0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Цеци , а в началото на приема му не огладняваше ли повече ? Аз наистина си ходя постоянно гладна ... Не го приемам на гладно , защото и с храната като го пия ми става лошо понякога.
fatalwoman,не съм огладнявала повече от обичайното.Между другото и аз все си ходя гладна,много ми е трудно да се ограничавам и да се съобразявам да приемам възможно най-малко въглехидрати,но като си помисля,че диабетът ми диша във врата и ми става страшно.Много ми е любопитно какви ще са нивата на Инсулина след като отслабнах и спазвам до някаква степен хранителен режим.Не съм се изследвала от миналата година :oops:Надявам се да има подобрение.
Да ви се похваля, от вчера съм на плодова диета и съм свалила 800грама.
Много съм доволна.
Цеци, преди няколко дни бях в овулация, накъде към средата на минала седмица. Ас също, като теб се подувам покрай овуто и цикъла, но никога както сега. Може и да не е от хапчето, но понеже за първи път качвам котаго съм на диета се усъмних в него. Иначе не ми дразни стомаха, пия го и на гладно сутрин, когато нямам време за закуся от 2 дни вече. Но корема ми е много подут и се надявам, като свикна с този медикамент и това да се нормализира. Може би всеки организъм се настройва различно, аз също съм гладна и много ми се хапва сладичко, мазничко и соленичко, какво не бих дала за едно парче торта  :wink:.
Няма начин диетата и лекарствата да не са се отразили на инсулина. Познавам хора, който само с диета се отърваха от диабета, който чукаше на вратата им.



И аз не съм правила контрола скоро, започнах да спортувам и гледам да спазвам безвъглехидратна диета,но не съм много стриктна защото съм 50кг. и ще взема да изчезна  :lol: за сладичкото откакто ми е забранено ми се хапва много, преди въобще не се сещах :(
 Мога ли да пия Омега 3 докато пия Метформин?
Аз пия и омега3 и вит.Е изписани са ми от док.и нямам никакви проблеми.
*
Мога ли да пия Омега 3 докато пия Метформин?
предполагам, че да
аз пия Омега 3 Форте + Диабион , назначени ми от д-р Стаменов
 Момичета , много ми е притеснено. Откакто пия Метформин наистина ям по много , ама страшно много. Струва ми се , че при мен има обратен ефект...
Най - странното е , че никога не съм обичала сладко , ама изобщо , а сега всеки ден ям по някоя вафла или шоколад. Вафли не бях яла от години , а сега - всеки ден.
 Другото нещо - от 01.02. съм спряла хляба и тестените изделия изцяло , но пак откакто пия Метформина не се удържам да ги ям и с огромни усилия ги ограничавам.
 Да не би този препарат да не е подходящ за мен?
*
Според мен явно имаш проблем с Метформина. Той се изписва и за да подтиска апетита при лечение на затлъстяване, така че реакцията при теб е наистина противоположна.
Аз го приемам от доста време, но мога да кажа, че наистина ми влияе добре. В смисъл апетита може би малко е намалял /или е останал същия/, не ми се яде сладко и тестени храни, но аз и преди не ги ядях, така че не мога да кажа.
Със сигурност не отстлабнах, даже качих кг, сменихме дозата и кг са си същите - не мърдат ни нагоре, ни надолу.....
Fatalwoman, да не би проблемът да е на психична основа? Нали знаеш, дето забранените неща са най-сладки и привлекателни......
Може би трябва да говориш с д-р Тодорова и за дозата......на мен ми я увеличиха и сега е по-добре....


Fatalwoman, да не би проблемът да е на психична основа? Нали знаеш, дето забранените неща са най-сладки и привлекателни......
Не е на психична основа , защото никой никога не ми е забранявал да ям слодко. Просто не обичам да ям сладко под каквато и да е форма , а сега е обратното.
 Да не би да ми пада много кр. захар от Метформина?
Един може би много глупав въпрос :oops:, но наистина не мога да си отговоря :oops:
Изследването за инсулинова резистетност как се казва? Обременяване с глюкоза ли?
Прочетох една много интересна статия тук във форума за инсулиновата резистентност и СПКЯ и искам да си направя това изследване, но в например в този  ценоразпис не мога да се ориентирам кое да гледам.
А и още един въпрос  :oops: - при какъв доктор трябва да отида, за да ми разчете изследването?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

radosttinka   , мисля че това изследване ти трябва -Обременяване с 3кратно определяне на инсулин и кр. 38.80 лв .
 Разчита се от репродуктивен ендокринолог.
В наименованието на изследването явно не е довършено изписването на кр. захар.
radosttinka   , мисля че това изследване ти трябва -Обременяване с 3кратно определяне на инсулин и кр. 38.80 лв .
 Разчита се от репродуктивен ендокринолог.
В наименованието на изследването явно не е довършено изписването на кр. захар.
Фаталче, благодаря :). Аз вчера изчетох почти цялата тема и накрая ми се изясни кое трябва да е изследването, но не бях много сигурна, а вече имам в предвид и ендокринолог при когото да си запазя час за консултация.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Fatalwoman, да не би проблемът да е на психична основа? Нали знаеш, дето забранените неща са най-сладки и привлекателни......
Не е на психична основа , защото никой никога не ми е забранявал да ям слодко. Просто не обичам да ям сладко под каквато и да е форма , а сега е обратното.
 Да не би да ми пада много кр. захар от Метформина?
Може би си права, за това не бях се сетила, но звучи логично. :ask:


И аз имах подобен проблем с метформина.По принцип избягвах сладки и тестени неща,защото зная колко са вредни ,но когато взимах метформин си позволявах шоколадчета ,бонбонки ,защото бях по-спокойна че лекарството се справя с инсулина.Един вид мога да си ям ,защото пия лекарство.За килограми , с огромни усилия свалих 1 кг за 5 месеца и не мръднах.
В момента не пия метформин,но не мога да погледна захарни изделия,налитам на череши и ягоди.
*
Здравейте момичета,много съм объркана  8O.Днес си направих обременяване с глюкоза,по искане на ендокриноложката ми.Стойността на 60 мин. ми се вижда странна /много ниска/.Моля ви за коментар, ще се видя с док чак другата седмица ...
Изследването е правено в Цибалаб - Глюкозотолерантен 3кр.тест
Глюкоза - 0ва мин. - 5.06 вен.кръв mmol/l реф./ от 3.8 до 6.1
Глюкоза - 60ва мин.- 2.76 вен.кръв mmol/l реф./ < 8.9 за мъже и небременни жени
Глюкоза - 120ва мин.- 3.81кап.кръв mmol/l реф./ < 7.8 за мъже и небременни жени

Предварително ви благодаря! :oops:
*
Дидре, не съм наясно със стойностите, но моят приятел е с диабет 2 тип и ендокринологът му му препоръча да не ходи в Цибалаб, защото резултатите не били много достоверни. Изчакай си прегледа и не се шашкай! Приятен уикенд!
*
Благодаря Meme, вече съм по-спокойна.В понеделник ще повторя теста + инсулин, но ще ги направя в Бодимед на ул.Позитано, че ми е наблизо.
Пожелавам ти успех при следващият ти опит, ние ще правим второ ИКСИ  на есен, надявам се до тогава всичко да се изясни с тези изследвания ! :goodluck: :bfp:  :bighug:
didre,би ли споделила новите изследвания как са,защото и аз имам от цибалаб и в момента съм на терапия с метформин.Моята ендокриноложка не каза нищо за лабораторията.Ако има някаква разлика при теб ще трябва и аз да пусна нови,но това обременяване с глюкоза ми е много гадно.Успех ти пожелавам!
*
Radosst,веднага след като ми излезе резултата, ще ви пиша!  :thankyousign:за пожеланията.