -: Август 13, 2008, 09:31:11 am »
принципно това, което пише в статията е така. в Якентро-Солун преценяват на момента точно кога ще ги върнат. ако имаш достатъчен брой, добре развиващи се емброни, то тогава задължително ги оставят до стадий бластоцист. също при трансвера слагат ембрио лепило без значение на кой ден е.
повечето от клиниките предпочитат да връщат по-рано защото отглеждането до 5-ти ден изисква много добре обучени ембриолози, техника и най-вече качествени среди, които се сменят. всичко това доста оскъпява процедурата.
« Последна редакция: Август 13, 2008, 09:53:26 am от ocean »
*
Re: На кой ден след пункцията ви беше трансфера ?
« Отговор #6 -: Август 13, 2008, 09:52:10 am »
И при двата опита на 5 ден.При втория имаше имплантация но за кратко.
Re: На кой ден след пункцията ви беше трансфера ?
« Отговор #7 -: Август 13, 2008, 10:07:28 am »
При мен 3 пъти бяха на 3-ти ден разделени на 8 с 1 инплантация и мисед в 6-та седмица, и веднъж на 4-ти ден  пак с имплантация и мисед в 6-7 седмица.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: На кой ден след пункцията ви беше трансфера ?
« Отговор #8 -: Август 13, 2008, 10:46:58 am »
принципно това, което пише в статията е така. в Якентро-Солун преценяват на момента точно кога ще ги върнат. ако имаш достатъчен брой, добре развиващи се емброни, то тогава задължително ги оставят до стадий бластоцист. също при трансвера слагат ембрио лепило без значение на кой ден е.
повечето от клиниките предпочитат да връщат по-рано защото отглеждането до 5-ти ден изисква много добре обучени ембриолози, техника и най-вече качествени среди, които се сменят. всичко това доста оскъпява процедурата.
Да, много добре го е казала Океан! Само да допълня, че там има закон който не позволява да се трансферорат повече от 3 ембриона.
На мен ми върнаха 2 ембриона на 5ти ден, стадий бластоцит. Резулатата е на аватара ми :wink:. Аз също съм с тубарен стерилитет и това беше първото ни инвитро.
*
Re: На кой ден след пункцията ви беше трансфера ?
« Отговор #9 -: Август 13, 2008, 10:50:39 am »
Две процедури ИКСИ и двата пъти трансфер на трети ден. И двата опита неуспешни. Трансфер на замръзени също неуспешен. При Д-р Владимиров съм.
Re: На кой ден след пункцията ви беше трансфера ?
« Отговор #10 -: Август 13, 2008, 11:20:45 am »
Успешен опит - при д-р Стаменов, на естествен цикъл, трансфер на трети ден.
Благодаря ти, Бени!







Re: На кой ден след пункцията ви беше трансфера ?
« Отговор #11 -: Август 13, 2008, 12:02:06 pm »
И аз съм с тубарен фактор. Трансфер на втори ден. Успешен опит.
Знам, че търсиш причината за неуспеха, но доктора преценява кога да е трансфера. Индивидуално е при всеки. Зависи от качеството и броя на ембрионите, от твоето състояние... и т. н.
Успех следващия път!

lb2f
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: На кой ден след пункцията ви беше трансфера ?
« Отговор #12 -: Август 13, 2008, 12:50:58 pm »
Имала съм трансфери на 2, 3, 4, 5 дни.
Ако трансфера е чист и за всички останали причини са взети превантивно мерки, другото е Божа работа.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: На кой ден след пункцията ви беше трансфера ?
« Отговор #13 -: Август 13, 2008, 14:30:09 pm »
Едно неуспешно ИКСИ при д-р Владимиров.Трансфер на втори ден/ако не се брои деня на пункцията/.Върнати три ембриона.Един-разделен на две,един-на три и един-на пет.
Re: На кой ден след пункцията ви беше трансфера ?
« Отговор #14 -: Август 13, 2008, 14:41:04 pm »
моят трансфер беше на 4 ден .Върнаха 4 ембриона.Опита успешен при д-р Емин
Re: На кой ден след пункцията ви беше трансфера ?
« Отговор #15 -: Август 13, 2008, 14:57:28 pm »
.......Върнати три ембриона.Един-разделен на две,един-на три и един-на пет.
? Тук възниква един въпрос? 8O Аз например имам мам един провален ЕТ на естествен цикъл - причината беше, че ембриона се е разделил на 3клетки, а не на 4 и според док. и екипа му , той не е подходящ и не ми препоръчаха ембрионален трансфер-това според тях предполагало хромозомни или някакви генетични изменения , един вид някакъв явен признак според, който ако не се дели правилно не е с добър генетичен потенциал, дори и да продължи да се дели и развива. До колкото разбрах от разговора трябва да е дели на 2 , после на 4 ....8 и т.н.....някой ако знае повече като информация за деленето на ембрионите и тяхното качество, нека да сподели.
« Последна редакция: Август 13, 2008, 15:12:32 pm от marina15 »


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: На кой ден след пункцията ви беше трансфера ?
« Отговор #16 -: Август 13, 2008, 15:12:40 pm »
Благодаря ви на всички за отговорите!Все пак на мен ми се струва нередно трансферите да се правят по-рано от 3 ден поне.Изглежда ми като измиване на ръцете и избягване на отговорност.При условие,че имах съответно първият път 11,върнати 3 и вторият път - 9,върнати 2 бр. добре изглеждащи според тях ембриони това избързване за мен е необяснимо.За тях най-лесното е да кажат,че са си свършили работата перфектно и да си приберат паричките, а за теб остава да се питаш какво не е било наред.Аз предпочитам да знам колко от ембрионите са имали все пак шанс да се развият и имплантират.Даже и да не остане нито един годен,поне си спестяваш чакането и разочарованието.
« Последна редакция: Август 13, 2008, 15:16:20 pm от nellykery »
*
Re: На кой ден след пункцията ви беше трансфера ?
« Отговор #17 -: Август 13, 2008, 16:57:16 pm »
Имам трасфер на три ембриона на трети ден, два разделени на шест и един на осем имаше имплантация за много кратко,както и един трансфер на един ембрион на втори ден разделен на две при спонтанен цикъл.И двата трансфера бяха проблемни и след тях имах зацапване.При доктор Владимиров съм,сега на есен живот и здраве смятям да изчистим всички дребни проблеми за да не ме разяждат съмнения , че не сме направили най-доброто.
Успешен опит - при д-р Стаменов, на естествен цикъл, трансфер на трети ден.
Фреш на колко беше разделено ембриончето,успех много се радвам за теб!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: На кой ден след пункцията ви беше трансфера ?
« Отговор #18 -: Август 13, 2008, 17:17:21 pm »
Чуя ли за проблемни трансфери и се наежвам.
Безпроблемното преминаване през цервикса и нетравмиращия лигавицата трансфер е от изключително значение за успеха на процедурата. До колкото ми е известно Д-р Владимиров не прави сондажи, но моят съвет е да настояваш за такъв при случай че и двата ти предишни трансфера не са били "чисти".

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: На кой ден след пункцията ви беше трансфера ?
« Отговор #19 -: Август 13, 2008, 17:22:11 pm »
.......Върнати три ембриона.Един-разделен на две,един-на три и един-на пет.
? Тук възниква един въпрос? 8O Аз например имам мам един провален ЕТ на естествен цикъл - причината беше, че ембриона се е разделил на 3клетки, а не на 4 и според док. и екипа му , той не е подходящ и не ми препоръчаха ембрионален трансфер-това според тях предполагало хромозомни или някакви генетични изменения , един вид някакъв явен признак според, който ако не се дели правилно не е с добър генетичен потенциал, дори и да продължи да се дели и развива. До колкото разбрах от разговора трябва да е дели на 2 , после на 4 ....8 и т.н.....някой ако знае повече като информация за деленето на ембрионите и тяхното качество, нека да сподели.

Това вече сериозно ме притесни.Д-р Владимиров изобщо не ми спомена подобно нещо.Дори след отрицателния резултат,когато го попитах какво е било качеството на ембрионите,той ми отговори-добро :(Забравих да ви спомена,че ми дадоха снимки на ембриончетата и там видях на колко са разделени,а иначе не са ми казвали към момента на трансфера как са били деленията.Но щом пък казваш,че трябва да се делят на четно число,явно има проблем :(Може ли да се възползвам от темата някой ако знае повече по въпроса да ми пише.Доста се обезпокоих :(