0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #160 -: Януари 23, 2009, 18:52:34 pm »
Здравейте момичета! И аз се включвам във вашата тема - днес изследвах инсулина и кр.захар и май не са много добре.  :?  Все пак може ли някой да каже нещо за резултатите ми.

Глюкоза - 0 час            5.20  mmol/l    Веноз. от 3.8 до 6.1
Глюкоза - I-ви час       6.68  mmol/l    За оценка от лекар
Глюкоза - II-ри час        5.69  mmol/l    За оценка от лекар

Инсулин - 0 час            8.8  mkU/ml            Cутрин на гладно до 15
Инсулин - I-ви час         57.8 mkU/ml      За оценка от лекар
Инсулин - II-ри час       26.8 mkU/ml            За оценка от лекар

И една интересна статия за инсулиновата резистентност ..
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #161 -: Януари 23, 2009, 19:27:42 pm »
От това, което виждам кръвната захар е в норми, което е много добре. Инсулинът на първи час е завишен и леко завишен на втория час ако референтните стойности са като на повечето лаборатории. Но все пак не съм специалист. И аз за първи път се сблъсках с подобен проблем. Задължително направи консултация с ендокринолог.
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #162 -: Януари 23, 2009, 19:53:14 pm »
благодаря Zvezdichka., в понеделник съм на ендокринолог да видим какво ще каже и той ..
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #163 -: Януари 24, 2009, 08:28:33 am »
Забравих да кажа, че за самото изследване в лабораторията ме посъветваха да не се движа много, много. Даже най-добре било да седя там и да чакам - за да бъде по-достоверен теста. И така прекарах 2 часа в лабораторията.  :crazy:
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #164 -: Януари 24, 2009, 09:31:10 am »
g2l2 моите стойности баха малко по-завишени от твоите за инсулина на 60 минута ,а захарта ми беше около 5 и на трите иследвания.Д-р Тодорова каза как можело толкова млад човек да има проблеми с инсулина и ми предписа по 1/2 таблетка метформин до забременяване.
Някъде четох,че ако човек и спортува  може да постигне много добри резултати за няколко месеца
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #165 -: Януари 24, 2009, 13:52:27 pm »
Аз преди 3 месеца имах 'кухо яйце',  и това за сега е най-сериозният проблем, който установявам че имам. От другите хормони са ми завишени мъжките, а естрадиол и прогестерон са ми с мн ниски стойности. Разбирам, че са свързани по някакъв начин всички хормони, но коя е първопричината още не мога да разбера. Надявам се поне с подходяща терапия да си влязат в норма.
 
Относно спорта, аз до преди година спортувах много - разбирай около 10 часа на седмица. Тогава не съм правила изследване за резистентност, но пак налитах много на сладкото /най-вече на шоколади, пепси и др./ и имах проблеми с мъжките хормони. Но пък щом докторите казват, че помага спорта - може и да помага ..

Сега имам задържан фоликул /киста/ и не спортувам, защото някъде четох че има опасност от усукване или нещо подобно.., но ще се опитам поне да огранича сладкото.  :D

И на мен не ми е приятно да имам проблем с инсулина на моята възраст, но принципно когато някой започне да се изследва за всичко, както правим ние  /без значение млад или стар/ - все ще се намери нещо да не му е в ред.. Така че айди сега ., как можело ..
« Последна редакция: Януари 24, 2009, 13:55:10 pm от g2l2 »
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #166 -: Януари 25, 2009, 10:38:51 am »
момичета,
на мен Док ми каза ,че ИР води до проблеми със сърцето.Някой знае ли нещо повече по въпроса?
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #167 -: Януари 25, 2009, 11:31:42 am »
момичета,
на мен Док ми каза ,че ИР води до проблеми със сърцето.Някой знае ли нещо повече по въпроса?

малко по-нагоре съм дала линк към една статия., там са изброени усложненията до които може да доведе ИР..

искам да помоля, все пак да дадете някакви референтни стойности .., че намирам само в чужди сайтове, а те ползват други единици - mIU/ml, а моите са в mkU/ml и не знам как да ги преобразувам ..  :oops:
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #168 -: Януари 25, 2009, 11:38:42 am »
Ето референтни стойности от Кандиларов:
глюкоза
0 мин -3.5 -6.1 ммол/л
60 мин -няма
120 мин -3.5-7.8

инсулин
0 мин - 3.0-17 mcIU/ml
60 мин -няма   mc IU/ml
120 мин -3.0-17 mcIU/ml
mc е микро ,не намерих знака мю

g2l2 има ли връзка между кухото яйце и инсулиновата резистентност?
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #169 -: Януари 25, 2009, 12:24:48 pm »
благодаря malinkap , но дали mcIU/ml е едно и също с mkU/ml  :ask:

g2l2 има ли връзка между кухото яйце и инсулиновата резистентност?

Ами това са си мои интерпретации. Предполагам че има връзка, защото съм чела че високият инсулин влияе недобре върху качеството на яйцеклетките. А кухото яйце може да се дължи на оплодена некачествена яйцеклетка.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #170 -: Февруари 16, 2009, 16:30:39 pm »
Здравейте,
аз съм нова тук  :)
Правих си ОГТТ и ИРИ, тъй като ми беше завишен 17 ОН Прогестерон и ето резултатите ми:

0` ИРИ: 6,87 при /3-24,9/ референтни стойности
60` ИРИ: 17,84 /3-24,9/
180` ИРИ: 3,15 /3-24,9/

0` Глюкоза - 5,32 при /2,7-6,2/ референтни стойности
60` Глюкоза - 4,19 /2,7-7/
180` Глюкоза - 3,90 /2,7-7,8/

На пръв поглед са нормални, но ме притеснява глюкозата от 60 минута - не трябва ли да е по-висока от първата  :?
Моля ви, ако можете да коментирате резултатите ми!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #171 -: Февруари 16, 2009, 17:26:05 pm »
Larisa , не мога да ти помогна с разчитането на изследването ти.
Искам да те попитам лекар ли те насочи да направиш обременяването и каква е връзката с 17 ОН Прогестерон ?
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #172 -: Февруари 18, 2009, 14:30:34 pm »
възможно е и да има някаква връзка понеже при мен се доказа инсулинова резистентност, а 17 ОН Прогестерон ми е 5,6 при норма до 2,4 ..
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #173 -: Април 28, 2009, 12:06:18 pm »
За да не пускам нова тема, да попитам тук  :D
Някой правил ли е обременяване с глюкоза при д-р Генова от Александровска болница? Първият път го правих в "Цибалаб", но сега д-р Тодорова ми препоръча горната лаборатория като най-специализирана в тази област.
Ако някой е ходил там, моля да ме упъти - къде точно е лабораторията, какво е работното време, цена?
Мерси предварително.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #174 -: Април 28, 2009, 22:29:16 pm »
Здравей,
Аз не успях да стигна до д-р Генова ,защото беше болна от грип и правих изследването в Кандиларов,но ще ти дам кооординатите и да и се обадиш ,за да ти обясни къде точно се намира и кога ще правите изследването.
Тя ми обясни,че се намира в Александровска болница-Централна Клинична лаборатория.Влиза се от централната арка.Цената месец Октомври беше 45 лева ,но вие си поговорете.
тел и е 0888 405 382
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #175 -: Април 28, 2009, 22:54:48 pm »
аз правих обременяване вчера в лабораторията при кабинета на д-р Тодорова. Преди ми беше казала, че вярва и на техните резултати. Там е 40 лв.
*
Момичета, понеже повечето сте пациентки на д-р Тодорова, искам да ви питам как си купувате в момента метформин. Аз вчера имах проблем в аптеката, ама с молби ми дадоха. Но трябвало да се впише и номера на практика на доктора назначил лечението. А д-р Тодорова няма такъв номер.  :?
Вие как се справяте със проблема?

п.п.Моят инсулин е скочил много, така че трябва сериозно вече да се заема с лечението и диетата.
Аз съм се разбрала с аптекаря в кварталната аптека с 1 рецепта си взимам лекарството,така правя и с останалите лекарства.За първи път чувам за такъв номер тези вече прекаляват!Аз имам рецепта от д-р Тодорова от януари месец и досега не съм имала проблем.Друг е въпроса че скоро ще трябва да я посетя за да ми каже до кога да го пия.
*
Те отскоро въведоха изискването лекарствата които са с лекарско предписание да се дават само с рецепта.
Ами да де аз пазарувам предимно от една аптека и те ме познават,  затова нямам проблем,на други места удрям на камък слагат ми някакви печати по рецептите и т.н.сложнотия.