0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Закъснение и киста
« -: Август 03, 2008, 14:46:29 pm »
Здравейте имам едно две въпросчета и ще се радвам ако можете да ми помогнете със съвет.Закъснява ми трети ден, но заради малко странни боцкания в левия яйчник отидох на лекар и както предположих имам киста (отново).Преди малко имах мааалка капчица розово.Та въпроса ми е ако не съм бременна, колко време може да закъснее заради кистата.Преди няколко месеца имах киста но не ми е влияла на менструация.Благодаря на всички, които ще се включат.   :grouphug2:
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Закъснение и киста
« Отговор #1 -: Август 03, 2008, 15:37:03 pm »
Здравейте имам едно две въпросчета и ще се радвам ако можете да ми помогнете със съвет.Закъснява ми трети ден, но заради малко странни боцкания в левия яйчник отидох на лекар и както предположих имам киста (отново).Преди малко имах мааалка капчица розово.Та въпроса ми е ако не съм бременна, колко време може да закъснее заради кистата.Преди няколко месеца имах киста но не ми е влияла на менструация.Благодаря на всички, които ще се включат.   :grouphug2:

възможно е заради киста да ти закъснява(дано обаче има бебе)..но е хубаво да нанасяш данните за БТ за да можем по-лесно да ти "кажем" дали има шанс за нещо си..дори и за О. и за бебе :) пожелавам ти успех..само да ти кажа че сестрата на мъжа ми именно заради кисти много ама много и закъснява вече 2 месеца :( успех и дано се радваш на хубав резултат :)
*
Re: Закъснение и киста
« Отговор #2 -: Август 03, 2008, 15:46:24 pm »
Ясно, но при мен не става въпрос за кистички малки а за една голяма 5 см, вероятно може и от това да ми закъснява.А за температурата мога ли да я меря с най-обикновен термометър,примерно утре сутрин.Ако може къде и как.
*
Re: Закъснение и киста
« Отговор #3 -: Август 03, 2008, 15:51:03 pm »
Цитат
А за температурата мога ли да я меря с най-обикновен термометър,примерно утре сутрин.Ако може къде и как.
Може с обикновен термометър.
Най-добре сутрин,по едно и също време.
Най-добре анално-поне 10 мин дръж термометъра.
*
Re: Закъснение и киста
« Отговор #4 -: Август 03, 2008, 15:55:56 pm »
Мерси, ако е над 37 градуса има ли някаква надежда?
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Закъснение и киста
« Отговор #5 -: Август 03, 2008, 16:14:30 pm »
Аз съм имала киста с почти подобен размер и ми е закъснявало около 15дни .Дори можеше сигурно и повече да стане ,но предизвиквах менструацията с дуфастон.Разбира се обаче отиди на лекар който със сигурност да потвърви .Пожелавам ти да не е киста а да има бебе .
*
Re: Закъснение и киста
« Отговор #6 -: Август 03, 2008, 16:17:14 pm »
Зависи от кистата.
Аз също съм имала киста 5см.-менструацията ми дойде на време и след нея отидох на преглед и кистата я нямаше.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Закъснение и киста
« Отговор #7 -: Август 03, 2008, 19:25:11 pm »
с кистичките на мен можеше и по три месеца да не ми дойде
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Закъснение и киста
« Отговор #8 -: Август 05, 2008, 14:01:48 pm »
И на мен ми е закъснявало заради киста и по 2 седмици,но искрено се надявам при теб да не е това  :crossfingers:

Re: Закъснение и киста
« Отговор #9 -: Август 05, 2008, 15:23:51 pm »
Добре де, и аз без да искам  :( разбрах, че имам киста, и то доста голяма 6,5/7,5 см., обаче не съм имала проблеми с цикъла. Винаги по едно и също време.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Закъснение и киста
« Отговор #10 -: Март 31, 2009, 14:58:13 pm »
За да не пускам нова реших да попитам в тази :
На моя позната/ в провинцията /  след преглед-без ехограф  8O-  са й казали,  че има кисти ,абе лекаря така й ги е наговорил ,че момичето  се  е шашнало тотално .Ходила при втори лекар   -нещо смънкал.

Не е за репродуктивна клиника ,а и доста ще почака за преглед там ,а и дано не й се наложи.

Ще я насоча  и към ендокринолог за всеки случай.
На  Пенчо Славейков ,където преглежда д-р Тодорова  има гинеколог -ама не помня името му  ,а и мнения за него?

Дайте мнения за лекар в София ,при когото да отиде  за преглед  и компетентно мнение-дали е за операция  ,дали  хормонално лечение?
« Последна редакция: Март 31, 2009, 15:01:25 pm от nimika »


Re: Закъснение и киста
« Отговор #11 -: Април 01, 2009, 12:17:01 pm »
Nimka на  Пенчо Славейков ,където преглежда д-р Тодорова  гинеколога се казва д-р Гунев. Лично аз не съм ходила при него, но смятам да го направя малко по-нататък. Понеже и аз издирвам свестен гинеколог попитах д-р Тодорова за него и нейното мнение е, че е много добър и свестен не само като лекар, но и като човек. Той доколкото знам работи по принцип в Майчин дом. Друга моя приятелка е ходила при него (тя е без особени репродуктивни проблеми) е много доволна от него. Това от мен.
Re: Закъснение и киста
« Отговор #12 -: Май 29, 2011, 08:59:30 am »
Здравейте,
реших да изровя тази темичка, защото имам същия проблем. Доктора каза да чакам да ми дойде, защото лигавицата на матката ми била удебелена и не ми предписа нищо за предизвикване на цикъла. Мислите ли, че ще ми дойде без хапчета?
Re: Закъснение и киста
« Отговор #13 -: Април 02, 2018, 16:16:34 pm »
Здравейте бях на гениколог и имах фуликулярна киста пих хапчета и отидох на гениколог пак и листата се е спукала и ми закъснява но като ме гледаха имаше едно топче но не съм бремена някой знаели някой какво е