0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Имам нужда от съвет
« -: Август 12, 2008, 23:06:12 pm »
Здравейте!
Аз съм на 23 години от Свиленград. Преди 2 седмици ходих на преглед при Д-р Литов от Хасково. Уж само за профилактичен преглед отидох, тъй като цикъла ми беше по-слаб от обикновено и реших да проверя дали нямам нещо нередно, а се оказа че имам раничка и някакви бактерии. Започнах лечение което се състоеше от 10 дневно посещение на кабинета на лекаря, за да ме маже с някакво лекарство и куп хапчета. След вторите изследвания лекарят ми изписа още един вид хапчета от които ми ставаше лошо и повръщах. Започнах да се съмнявам че изобщо ми има нещо, тъй като лекарят не ми дава да си видя изследванията и в общи линии не знам какво ми има. Направихме изследвания и на приятеля ми, но и тях не ми дава. Кжете ми какво да правя ? Дали да отида при друг лекар за второ мнение? Ако знаете някой добър лекар ще съм ви много благодарна ако ми дадете координати.

Поздрави!
Стоянка
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Имам нужда от съвет
« Отговор #1 -: Август 12, 2008, 23:23:36 pm »
Е, как така няма да ти каже какво ти има? Как установи той че имаш раничка и бактерии?
И ако имаш някави бактерии, то би трябвало да се лекува и партньора паралелно. Какви изседвания правихте на приятеля ти?
Потърси по-скоро друг гинеколог, дано той знае какво върши и какво ти има.

Късмет!
« Последна редакция: Август 12, 2008, 23:26:54 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Имам нужда от съвет
« Отговор #2 -: Август 13, 2008, 00:15:28 am »
Виж, Пловдив ти е най-близо. Забрави за Хасково. Бих те посъветвала да се консултираш с д-р Даскалов.
Ако искаш ми пиши на личния.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Имам нужда от съвет
« Отговор #3 -: Август 13, 2008, 22:38:23 pm »
Здравейте!
Аз съм на 23 години от Свиленград. Преди 2 седмици ходих на преглед при Д-р Литов от Хасково. Уж само за профилактичен преглед отидох, тъй като цикъла ми беше по-слаб от обикновено и реших да проверя дали нямам нещо нередно, а се оказа че имам раничка и някакви бактерии. Започнах лечение което се състоеше от 10 дневно посещение на кабинета на лекаря, за да ме маже с някакво лекарство и куп хапчета. След вторите изследвания лекарят ми изписа още един вид хапчета от които ми ставаше лошо и повръщах. Започнах да се съмнявам че изобщо ми има нещо, тъй като лекарят не ми дава да си видя изследванията и в общи линии не знам какво ми има. Направихме изследвания и на приятеля ми, но и тях не ми дава. Кжете ми какво да правя ? Дали да отида при друг лекар за второ мнение? Ако знаете някой добър лекар ще съм ви много благодарна ако ми дадете координати.

Поздрави!
Стоянка

Поне напиши с какво те е лекувал, та да се досетим евентуално за какво иде реч. Щото аз не си представям десет дневно третиране на ерозио примерно с Ваготил.
Какви изследвания сте правили и на приятеля ти - на кръв, на сперма, на урина?
Най-близко ти е Пловдив и д-р Даскалов.
Според мен "по слабия от обикновеното цикъл" се дължи на хормонален проблем, а не на раничката или бактериите.
*
Re: Имам нужда от съвет
« Отговор #4 -: Август 13, 2008, 22:44:11 pm »
Раничката и цикъла нямат нищо общо!Смени лекаря,при мен ако има някакво изменение на цикъла значи става въпрос за кисти.А раничката ми я обгариха веднъж с течен азот и след това изчезна!Но при всеки е различно

Re: Имам нужда от съвет
« Отговор #5 -: Август 14, 2008, 19:10:44 pm »
Лекарят ме лекува с Arilin, Rulyd, Kandizol, MIkomax, Dalacin C това са лекарствата които пих , а имаче ме маза с някакво лекартство което не ми каза какво е.
На приятеля ми правихме само изследвания за сперма и урина но не знам резултатите защото лекарят не искаше да ми ги каже по телефона.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Имам нужда от съвет
« Отговор #6 -: Август 14, 2008, 22:15:01 pm »
Лекарят ме лекува с Arilin, Rulyd, Kandizol, MIkomax, Dalacin C това са лекарствата които пих , а имаче ме маза с някакво лекартство което не ми каза какво е.
На приятеля ми правихме само изследвания за сперма и урина но не знам резултатите защото лекарят не искаше да ми ги каже по телефона.
arilin - метронидазол, прилага се за бактериална вагиноза като обща панацея;
рулид -  широкоспекътен антибиотик - за грам положителни и отрицателни бактерии - спрептококи, стафилококи, е-коли;
кандизол и микомакс - противогъбични препарати;
далацин ц - антибиотик срещу гуарднерела вагиналис.

незнам кво точно ти е изолирано, и каква е антибиограмата, обаче смени лекаря. Първо - малко вероятно е да имаш вскички гадинки на куп, и второ  проблемите ти с цикъла няма да изчезнат с горепосочените медикаменти.