0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
какво още може да се изследва?
« -: Август 06, 2008, 13:20:37 pm »
Момичета, може ли някой да погледне изследванията ми и да ми каже дали ми лиспва някое от имунологичните изследвания. Проблемът е, че ги правя в чужбина и се обърквам кое на кое отговаря в България, за да ги сравня с каквото е дадено тук като необходими иследвания

Ето какви иследвания са ми правени:

PT, INR - на долната граница, но лекарят каза, че не са проблем
PTT_LA
APTT
APTT 4:1NP
dRVVT
Thrombin time
Hexagonal phase phospholipid
Anticardiolipin Antibody IgG
Anticardiolipin Antibody IgM
Homocysteine (plasma)
MTHFR
Factor V Leiden mutation
Factor II
ANA ( anti nuclear antibodies)
Хромозомен анализ ( на мен и а нъжа ми) - нормален.

Всички са в норма, само в MTHFR  имам единична мутация А1928С, за която пише, че не е проблем, когато е в едно копие, а и нивата на хомосистеина са си в норма.

Какво още би следвало да направя при положение, че имам проблем с износването на плода? Имам 1 мисед, един спонтанен аборт и сега съм 7ма седмица бременна и според изследанията вече очакват и тази бременност да я загубя.

Много ви моля, ако някой се сеща какво друго мога да направя, защото вече съм в пълен ужас от тези непрекъснати помятания.
Благодаря ви.


Боби




  
Re: какво още може да се изследва?
« Отговор #1 -: Август 06, 2008, 13:27:47 pm »
 На каква терапия си?Анти-бета2-гликопротеин I антитела правила ли си?
 NK - клетки?
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: какво още може да се изследва?
« Отговор #2 -: Август 06, 2008, 13:31:41 pm »
хромозомните генетични?
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: какво още може да се изследва?
« Отговор #3 -: Август 06, 2008, 13:37:27 pm »
хромозомните генетични?
Това не е ли същото като " хромозомен анализ ( на мен и а нъжа ми) - нормален ".

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: какво още може да се изследва?
« Отговор #4 -: Август 06, 2008, 13:40:45 pm »
по сигурно е същото ама който не гледа добре после пита тъпочи 8)
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: какво още може да се изследва?
« Отговор #5 -: Август 06, 2008, 14:57:35 pm »
На каква терапия си?Анти-бета2-гликопротеин I антитела правила ли си?
 NK - клетки?
Единственото, което взимам в момента е прогестерон вагинално 200мг х 2.
Не съм правила други изследвания. Всичко, което съм правила е което съм написала.  Бета2-гликопротеин I - не е ли за съсирване на кръвта? Трябва ли да го правя, ако теста за съсърване е нормален преди забременяването?
NK клетките не пречат ли при забременяване, а не при износване?

Боби
« Последна редакция: Август 06, 2008, 15:03:59 pm от Bobbie »


  
Re: какво още може да се изследва?
« Отговор #6 -: Август 06, 2008, 15:03:59 pm »
Оставам с впечатление , че пречат предимно на имплантацията , но има много случаи , при които има забременели при висок % NK - клетки. Предполагам , че щом по време на бременността се следи динамиката на NK - клетките , значи имат отношение и към износването.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: какво още може да се изследва?
« Отговор #7 -: Август 06, 2008, 15:15:45 pm »
Оставам с впечатление , че пречат предимно на имплантацията , но има много случаи , при които има забременели при висок % NK - клетки. Предполагам , че щом по време на бременността се следи динамиката на NK - клетките , значи имат отношение и към износването.
Блгагодаря ти. Сега се разрових от откирх, че вероятно не са ми правени, защото пише, че количеството им в кръвта може да е до 29% нормално и това не отговаря на това колко са при плацентата, въпреки че някои лекари смятали че има връзка. Очевидно при мен има някакъв проблем именно там, защото последните два пъти до 5-6 седмица всичко е добре, виждаме сърдечен ритъм и след това прогестерона пада, бета-чХГ започва да не се увеличава нормално и после зародиша умира. Първия път без ниакакви индикации изведнъж в 10-та седмица имах една точица кръв и като отидох на лекар казаха, че няма сърдечни тонове, а зародиша беше нормално развит за 9 седмици.

А да добява - и сега и вторият път имам малък гестационен сак. Преди беше много по-малък от нормалното, а сега е малък, но все още е извън границите на опасното. Обаче имам падащ прогестерон, недостатъчно увеличение на бета ЧХГ и зацапвам вече 2 седмици ( един ден направо си кървях жестоко). Кървенето го видяха, че не е при ембриона, а от друго място в матката и не знаят от какво е. Казаха, че може да се случи и с нормални бремености, но като събереш всички изследвания и се вижда, че и тази бременност нещо не е наред.В момента ме следят дали ( според мен е по-скоро кога) ще спре сърцето.

Боби

ПП След няколко часа съм на лекар и ще го попитам за тези NK клетки.
Каква е терапията за увеличени NK клетки и може ли да се прилага докато си бременна?
« Последна редакция: Август 06, 2008, 15:24:21 pm от Bobbie »


  
Re: какво още може да се изследва?
« Отговор #8 -: Август 06, 2008, 15:56:03 pm »
 Терапията е с Интралипид и / или Имуновенин интакт.Интралипида влияе директно вурху NK - клетките , а Имуновенина влияе комплексно върху NK- клетките , АФА и генет. мутации за тромбофилия. Освен това към терапиите , в зависимост от конкретните стойности се включват противосъсирващи и съдоразширяващи медикаменти.
 В коя държава си?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: какво още може да се изследва?
« Отговор #9 -: Август 06, 2008, 16:00:15 pm »
Терапията е с Интралипид и / или Имуновенин интакт.Интралипида влияе директно вурху NK - клетките , а Имуновенина влияе комплексно върху NK- клетките , АФА и генет. мутации за тромбофилия. Освен това към терапиите , в зависимост от конкретните стойности се включват противосъсирващи и съдоразширяващи медикаменти.
 В коя държава си?

Благодаря ти.
Аз съм в САЩ.

Боби


  
Re: какво още може да се изследва?
« Отговор #10 -: Август 06, 2008, 16:24:21 pm »
Bobbie , след като всички изследвания са ти в норма, какво обяснение ти дават за абортите? Терапия?
 Попитай лекаря си за Анти-бета2-гликопротеин I антителата. За"недостатъчно увеличение на бета ЧХГ " какво имаш предвид - че не се удвоява ли?
 Не се предавай още.Може нещата да се оправят. :bighug:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: какво още може да се изследва?
« Отговор #11 -: Август 06, 2008, 17:19:08 pm »
Bobbie , след като всички изследвания са ти в норма, какво обяснение ти дават за абортите? Терапия?
 Попитай лекаря си за Анти-бета2-гликопротеин I антителата. За"недостатъчно увеличение на бета ЧХГ " какво имаш предвид - че не се удвоява ли?
 Не се предавай още.Може нещата да се оправят. :bighug:
Не ми дават никакво обяснение, а само вдигат рамена. Те сега установяват, че наистина имам проблем. Предшната беремнност бях взимала едно лекарство ( преди да разбера, че съм бременна), което може да причини аборт.  Те сметнаха, че имам един мисед и един причинен от лекарството. Направиха ми изследванията, бяха в норма и решиха, че първият път е просто случайност (нали има много случаи с един аборт, които след това са си добре), а вторият път от лекарствата и че сега няма причини да има проблеми с тези резултати. Е да ама сега не съм взимала никакви лекарства и явно че има някакъв друг проблем.

За ЧХГ знам, че може да не се удвоява, но при мен миналия понеделник беше 8400 ( до тогава си вървеше добре), а този понеделник беше 18200. Както и да го смятам и на 96 часа да се удвоява вече, пак трябваше да е поне 30-35000. Ако беше само един показател,примерно само ЧХГ-то, нямаше да се шашкам толкова, но то няма едно нещо, което да е наред.

Боби


  
Re: какво още може да се изследва?
« Отговор #12 -: Август 08, 2008, 10:56:33 am »
Bobbie , всичко наред ли е?
Re: какво още може да се изследва?
« Отговор #13 -: Август 08, 2008, 13:11:33 pm »
Аз мисля че ЧХГ-то може да варира в някакви норми и тук в сайта някъде има една таблица, по която можеш да си го сравниш. В Кандиларов също давата такава таблица, ако си от София. Мисля, че повече се притесняваш отколкото трябва. Успех!  :)


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: какво още може да се изследва?
« Отговор #14 -: Август 08, 2008, 17:38:47 pm »
Bobbie , всичко наред ли е?
Ами за сега е наред. Имаме си сърдечен ритъм - 140 удара в минута и ембриончето си расте нормално. В сряда беше 11мм - точно за 7 седмици и 1 ден, колкото е. Лекарят направо ми отказа да премери сака и каза, че вече той не бил толкова важен. Прогестерона ми е 18 (вече не знам какво е това качване и падане) и той каза, че в матката е много повече заради таблетките, които взимам вагинално - тяхният ефект не се бил виждал в кръвта, а бил само локален. Най-интересното обаче е с ЧХГ-то. За една седмица беше отишло от 8400 на 18200, а сега за 2 дена вече се е качило на 26680. Показа ми къде имам съсиреци - на две места, но не при ембриона, а аз вчера изхвърлих един  и нямаше и да знам, ако не го бях видяла в тоалетната т.е. нямам болки. Зацапването обаче си продължава. За сега стискам палци и ще ходя след една седмица ( следващата сряда) да видим как е положението. Каза ми да си записвам час при гинеколожката вече ( той ще е с мен само до 12-та седмица).
Сега съм малко по-спокойна, но още не смея напълно да се отпусна, защото съм именно в седмицата, през която миналата година казаха, че е спряло сърцичето. Все още нямам никакви симптоми и гърдите са ми напрегнати много рядко.

 Стискайте ми палци всичко да е наред. Много благодаря на всички за подкрепата.

Боби


  
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: какво още може да се изследва?
« Отговор #15 -: Август 08, 2008, 17:41:12 pm »
Мисля, че повече се притесняваш отколкото трябва. Успех!  :)
Искрено се надявам да си права. Просто е много труднo да не се притесняваш, когато си загубила вече две, а нещата не вървят идеално.
Благодаря ти.

Боби
« Последна редакция: Август 08, 2008, 18:12:43 pm от Bobbie »


  
*
Re: какво още може да се изследва?
« Отговор #16 -: Август 08, 2008, 17:43:07 pm »
Боби,стискам палци този път всичко да е наред,пожелавам ти го от все сърце :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

*
Re: какво още може да се изследва?
« Отговор #17 -: Август 08, 2008, 18:15:45 pm »
Bobbie всичко ще е наред!
С теб сме!
*
Re: какво още може да се изследва?
« Отговор #18 -: Август 08, 2008, 18:20:28 pm »
НЕ се притеснявай вярвай и ще успееш :)
Re: какво още може да се изследва?
« Отговор #19 -: Август 08, 2008, 19:29:32 pm »
Боби имаш едни силно стиснати палци от мен! И по-спокойно и уверено настроение ти желая, че не е много добре и за теб и за малкото човече многото нерви! Всичко ще е наред!  :goodluck: