0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Стеф, купете хладилна чанта с контакт.
*
а стига ве, ся и хладилна чанта да купувам, изличен разход :lol:
абе важното да не се подриска, а 10 дни че ще яде непроверена храна не е болка за умиране :lol:

само аз ли правя така? :oops:
Не си само ти. И Мия от време на време хапва пюрета. Купувам й, за да я разнообразявам с месото -заешко, агнешко и пуешко си ги яде само от готови пюрета, а и плодови си хапва без забележки. За следобедна закуска веднъж седмично й давам плодово пюре с овесени ядки. Иначе сега й готвя като не работи кухнята. От маса пък много рядко си иска -едва напоследък всъщност почна да иска да й давам нещо от моята чиния. А ако не й го дам с лъжичка или виличка, няма да иска да го яде изобщо. Тази година не сме я водили за по-дълго някъде, само за 1 weekend и тогава й бях взела 2 готвени неща оттук и другите готови пюрета.
<br />[link=http:
*
Стеф, купете хладилна чанта с контакт.

Стефи, купете една обикновена, те не са толкова скъпи. До морето ще ви изкарат - още повече, че сигурно ще тръгнете много рано сутрин. а и нали ще стерилизираш първо. но и аз мисля, че яденето "навън" в един момент става неизбежно, като почната почивките с децата.
ако решиш вариант супа от заведение, само гледай да не е със сурова яйчна застройка, че си е рисковано лятно време.
*
да бе това най-притеснява, но ще питам дали е бистра или застроена и тогава ще поръчваме :) пък има и варианти на запечени картофки със сирене, кашкавал и т.н., все нещо постничко ще има за ядене :)
« Последна редакция: Август 06, 2008, 17:02:41 pm от StefiZ »
Еееех лесно си беше миналото лято - две шишета и една кутия мляко.... :wink:
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Еееех лесно си беше миналото лято - две шишета и една кутия мляко.... :wink:

ооо, и по - лесно даже на някои - две гърди с мляко и това е :wink: :lol: :lol:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
хехе, оня ден на площадката имаше една мама с потник, на който пишеше: Денонощен млечен бар :lol:
*
ох, и аз съм за такъв потник, ама буквално  :lol:

Ема също вече проси храна - независимо, че е яла преди 5 минути - щом види манджа - веднага се нарежда и примлясва с уста и сочи, докато не й се даде... и на цялата й лакомия едвам я докарахме до 8 килца и половина  :) то, по-добре тъй де

Стеф, ще го изхраните детето  :) - вкусно готвят съседите гърци, а и на all inclusive обикновено има много варианти.
 и хубаво да си прекарате!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
аз досега винаги съм носила бурканчета, когато сме били на път. Мартин все още основно си яде бурканчета. независимо, че в почивната ни станция има стол с чудесна и проверена кухня, предлагаща разнообразно меню. е - не ще да яде домашна храна и толкоз. ние пък сме обратният случай. вероятно поради дълго ядене на готови пюрета, Мартин им е свикнал на вкуса (и вида!) и отказва друго готвено ядене. напоследък успявам да пробутам домашно сготвено ядене, като го насипя в бурканчета от Хип. тогава си разглежда познатите картинки и надписи, сочи, обяснява и така яде.

манхатън, ако Кристиян е свикнал и си яде бурканчетата, изобщо не ти стои на дневен ред въпроса с изхранването. вземаш си нужния брой и толкоз. вземи кутия сухари, сутрин ще можеш да му правиш попара - топла вода, сирене и масло предлагат винаги на закуска. а ако си поиска и нещо от масата ви - берекет версин.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Абе я да питам аз - кога и как се прави прощапулник?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Абе я да питам аз - кога и как се прави прощапулник?

Ооооо, сватя, зетя вече може и сам да дотичква при "маминка" и снахата.

Като е стабилно детето, поне да прави само поне няколко крачки, разбира се може и като попроходи повечко.
Нарежда се на земята или на ниска масичка или така, че да е удобно на детето да се добере до разни предмети - чирпак, мед. слушалки, отверки и прочие такъми според фантазията ти и предпочитанията, каквото си докопа детенцето казват бабите, такава ще му е и професията. Омесва се питка, търкулва се към масичката с предметите, детето тръгва след питката и хваща нещо. Така аз знам от баба ми. Друг може и различно да каже.

п.с. може и съдийска тога да му сложиш или някой адвокатски такъм :P
« Последна редакция: Август 06, 2008, 22:09:56 pm от Nina »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Абе я да питам аз - кога и как се прави прощапулник?

Ооооо, сватя, зетя вече може и сам да дотичква при "маминка" и снахата.

Като е стабилно детето, поне да прави само поне няколко крачки, разбира се може и като попроходи повечко.
Нарежда се на земята или на ниска масичка или така, че да е удобно на детето да се добере до разни предмети - чирпак, мед. слушалки, отверки и прочие такъми според фантазията ти и предпочитанията, каквото си докопа детенцето казват бабите, такава ще му е и професията. Омесва се питка, търкулва се към масичката с предметите, детето тръгва след питката и хваща нещо. Така аз знам от баба ми. Друг може и различно да каже.

п.с. може и съдийска тога да му сложиш или някой адвокатски такъм :P

А канят ли се гости?
Съдийска тога няма да му сложа, ама някой закон с шарена корица става.
П.П. Зет ти вече има снимка с мойта адвокатска тога - като Батман е.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Ами ако искаш гости си покани, иначе може семейно. Спомням си, че на моя кръщелник аз бях на гости, мисля, че имаше и още съвсем малко близки. Не се канят май чак много гости.

Да е жив и здрав Вики само, другото са "адети"/обичаи, то детето само ще си реши. Виж Батман по някое време само ще реши, че иска да е, то днешната младеж ако не Батман, Спайдермен иска да става или Барби, манекенка....не ги разбирам, ние едно време космонавти, пилоти и учителки искахме  :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
....не ги разбирам, ние едно време космонавти, пилоти и учителки искахме  :lol:

Нинко :P, изпускаш две основни предпочитания-балерина и художествена гимнастичка! :wink: :lol:
Колко дрян и кордели дадоха фира за ленти!Мани, мани!

Лейди ,само идея, незнам у вас, но на нашата прощапулка след месец, два обезателно ще има въдица! :D

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
ааа, а къде оставихте Кали от Седморката на Блейк и Арабела, и разните му там героини от наше време. Аз пък исках и циркова артистка, щото живеехме точно пред поляната, на която опъваха шатрите и мислех, че е най-голямото вълшебство да ги гледам как си перат дрехите и как си готвят пред фургоните (просто фургоните им бяха а-ха в нашия преден двор) - та бях щастлива да виждам и извън представлението начина им на живот...

А, за прощъпулник, и ние се готвим от сумати време, само чакаме бате да се прибере от морето, после чакаме нОвина (така трябвало) и после не знам какво още ще чакаме - ама ще търкаляме питката в двора - аз съм чувала, че е хубаво да има деца, които ходят добре и да тичат и подскачат с парчето питка  :D
« Последна редакция: Август 07, 2008, 10:30:49 am от Bora82 »
А, за прощъпулник, и ние се готвим от сумати време, само чакаме бате да се прибере от морето, после чакаме нОвина (така трябвало) и после не знам какво още ще чакаме - ама ще търкаляме питката в двора - аз съм чувала, че е хубаво да има деца, които ходят добре и да тичат и подскачат с парчето питка  :D
Мда, абсолютно "ЗА" да поканите деца. Дъртите нямат работа на прощъпулник. :wink: Едно бяло платно се постила на земята /аз - чаршаф/, ориентирано откъдето ви изгрява слънцето и отгоре слагаш листа здравец, да са му силни краката. Питката търкаляш по платното и трябва да тръгне по нея. Избира си от масата каквото си хареса, разчупваш питката и раздаваш на присъстващите. Желателно е децата да направят две-три кръгчета /да не му се спира ходенето/.  :lol: За децата направих пакетчета с разни неща, а с мамите се почепихме по кафе и сладко. :wink:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Виж това за дечицата не го знаех, ще го имам предвид.  :D Добра идея е!
*
А какво се иска от гостите на прощъпулника, освен присъствие ;)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Ами незнам, то аз нищо няма да искам за моето дете, но пък ако ме поканят мен на прощапулник, бих занесла нещо мъничко на дететнцето, та всеки както прецени. Ако има специални изисквания, за някакви символични неща, аз поне незнам.  :)