0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте мами!
Моля тези от вас, които по време на цялата си бременост са приемали аспирин протект да споделят дали са имали усложнение по време на раждането. Под усложнения имам предвид - обилно кръвотечение или да не може кръвта да се съсирва, защото е много разредена от аспирина. И в този ред на мисли кой начин на раждане е по-подходящ (при нормални други условия): секцио или нормалното? Моята препоръка от д-р Тодорова е да спра аспирина в първия ден на 36 г.с., но аз все се измъчвам от гореизброените въпроси, защото гинеколожката, която ме наблюдава беше препоръчала да спра аспирина още в 24 г.с. и сега не й казвам, че приемам аспирн през ден, защото тя смята това за вредно. Общо взето съм в много тъпа ситуация и не знам какво ще правя. Страх ме е да не се получи някакво усложнеие при раждането, а гинеколожката да не знае как да реагира (защото не знае, че приемам аспирин).
Извинявайте за тъпите въпроси, знам, че още е рано да питам, но се измъчвам вътрешно.
Ще бъда много благодарна на всички, които споделят.
Приятен ден!   
*
Аз пих аспирина до последно, тоест така ми бяха казали и аз изпълнявах стриктно или още по точно спрях го когато ми свърши опаковката към 38 г.с. Родих секцио с пълна упойка, не мисля че след терапия с аспирин може да се роди естестествено, точно поради съсирването на кръвта. Не се коси мила, слушай какво казва Тодорова. Аз пих всеки ден аспирин, а ти си през ден но все пак, моето мнение да намериш акушер-гинеколог за израждането, който да е наясно с Хашимото или поне с аспирин по време на бременност.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
не мисля че след терапия с аспирин може да се роди естестествено, точно поради съсирването на кръвта.

Перде, що за логика извади пък ти???

Скарлет, не се тревожи толкова. аспирина го пих до 37 г.с. родих нормално в 40 г.с. не съм имала никакви проблеми от кръвно естество.
кой начин е по-подходящ решава твоят лекар. но и след двата варианта резултатът е прекрасен :D
manhattan , благодаря че сподели. Защото аз от толкова четене във форума останах с впечатление, че се ражда само със секцио. Когато преди две седмици, попитах д-р Тодорова кой е по-подходящия начин и ще имам ли проблеми, тя отговори, че дори препоръчва нормалното раждане (ако разбира се няма усложнения от друго естество!). В крайна сметка решението е на гинеколога.
А за резултата е ясно, че е най-прекрасното нещо на света!!! :D
*
не мисля че след терапия с аспирин може да се роди естестествено, точно поради съсирването на кръвта.

Перде, що за логика извади пък ти???


Ами логиката идва от кръвозагубата, но това лекар все пак трябва да прецени. При мен анестезиолога не пожела да ми сложи епидурална упойка, точно поради терапията с аспирин.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
не мисля че след терапия с аспирин може да се роди естестествено, точно поради съсирването на кръвта.

Перде, що за логика извади пък ти???


Ами логиката идва от кръвозагубата, но това лекар все пак трябва да прецени. При мен анестезиолога не пожела да ми сложи епидурална упойка, точно поради терапията с аспирин.

Пих аспирина и двата пъти до 36 сед. На мен д-р Димитрова ми каза, че е достатъчно да се спре две седмици преди раждането, за да не се отрази на кръвосъсирването. И тъй като една жена, влизайки в 9ия месец може всеки момент да се разражда преди две седмици ми каза да го спра. Първия път исках да раждам нормално и никой не е споменал аспирина като възможен проблем. Родих със секцио поради други усложнение и с голяма кръвозагуба (800 мл бяха само в съда, където събираха кръвта), но то бе защото ми чистиха доста сраствания а се оказа, че единствения ел.нож на болницата е зает в съседната операционна. Бях със спинална упойка.


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Скарлетче, д-р Тодорова препоръчва да е до 36та, а д-р Сигридов до 24. По принцип повечето момичета, които са били на терапия и това, което аз съм чела е, че пият до 36та седмица. Никоя не е имала проблеми с кръвосъсирването или поне не са казали. Според мен, слушай все пак д-р Тодорова, тя е наясно с болестта ти, а и със общото ти състояние, така че няма да препоръча нещо, което да навреди на теб или бебето.
П.С. И аз ги имам тези проблеми и размишления, но при мен е по-сложно, защото аз нямам друга алтернатива освен секцио.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Благодаря момичета! Сега съм малко по-спокойна!
Бях на аспирин до 36 г.с. и на фраксипарин до 24 часа преди секциото. Бях със спинална упойка. Не съм имала проблеми със кръвосъсирването. Естествено екипа, който прави операцията беше уведомен за терапията на която съм.
Родих секцио, защото бебето беше седалищно.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
аз го спрях в 34-та г.с.Първо ми казаха да го пия до 36-та,но като видяхме как вървят нещата с кръвното и ми казаха по-рано.Родих в 36-та г.с. със секцио(започна като нормало,но накрая се наложи да ме резнат).Проблеми не съм имала.
 Бях с дренаж 3 дни,но едвали има нещо общо.Аз и след лапароскопията бях 3 дни с дренаж.
<br />
*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Aз пих Аспирин Протект три седмици в 8 месец, една седмица преди секциото ми казаха да спирам. Не съм имала никакви проблеми. Секциото ми беше със спинална и пълна упойка, бях с дренаж 1 ден.

*
Re: Към майките, който са приемали аспирин протект
« Отговор #11 -: Август 01, 2008, 09:56:43 am »
Пих си аспирина почти до края(не си спомням точно кога го спрях).Родих нормално без усложнения и нормална за раждането кръвозагуба.Нали аспирина го пием ,за да може кръвния приток към плацентатта да е добър.Не виждам логика толкова рано(24г.с.) да се спира.Успех ти желая!
*
Re: Към майките, който са приемали аспирин протект
« Отговор #12 -: Август 01, 2008, 10:11:12 am »
И аз до 36 седмица го пих. Секцио родих заради седалищно предлежание.
*
Re: Към майките, който са приемали аспирин протект
« Отговор #13 -: Август 01, 2008, 11:23:11 am »
Аз съм на Аспирин и фракси. Сигридов ми каза аспирина мах до 26 седмица,и след това оставам на фраксито до края.
Но мойто мнение е, че е важно лекарката която ще те изражда да знае. В крайна сметка решението дали да го пиеш или не е твое, но тя поне трябва да е наясно.
Re: Към майките, който са приемали аспирин протект
« Отговор #14 -: Август 23, 2008, 23:13:41 pm »
Спрях аспирина, като влязох в 8-ми месец- по съвет на доц. Димитрова. Доц. Конова одобри. С фраксито продължих до 3 дни преди секциото и сложих още 4 инжекции след него. Наложи ми се кръвопреливане, защото ми падна много хемоглобина.

Re: Към майките, който са приемали аспирин протект
« Отговор #15 -: Август 24, 2008, 09:22:32 am »
Фраксипаринът е нискомолекулярен хепарин, който се предписва при много по-сериозни проблеми с кръвосъсирването, отколкото тези, за които се препоръчва аспирин.  Който има сериозни проблеми си слага фраксипарина до сами операция и след това, така че не виждам как аспирин протект точно може да окаже по-сериозно влияние на решението за раждане.  Презастраховката е едно, но не мисля, че има обективни причини за притеснение. 

На мен лично аспирин протект ми беше изписан от доц. Конова до 45 дни преди термин.  За това как се препоръчва да раждам и дума не се споменава.  Когато казах на лекарката, при която ще раждам, че искам да е нормално, тя не видя проблем с решението ми или това, че съм пила аспирин протект.
Re: Към майките, който са приемали аспирин протект
« Отговор #16 -: Август 24, 2008, 20:40:56 pm »
Не се бях замисляла над този въпрос. Сега разбирам защо  докторите са ми изписали в 9 месец да заменя аспирина с инжекции  HBPM- ниско моликулярен хепарин. :ask:
Re: Към майките, който са приемали аспирин протект
« Отговор #17 -: Август 26, 2008, 10:33:49 am »
       Пих Аспирин до 36г.с. Родих нормално в края на 38г.с., нямах никакви проблеми. Дори два дни след раждането хемоглобина ми, който към края беше паднал доста се нормализира.

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!