0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

 Момичета , случва ли ви се да пиете Метформина сутрин на гладно? И как се чувствате след това?
Аз го пия на гладно ,защото не закусвам по принцип и нямам проблем.Явно е различно при всеки.
Аз го пия на гладно ,защото не закусвам по принцип и нямам проблем.Явно е различно при всеки.

И аз нямам проблеми от приема на гладно.
 Благодаря ви за отговорите. И аз ще опитам на гладно да пия . Досега се насилвах да закусвам преди Метформина , но не съм закусвала сутрин сигурно от детската градина насам и тялото ми упорито отказва да приеме сутрин всяко нещо различно от кафе. Досега дори си позволявах да пропусна сутрешния прием понякокога , само заради това , че не ми се закусва.
 А на Лимфомиозота влияе ли му кафето по някакъв начин?
Д-р Тодорова ми каза че мога да си пия кафе,но да не е директно преди или след.Пиеш капките и след 15-20 мин.кафето :D
*
Здравейте момичета, готови са  ми повторните изследвания.Този път ги пуснах в Бодимед.

Глюкоза  - сутрешна на гладно - 5.30(0 мин)  реф.гран. 2.7-6.2
Глюкоза  -                                   - 4.60(60 мин)  реф.гран. 2.7-7
Глюкоза  -                                   - 4.57(120 мин)  реф.гран. 2.7-7

Инсулин (IRI)                               - 7.67(0 мин)  реф.гран. 3 - 24.9
Инсулин (IRI)                               - 4.60(60 мин)  реф.гран. 3 - 24.9
Инсулин (IRI)                               - 4.57(120мин)  реф.гран. 3 - 24.9

Имам две притеснителни съмнения обаче, първо като ми дадоха разтворената глюкоза, имаше някак тръпчив вкус,   имаше страшно много хора и лаборантките бяха много изнервени и не посмях да кажа нищо  :oops:......за което сега страшно съжалявам.Второ стойностите на 60 и 120 мин. са малко едни и същи 
Иначе пак си ми стана лошо и още съм като отрепана, мъжа ми ми мери кръвното после 80/60, главата не ми минава още!!!
Утре, ще си взема хормоните ТАТ,МАТ,ТСХ и ФТ4, а в сряда ще се видя с док, да видим ......
*
Момичета, ето и хормоните ми,  :( май, резултатите са зле! 
 
ХОРМОНОЛНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ:       РЕЗУЛТАТ                               НОРМА
TSH                                              0,219   mU/ L                               0.390-6.16

f T4                                             42,964   pmol/L                           11.50-23.50

A-TPO – MAT                            1,527   AU/ml                              0.00-20.00

A-TG   -  TAT                              0,786  IU/ml                                0.00-4.00
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Здравейте момичета някоя може ли да ми каже дали в Цибалаб се прави тест за инсулинова резистентност  и колко струва.Гледах в сайта им, но това изследване го няма. :oops: .Благодаря ви предварително.
*
Здравей Дениса,скоро правих такъв тест в Цибалаб ,казва се обременяване с глюкоза, но допълнително трябва да им кажеш , че искаш и да изследваш и инсулина на 0мин,60мин и 120мин.Трябва да си вземеш от аптека глюкоза/ на прах в пакетче/.Успех!
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Благодаря ти didre ще ми кажеш ли и цената ако я помниш.Благодаря ти още веднъж  :thankyousign:
*
В Цибалаб, обременявянето беше към 12лв., но там не бях казала за инсулина.Повторих теста в Бодимед, глюкоза и инсулин - 60лв.По горе съм ги написала резултатите, има разлика  в резултатите.  osi_10 Имай в предвид, че не трябва много да се движиш, след като изпиеш разтворената глюкоза,да не се храниш и да пиеш вода!Застраховай се и кажи ,че за първи път го правиш теста и да ти обяснят всичко!
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
didre много ти благодаря миличка много ми помогна.Успех ти желая.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Есента  ми бе предписан метформин / след направен тест за инс резистентност и оплаквания от вълчи апетит и прилошаване ,ако не похапна/ - 3*1/2 табл .
Приемах го   и по време на стимулция и процедура през 02,2009 -завършила без резултат- и няколко месеца след това.
Преди имах много нередовен цикъл /35-45 дни / ,последните три- четири месеца е на 30-32 дни .Незнам дали е от метформина или  след проведената процедура .Промяна в теглото нямам -преди бях качила няколко кг,но май в резултат на по-заседнал живот.

Сега д-р Владимиров ми каза да го спра,т.к.  при мен няма характерните изявени симптоми на поликистоза и проблемите ,при които е нужен приема му.В смисъл ,че съм стройна/не и според мен / ,че само говорим за поликистозен яйчник ,а не за поликистозен синдром  , че овулирам и т,н. --неща, според които няма нужда от  прием на метформин.Да го спра ,за не получим обратен ефект-да трябва да го приемам един ден ,а да не подейства тогава.

Каза ,че не е привърженик на  приемама на метформин  само като  превантивна мярка.
Доверявам се на неговото мнение.
А и ми се  струва ,че д-р Тодорова много активно назначава метформин на всички пациенти.
Мен първо ми трябваха месеци докато се убедя да го пия ,сега   не бях много убедена ,че трябва да го спра,но щом д-ра казва.Ще се консултирам и  с д-р Тодорова ,като деликатно й кажа препоръчаното от д-р Владимиров ,за да няма конфликт и противоречие на мненията.

Благодаря ви за отговорите. И аз ще опитам на гладно да пия . Досега се насилвах да закусвам преди Метформина , но не съм закусвала сутрин сигурно от детската градина насам и тялото ми упорито отказва да приеме сутрин всяко нещо различно от кафе. Досега дори си позволявах да пропусна сутрешния прием понякокога , само заради това , че не ми се закусва.
 
Как е приема на гладно ?Понася ли ти? Аз съм го пила много пъти на гладно и не съм имала проблем.


nimika , нямам абсолютно никакъв проблем при приема на гладно!
 А само като се сетя как се насилвах да хапна нещо сутрин заради него, лошо ми става...
fatalwoman,ти си знаеш за кафето,но някъде бях прочела,че повишава кръвната захар.Не зная как се отразява на резистентността.Аз го спрях 1 година преди да забременея,въпреки ,че съм с ниско кръвно по принцип.
malinkap, към този момент не мога да си представя живота си без кафето. Имам кръвно 90 / 60  - 80 / 60 , а сладко не обичам.
 Като правихме ин витрото бях спряла кафето , сутрин пиех мляко с какао или чай и отначало ме завърташе главата , а след някой друг ден влязох в релси , ама спях по почти цял ден...
 Ще ми е интересно да прочета повече за кафето и кр. захар.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Фаталче ,аз съм със същото кръвно като теб,но кафе не пия -действа ми превъзбуждащо на организма /сърцебиене ,нервност,безсъние/ ,но пък хапвам и много обичам шоколадови изкушения :balk_53: и предполагам с тях компенсирам кофеиновата нужда ,че даже и в излишък .
За кафето и кр захар и аз не съм чела.


има много информация в нета на темата.
Кофеинът влияе върху увеличаването на кръвната захар ако човек има диабет 2 или е предразположен.
fatalwoman ,моето кръвно е 60 на 90 и проблемът го решавам с течности ,иначе не се издържа.Преди пиех по 3-4 кафета на ден ,след което в един момент започнах да се чувствам много зле въпреки приетото кафе,отново ми се спеше и т.н
В момента,когато го спрях наистина имах 2-3 месеца период непрекъснато да ми се спи ,но организма се пригоди и сега пия повече течности на ден -1-2 л...в границата на нормалното.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #278 -: Август 01, 2009, 18:08:36 pm »
Аз се самоцитирам от по горе:

Есента  ми бе предписан метформин
Сега д-р Владимиров ми каза да го спра,т.к.  при мен няма характерните изявени симптоми на поликистоза и проблемите ,при които е нужен приема му.
.... и т,н. --неща, според които няма нужда от  прием на метформин.Да го спра ,за не получим обратен ефект-да трябва да го приемам един ден ,а да не подейства тогава.


Спрях Метформина и от десетина дни  имам страшен апетит ,дали е  внушение или не- незная ,но към 16 часа ,ако не похапна нещо ,направо се разтрепервам .И то най-вече за нещо сладко -шоколадово ми е  апетита.
Дали е от спирането на метформина ?Иначе различното,което сега приемам  е изопринозин -предписан от имунолог за  превантивна терапия на херпес .
« Последна редакция: Август 01, 2009, 18:10:40 pm от nimika »


Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #279 -: Април 18, 2010, 11:55:12 am »
Момичета, моля за помощ - как бихте тълкували следните стойности:

глюкоза /на гладно/ -             4,79   /3,33 - 6,11/
глюкоза - на 60-та минута -   6,40    /2,7 - 7/
глюкоза - на 120-та минута - 4,54   /2,7 - 7,8/

и съответно инсулин -
инсулин /на гладно/ -              3,81   /3 - 24,9/
инсулин - на 60-та минута -    67,16   /3 - 24,9/
инсулин - на 120-та минута -  20,59   /3 - 24,9/

Според вас какво означава тази висока стойност на инсулина на 60-та минута?
Със сигурност е установено, че не страдам от ПКЯ.

« Последна редакция: Април 18, 2010, 11:57:28 am от sineva »
Няма невъзможни неща!