0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Това е новина за мен .Сподели с д-р Тодорова проблема и ако д-р Генова гоима този номер да ти напише тя рцепта.
Тъй като съм бременна ,а захарта ми е 5 ,ми казаха да не пия метформин засега и не ми се е налагало да купувам скоро.
*
В кварталните аптеки не са толкова стриктни в спазването на тази наредба, тъй като нямат интерес да връщат клиенти ..  :wink:

Аз вече трети месец съм на метфогама., казаха ми да отида на преглед след 3-4 месеца и се чудя трябва ли да си направя пак обременяване ..  :ask:

*
Аз направих обременяването точно преди прегледа. Чак след половин година имам контрола, но само на ТСХ, а изрично ми каза да не правя пак обременяване.
Най-добре го обсъди с лекаря си.
И аз се чудя,но предпочитам да не правя отново обременяване за мен това си е гадничко за организма.Ако каже док.Тодорова тогава,но още не съм се наканила да я посетя.
*
И за мен беше много неприятно това обременяване ..  osi_14 но пък ми е чудно ако не го повторя как ще се разбере дали няма нужда да се продължи с лечението примерно ..  :? 

разбира се, ще се консултирам с ендокриноложката ми предварително.., но все пак ми е интересно каква е практиката по принцип ..

.. но само на ТСХ, а изрично ми каза да не правя пак обременяване.

sia, при теб ТСХ ли в бил извън норма?!  :ask:  аз имам завишен 17 он прогестерон, но не ми е много ясно дали има връзка с инсулиновата резистентност ..  :dontknow:
« Последна редакция: Май 05, 2009, 16:14:36 pm от g2 »
Момичета няистина обременяването е гадничко но го направете ако имате някакви съмнения,аз така нямах завишен инсулин при обикновенното изследване но после док Тодорова като ми назначи обременяването излезна проблем за който сега пия Метформин.

*
ninkata1, ние сме правили обременяване ., въпроса е дали изследването се повтаря след проведеното лечение ..   :?
*

.. но само на ТСХ, а изрично ми каза да не правя пак обременяване.

sia, при теб ТСХ ли в бил извън норма?!  :ask:  аз имам завишен 17 он прогестерон, но не ми е много ясно дали има връзка с инсулиновата резистентност ..  :dontknow:

Да, при мен беше извън нормата, но под долна граница - 0.13. А сега беше 3.7  8O
Д-р Тодорова каза, че принципно така се развивало Хашимото. Първо с хиперфункция на щитовидната жлеза и ниски стойности на ТСХ и с развитието на болестта минава в хипофункция и високи стойности на ТСХ.
А пък инсулина на 0 мин. беше 24, а на 60 мин 115 и тя каза че е доста висок и че се налага лечение.
*
.. то и моя TSH  беше много нисък 0.58, при долна граница 0.47 и заедно с ехографския преглед също ми поставиха диагноза Хашимото. лекувам се с Еутирокс 25 х 1 на ден. Хм., значи и аз да зема да си изследвам TSH-то ..  :? не знаех, че има връзка между тези заболявания ..  :?

а при този инсулин каква ти е дозата на метфогамата или там каквато разновидност ти е изписана?!
ninkata1, ние сме правили обременяване ., въпроса е дали изследването се повтаря след проведеното лечение ..   :?
Ами аз правих пак когато имах положителен тест(за жалост за кратко),д-р Тодорова ми го назначи и имаше съвсем малко подобрение в нивата от първия път.
И сега съм на 2по1 Метформин,а иначе и на мен ми каза че имам Хашимото,ТСХ се движи около 3 и пия Еутирокс 25 по 1.

*
Ами аз правих пак когато имах положителен тест(за жалост за кратко),д-р Тодорова ми го назначи и имаше съвсем малко подобрение в нивата от първия път.
И сега съм на 2по1 Метформин,а иначе и на мен ми каза че имам Хашимото,ТСХ се движи около 3 и пия Еутирокс 25 по 1.

много съжалявам ..:(  и аз имам една неуспешна бременност., може би наистина тоя инсулин влияе на качеството на яйцеклетката ..  :?

а 2 x 1 метформин от колко единици пиеш?!  аз сьм на 2 x 1/2 от 500 ., и се притеснqвам да не би да ми е малка дозата ..  :?
Ми и аз съм на 500,в началото и аз пиех 3по1 но след три месеца сама се коригирах и минах на 2по1 след което при поредното посещение при д-р Тодорова като отидох ми каза да остана на тази доза щом не е скочил инсулина от предния път а има някакво подобрение макар и минамално.
Да,влияе на качеството на яйцеклетките инсулина,именно Метформина го подобрявал но кой знае. :?
Съжалявам и за твоя неуспех,но  трябва да гледаме напред.

*
..  :? не знаех, че има връзка между тези заболявания ..  :?

а при този инсулин каква ти е дозата на метфогамата или там каквато разновидност ти е изписана?!

Оооо не знам дали има връзка, просто при мен са факт и двете. Колкото до проблема с инсулина, д-р Тодорова счита че не е слезнал след бременността. При бременност инсулина се качвал и това било нормално. Но след раждане влиза отнова в граници. Докато при мен не е слезнал. Имало и такива случаи. :?
В момента съм 3х1/2 метформин от 500 мг. Опитвам се да го спазвам, въпреки че ми предизвиква страшна диария. Но за да не продължа да качвам килограми трябва да се лекувам.
g2, не си променяй дозата без да си се посъветвала с лекар.
« Последна редакция: Май 05, 2009, 22:47:39 pm от sia »
*
g2, не си променяй дозата без да си се посъветвала с лекар.

Oo., изобщо нямам такова намерение. А при мен още след първия месец от лечението, премина влечението към шоколад и пепси. :D  Започнах и да спортувам редовно /по 1 час на ден/ и се надявам това също да ми подпомогне лечението., но сега като направя контрола на хормоните ще се разбере има ли ефект ., няма ли ..  Ще изследвам и TSH да го видим на къде ходи и той ..  :D
 Метформина мога ли да започна да го пия по средата на цикъла или трябва да изчакам новия цикъл и да го започна на 1 ден? При бременност спира ли се?
*
Пие се постоянно, дори и по време на бременност. Няма значение от кога ще го започнеш.


*
Пие се постоянно, дори и по време на бременност. Няма значение от кога ще го започнеш.


Хмммм, на листовката пише, че не е препоръчително, ако не се лъжа :?
*
Аз пия Метфогама вече две години и в събота ми беше последната консултация с д-р Тодорова, понеже ми предстои ин витро вероятно след два три месеца.
Та изрично я попитах до кога ще пия тези лекарства. Според нея дори и през бременноста трябва да се приема Метформин или аналозите му, защото подобряват качеството на яйцеклетките, качеството на ендометриума и евентуално влиянието на НК клетките при имплантацията.
Пия ги заради инсулинова резистентност /и съмнения за Хашимото/, но не отслабнах, даже качих кг. Сега съм на по-висока доза 1000 + 500 + 1000 мг, пък да видим какво ще стане.... :D




При евентуална бременност(дай-боже на всички) :) трябва веднага консултация и с ендокринолога момичета тя ще реши кое и колко време да се приема.
*
Ендокриноложката при, която ходя - Оля Сарджева смята, че трябва да се спре приема при наличие на бременност, а гинеколожката пък- че трябва да се продължи непременно.., ноо избора бил мой ..  8O  osi_15