0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Хипофункция и Хашимото
« -: Август 02, 2008, 07:49:00 am »
Може ли човек да има хашимото и явна хипофункция при нормални антитела?
Хипофункцията не би ли следвало да е следствие на Хашимото? А самото хашимото не се ли потвърждава, когато имаш високи антитела? знам, че хашимото се развива с времето, но когато антителата са в норални граници, едва ли биха могли да е причина хашимото за хипофункция :?
*
Re: Хипофункция и Хашимото
« Отговор #1 -: Август 03, 2008, 01:59:50 am »
Здравей,аз не съм много компетентна но от това което съм прочела съм с впечатлението че ако само ТСХ ти е завишен а антителата са ти в норма имаш хипофункция,която може и да е само временна,но трябва да се лекува.След като хормона влезе в норма може да се задържи така за дълго време т.е.да се излекува хипофункцията и да няма нужда от постоянен прием на лекарства.А когато и антителата са завишени това показва че жлезата си е предразположена към заболявания и тогава се нарича Хашимото,което трябва постоянно да се подържа с лекарства и не се лекува.Мисля че ако хипофункцията остане не лекувана дълго време може да прерастне в Хашимото.
*
Re: Хипофункция и Хашимото
« Отговор #2 -: Август 03, 2008, 02:27:42 am »
Да ти си права че Хашимотото води до хипофункция,то е автоимунно заболяване при което тялото произвежда антитела които атакуват щитовидната жлеза сякаш е чуждо тяло.В резултат на това жлезата се разрушава и не произвежда достатъчно хормон което води до хипофункция.Но ако антителата са в нормални референтни стойности не би трябвало да имаш Хашимото а само хипофункция.
Re: Хипофункция и Хашимото
« Отговор #3 -: Август 03, 2008, 12:56:55 pm »
Да ти си права че Хашимотото води до хипофункция,то е автоимунно заболяване при което тялото произвежда антитела които атакуват щитовидната жлеза сякаш е чуждо тяло.В резултат на това жлезата се разрушава и не произвежда достатъчно хормон което води до хипофункция.Но ако антителата са в нормални референтни стойности не би трябвало да имаш Хашимото а само хипофункция.
ЗАдавам този  въпрос, защото преди месец бях на преглед на ехограф на жлезата ендокриноложката каза, че имам леко променена структура на жлезата, като при хашимото, но не ми препоръча да изследвам антителата, а направо ми постави диагнозата :? Аз обаче реших да ги изследвам на моя глава и се оказа, че са си в норма, само ТСХ=6 ми е повишен  8O и сега сигурно ще посетя друг ендокринолог, но много се обърках. Първо преди половин година ми казаха,че имам 2 възелчета, сега преди месец друг ендокринолог ми каза, че няма никакви възелчета, а Хашимото, изследванията показват хипофункция и аз направо се шашнах какво имам и какво нямам 8O със сигурност имам хипофункция
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Хипофункция и Хашимото
« Отговор #4 -: Август 03, 2008, 13:37:20 pm »
Автоимунното заболяване (тироидит на Хашимото) може да бъде придружено от нормална, повишена или понижена функция на щитовидната жлеза. http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=522&Itemid=37


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Хипофункция и Хашимото
« Отговор #5 -: Октомври 10, 2009, 08:23:28 am »
Извинявам се за въпроса си, ако не е за тук.
Скоро се установи, че имам начален стадий на Хашимото.
От известно време забелязах, че имам шум в ушите, получавам сърцебиене или сърцето ми понякога прескача?
Знаете ли, дали има някаква връзка между болестта и тези симптоми?
На какво може да се дължи това?
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Хипофункция и Хашимото
« Отговор #6 -: Октомври 11, 2009, 23:35:45 pm »
Това са си типичните оплаквания за Хашимото, не се притеснявай!