0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #60 -: Август 26, 2009, 22:25:21 pm »
аз си мисля че отново е станало.Чхг-то е от  преди 20тина дни,така че не е от това положителния тест :? Отиди на ново ЧХГ и на доктор!Ако нямаш имунологични не е зле да си пуснеш такива :?
Дано се наредят нещата както трябва :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #61 -: Август 29, 2009, 03:02:21 am »
Благодаря ти fibo. Не знам дали беше от този месец + теста, или от миналия, но днес ми дойде ! Най-после се приключи дилемата "бременна или не"   :cheerleader:  Бях почнала да изперквам! Не ми се е случвало от поне няколко години така да се радвам като ми дойде! Сега поне на спокйствие ще си продължим "работата" с моя любим съпруг :)Зора беше да ми дойде и да изчисти каквото има останало, та да спадне това чХг най-накрая. На 21ви Септември имам час при специалист по стерилитет. Ще видим оттам накъде. На теб леко бременеене :) И един здрав и пухкав бебок накрая.

*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #62 -: Септември 20, 2009, 23:51:46 pm »
Нов цикъл, нов късмет! :wink: Само дето Бт така "танцува" този месец, 4е не мога да и хвана края. В началото температурите са по-високи, защото ЧхГ-то ми от спонтанния аборт през Юли, още не беше спаднало до 0. После пък, засякох Ову уж, но много непостоянна БТ, скача, пада... Ще се радвам на мнения за датата на Ову. Някой имал ли е такава графика???

*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #63 -: Септември 21, 2009, 08:50:35 am »
защо не пробваш да смениш термометъра. Да не би той да ти прави номера?  :wink:
*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #64 -: Септември 22, 2009, 07:40:44 am »
ДОбро утро :)
Купих си нов термометър,на принципа на живачния, само,че не е с живак...Не съм виждала такъв досега, затова си го купих. (преди да счупя моя преди няколко месеца, много добре ми отчиташе)  В момента меря с дигитален за базална температура затова до края на този цикъл ще меря и с двата да видя има ли разлика и каква е. Благодаря за отговора, Чоки, за това не се бях сетила :)

*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #65 -: Септември 22, 2009, 08:11:42 am »
 :D добро утро! Не се притеснявай, то станалото - станало.  :D :crossfingers: yahoo_17
Добре, че си си купила нов термометър. По принцип трябва да си мериш Т. с новия термометър от началото на новия МЦ, но какво пък.... отбелязвай си в графиката, че мериш с нов - това понякога има значение.
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #66 -: Септември 22, 2009, 12:20:49 pm »
galiondi30 , откъде си взе Фертили тий ? какво съдържа и на кое конкретно влияе?
*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #67 -: Септември 22, 2009, 12:22:31 pm »
galiondi30 дано не се налага дълго да го ползваш този нов термометър. Желая ти успех и дано не е само повреда в термометъра, а да има  :bfp: :crossfingers:
*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #68 -: Септември 23, 2009, 00:08:32 am »
fatalwoman, намерих го този чай в един сайт, най-случайно като си търсех pre-seed. Съдържа :
1. Листа от червена малина- спомага фертилност.
2. Зелен чай - антиоксидант, който освен всичко останало, подпомага репродуктивното здраве.
3. Листа от коприва - Богата на витамини и минерали които са необходими за добро репродуктивно здраве.
4. Alchemilla или Lady's Mantle (не мога да и намеря точния превод на билката, на бг преведено би трябвало да е дамска мантия, ама никога не съм я чувала тази билка. - Помага за регулирането на месечния цикъл и тонира сервикса.
5. Vitex agnus-castus или chasteberry (и с този превод се затруднявам) - Стимулира хормони, важни за Овулацияата, помага за възстановяване на женския хормонален баланс. Също така помага при ПКЯ.Билката Изглежда така:

6. Листа от мента - Придава на чая приятен вкус и служи за сексуален стимулант :)

Не знам откъде да си намеря билките поотделно, иначе нямаше да се занимавам да купувам чая :) Пие се по 2-3 чаши на ден.(1 суп лъжица от сместта за 1 чаша чай) След Ову се препоръчва да се намали дозата на 1 чаша дневно.

*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #69 -: Септември 23, 2009, 00:20:56 am »
Извинявам се за дългия пост. (предишния)
Само да добавя, относно термометъра ми-стария, че днес направо ми скри шапката като показа 38.39?? Аз наистина не се чувствам много добре днес, но нямам температура, просто ми е някакво отпаднало и стурнинта ми стана лошо, според мен защото ме мореше неописуем глад и ми прилоша чак!
Новия термометър показа 36.65, но пък и той нали не е за базална температура, не знам колко е наистина разликата.. От другия цикъл ( все се надявам да нямам такъв 9 месеца) ще меря с новия..пък ще видим :)

Благодаря ви момичета, лек ден!

Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #70 -: Септември 23, 2009, 19:36:28 pm »
galiondi3, много ти благодаря за изчерпателния отговор относно фертилния чай!
 За термометъра - според мен стария ти термометър е повреден. Мисля че БТ си е БТ с какъвто и термометър да я мериш.
 Успех с графиката !
*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #71 -: Септември 24, 2009, 05:29:20 am »
fatalwoman, с тези термометри се виждам в чудо всеки път. в момента имам 3, един най-обикновен - дигитален, втория на принципа на живачния, само, че не е с живак и третия е дигиталния за базална температура. И трите показват различна БТ, особено дигиталния(обикновенния) показва супер ниски температури, и това не е отсега, всеки път сравнявам... вече аман заман :)В началото на месеца, този за БТ показваше най-ниска температура. И аз си мисля, че трябва да показват еднакво, ама явно с моите термометри не е така  8O.
За чая съм забравила да добавя, че го пия от месец и нещо и Ову-то ми се измести малко по-рано. Дано и така се задържи!

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #72 -: Септември 24, 2009, 06:47:20 am »
fatalwoman, намерих го този чай в един сайт, най-случайно като си търсех pre-seed. Съдържа :
............
Алхемила, предполагам вулгарис е Цариче  ... тонира Цервикса , това е маточната шийка

Билките не са кой знае колко трудни за намиране, /имаме ги в БГ/ - трябва да ги има във всяка билкова аптека.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    tinnify75

Моля ви погледнете ми графиката
« Отговор #73 -: Септември 25, 2009, 00:16:48 am »
Добре колеги да предположим, че успея да събера поне 14к ще мога ли да намеря нещо читаво в Германия или Швейцария? За Б6 говориме вече, там обслужването как е...?
*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #74 -: Септември 25, 2009, 04:16:40 am »
denis, много благодаря за уточнението. Аз съм един "билкар бос", рових та рових и не можах да и намеря превода на тая билка.  :thankyousign:
Ще помоля майчето да ми прати билките от БГ, но тук трудно се намират само билки, ще взема да се разровя и из нета да видим няма ли да намеря нещо.
tinnify75  :ask:

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #75 -: Септември 25, 2009, 07:12:51 am »
Аз нещо не можах да разбера - като има такъв чай защо ти е да ти пращат билки, купи си чая. Предполагам там билките са дозирани.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #76 -: Септември 26, 2009, 03:50:41 am »
То и аз се изказах...че и аз не се разбрах като прочетох..
Купих си чая, но ми се иска и да си взема билки и да си го направя у нас следващия път, защото е $15 за малка торбичка и свършва много бързо..

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #77 -: Септември 26, 2009, 10:41:41 am »
Да, но не знаеш каква е пропорцията.
Обикновено тези чайове си имат някаква дозировка на билките, напр. 1 част..., 1 част..., 2 части ... 2 и 1/2 част...........или пък се дават с  грамаж: 20 гр..., 35 грама....и т.н.
Ти си знаеш  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #78 -: Октомври 03, 2009, 09:52:39 am »
Момичета, вече 20 дена след Ову и все така не ми идва М. Болят ме яйчници, от 6 дена, не постоянно, но на моменти вече аха, викам си сега вече ще ми дойде...и пак нищо. Едва ли съм бременна, през ден тестове, включително и от 1ви сутринта, вече официално ги отказвам, защото само се ядосвам.
Няма как да си пусна кръвен тест, чак във Вторник ми е часа при гинеколог. (тук само с направление от лекар- кръвен тест, трябва да ти се предпише, така да се каже! Абе тъпо!)
Споделете моля ви възможни причини за това закъснение? БТ се успокои и така си стои висока, всяка сутрин се надявам да спадне и да ми дойде и все ... По едно време през месеца графиката ми приличаше на кардиограма... не знам дали там нещо не се случи..Уф и аз не знам вече. Моля някой да се включи със съвет.

Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #79 -: Октомври 03, 2009, 11:38:25 am »
Здравей! :)..Наистина графиката ти е много странна..имаш много високи Т,от които не знам кои са реални и кои не...с един и същ термометър ли мериш този месец?Според мен най-доброто което можеш да направиш е:или в понеделник едно последно тестче или преглед при доки...Успех! :)
« Последна редакция: Октомври 03, 2009, 11:39:59 am от violeta1974 »