0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Добро утро на всички ранобудни и не толкова ранобудни!
Нека през новата седмица болните да оздравяват, злоядите да прояждат, плачливите да се смеят, а тези, които са на на почивка, да си отпочинат!

И още повече бременелки във Зачатие!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Добра да е новата седмица, да са здрави децата и спокойни майките!

Бори :hug2:, Благодаря сърдечно относно инфото за лабораторията!

Тази нощ имахме здрав рев около час без да спре, няма мляко, няма кандарми, рев и това е!
Дадох Панадол и след около 30 минути заспа прав в ръцете на баща си....
Кому е нужно с такава мъка да излизат тея зъби, мъчат ги с месеци, после пробиването.....
А на мене за да съм в унисон с него последния мъдрец от онзи ден предприе последния етап на никнене!
Съвпадене е просто, но ме изуми!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Приятна седмичка на всички!
Мише,целувки на Митачето,бързо да избиват тези зъбчета,та да не го мъчат вече.
Ние се стягаме за моренце.Ако не ни мине котка път тази нощ ще пътуваме.
Хубава седмица и от нас  :D
Мише, бързо да се показват зъбките и да не мъчат Митачето. Нацелувай го силно  :D
Джоши, лек път и приятна почивка  :D

Ние още се бориме с колики  :? Вече е по-поносимо, но нямам търпение да отминат...
Открих и силата на сешоара  :lol: Сега Теди спи малко по-спокойно  :D


lb2f
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Весела седмица и от нас!Болничките да се оправят бързо,а отпускарите да си изкарат страхотно!
 Утре сме на лекар и ще боцкат Жорката.После ще поговорим за захранването и мисля да започваме да си хапваме вече каши и пюрета. :D
<br />
Весела седмичка и от нас!!!

И ние сме на вълна зъби!Само дето не знам вече кой зъб да чакам - пълна бъркотия... Горе имаме 4 предни + 2 кътника, а долу 2 предни и 1 кътник  8O Аз чаках втори резец долу, а онзи ден една приятелка видя кътник.... Голям екшън са тия наши закъснели зъбки На всичко това отгоре сме подрискани...
Здраве да е!!!
Вчера станахме на 1г. и 7м.... лети си това време и моето бебче вече е една бърбореща фога(че и лъже вече - кръстила се е Мими  :wink: )
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
При тази вълна от зъбоникнения как да не се включим и ние... От 3 дена Ронката си поплаква от растящо зъбче, а днес вече се подава бяло крайче. Носленцето ни е запушено и сега не знам, да давам ли физиологичен разтвор или не...Очаквам до края на седмицата да пробие гордото първо зъбче :) За да я успокоя днес и дадох Панадол и тя милата заспа...
Пожелавам безпроблемно никнене на зъбки на всички дечица!
« Последна редакция: Август 04, 2008, 14:33:31 pm от ani4ka »
*
Весела и здрава седмица и от нас!

Аз утре трябва да направя окончателните приготовления за празника в неделя. Малката го чака с нетърпение, знае че вече е по-голяма и че ще има торта.

ani4ka,  не виждам защо да не почистиш нослето с физиологичен разтвор щом е запушено. Между другото не се препоръчва често даване на панадол заради растящи зъбки. Аз за две години по тази причина да съм го давала 2-3 пъти.


*
Е, за 3 дена това ми е първото даване ;) Не вярвам да съм прекалила...
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Мишанче, мишанче, не никнат зъби лесно на Крали Митковци  :D Все пак си е Крали... Дано да е лесно пък понатам и само с тези зъбки да има проблем. Буля Кристина има 5 зъба, може и още някой да има, не съм видяла. 3 излязоха заедно за три дена, четвъртия след семица - без никакви проблеми /темп., сополи и т.н./ Петият и той лесно, да не чуе дявола.
Цуни един бузак на Миташки.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
:heartbeat:Обичам ви, да знаете!

Подстригах Миташкин гола глава :lol: и сега оттатъка спи най-сладкия, гологлав кисеялк на света!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Приятна седмица и от мен.Слънчева ще е е ясно.
Приятна седмица и от нас!
Дано бързо ви изникнат зъбчетата и да сте спокойни!
Ние продължаваме с мощно хранене и акане.Какво е това чудо,незнам-памперс сменям на 3 часа,на всяко хранене и все мощно пълен.Било нормално. Да,обаче дупето се подсече от толкоз много акане.
Пазете се утре-тогава ще е голямата жега!
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*
Здравейте и от нас!

Мернах новината за 3-те опита инвитро-чудесно е това, нова страница в борбата със стерилитета в България. Ха да видим сега дали наистина ще бъде изпълнено и пожелавам на всеки, който ще кандидатсвта, да му е успешен опита и лека бременността!

Лека седмица на всички, здрави деца и родители, много нови бременни момичета!
Alexandra
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Мари, вземи смени лентичката на детенце, все още си стои на Хепи бъртдей  :D

Хубава и весела седмица от нас, здрави майки и деца, нови попълнения в редиците на майките и в бременелските. Хайде поне още три девойки да си признаят, че чакат бебе, че е много гот да се научават тези неща.

Габи, весел празник и дано малката кукла устиска празника на кака.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Здравейте. Ние сме добре. Още си чакаме резултатите от изследванията, казаха ми след още 2 седмици. Аман, ама така е явно заради отпускарския период. Мия е станала голяма фръцла- само пред огледалото стои и се оглежда и като й сложа нова дрешка, веднага натам хуква. Онзи ден си беше намерила едни ботуши и като й харесаха, сложихме ги и си седя с ботуши и с потник пред огледалото. Ще ви покажа снимки ако не забравя довечера. С гърнето напредваме -сама ходи да си го взима, показва като иска да сяда, но още не е готова да махаме памперс. Нищо, аз не бързам изобщо. Да ви кажа каква глупост направих: живот и здраве сестра ми ще ражда този месец и аз й приготвям разни неща. които да й дам. Измивам стерилизатора, без изобщо да прочета, че не трябва да се използва какъвто и да е препарат, следователно се измиха и всичките му индикации. Аз си пазя и книжката, но там не си личат точно къде са позициите. Четох, рових в интернет и нищо. После по метода на пробата и грешката, прекарах 1 час, докато улуча точната позиция за стерилизация. Той е комбиниран и има доста функции. е, накрая успях. :D
<br />[link=http:
*
Весела седмица и от нас и дано да е изпълнена с хубави новини!

Ини, честито официално и от мен и леки оставащи месеци!

Габи, весело изкарване на празника!

meshko106, дано дългото чакане ви донесе добри резултати!

Ние се прибрахме в София. Ели си е изкарала добре в Търново, всички са и обръщали внимание постоянно и сега е голямо мрънкало ;) , ще трябва да се възпитаваме отново. В първия момент като ме видя не беше сигурна дали ме познава, но после явно си спомни коя съм... :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Пожелание за весела седмица и от мен  :D

Първо искам да честитя на всички бременни от тази седмица. Да ви е лека и безпроблемна бременността!

Честита прическа на Миташкина, сага чакаме майка му да покаже снимки в съответната тема  :wink:
И Боян се запозна с машинката за подстригване в Събота. Пак се правих на фризьор, но за разлика от двукратния провал с ножицата, този път прическата стана 6 точки. Косата му е вече само 1см  :( Хич не ми се искаше, но в тия жеги е голяма мъка за детето дългата коса  :?

Аз имам следния проблем с Боян, или по-точно с палците му  :lol:
От седмица си смуче палците, почти постоянно. Стане ли му скучно - палеца е в устата. Като го извадя се хили, взима го за игра и се почва безкрайно вадене и лапане.
Не желае да засмуче биберон по никакъв повод. Никога не е ползвал този аксесоар и сега си мисли, че е играчка  :?
До сега бях доволна, че не изболзва залъгалка, а сега се опитвам по всякакъв начин да го науча и понеже нямам успех приемам предложения всякакви  :)


*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Слънчева седмица и от нас!
Честито на всички бременелки с пожелание за леки и безпроблемнни оставащи месеци!
А сладурите дето ги мъчат зъбките,дано да избиват по-лесничко и бързичко.И ние сме на такава вълна от известно време и ако нейните ръчички не са в устата,са пък мойте пръсти,за да проверя какво става :lol:
Здравейте и от мен,

Днес бяхме при детски кардиолог относно шума в сърцето на бебо и се оказа че имаме така наречения малък мускулен междукамерен дефект или както ми обясни Док. между двете камерки има малка дупчица и чистата кръв се смесва с мръсната. Док. каза, че по голям процент от този дефект се оправя от самосебе си най късно когато детето е 8 годишно и понеже е малък дефект не изисква операция, само при по големите дупчици в сърцето се прави операция. Ако тази дупчица не зарасне трябва винаги да сме внимателни да не стане бактериална инфекция която да не стигне до сърцето, което ще рече че винаги трябва да се дават антибиотици на бебо преди оперативна процедура или преди зъболекарска процедура, дори ако има рана трябва да се почиства старателно и всичко което може да доведе до навлизането на бактерия в кръвния поток и да достигне сърчицето му, затова антибиотична профилактика ще има преди определни процедури. Док. каза да не се притеснявам, но аз немога въртят ми се в главата лоши неща, параноята ме подхвана, остава ми само да се моля и надявам този дефект да се оправи от самосебе си колкото се може по скоро. След 3 месеца сме пак на преглед. Имате ли информация относно този вид дефект момичета? Аз четох доста на интернет, и попаднах на доста информация, някоя от която леко стряскаща.

Желая ви лека седмица, много здрави дечица и повече бременни момичета.