0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,аз съм непълнолетна и трябва да направя аборт но не искам родителите ми да разберат може ли да ми кажете лекар който може да ми помогне.Ходих на гинеколог и ми преписа 2 хапчета едното е Примолут Нор 5 а другото Клотримазол може ли да ми обясните точно за какво са и дали ще ми помогнат и да ми обясните след аборт каква е вероятноста да нямам деца.Благодаря ви много!!!
Re: Непълнолетно момиче и нежелана бременност
« Отговор #1 -: Юли 24, 2008, 15:35:32 pm »
Примолут нор няма отношение към прекратяване на нежелана бременност, това е хормонален препарат, който ще предизвика менструация, ако няма бременност. Клотримазол се предписва в случаи на вагинална гъбична инфекция.

Не мога да си представя, че все още има лекари, които извършват криминални аборти или ако познавах такива, не бих Ви ги препоръчала. Какво Ви спира да говорите поне с единия родител? Допускам, че сте над 16, когато аборт се допуска със знанието само на един от двамата, ако правилно съм информирана.

Що се отнася до опасността да имате затруднения със забременяването години по-късно - Божа работа. В огромния си процент, проблемите с фертилността далеч не се дължат на последствия от аборти, а на съвсем други причинители. За съжаление, никой не може да Ви гарантира, че един аборт няма да донесе усложнения. Но, ако е направен грамотно, от компетентен лекар, опасността да се случат лошите сценарии са сведени до минимум. Тъкмо затова е важно да поставите поне един от родителите си пред свършения факт и да поискате подкрепа и съдействие.

А иначе презервативите са чудесно нещо. Желая Ви успех и дано всичко се развие добре при Вас!     
*
Re: Непълнолетно момиче и нежелана бременност
« Отговор #2 -: Юли 24, 2008, 15:36:23 pm »
Здравей,
в коя седмица си? Моля те внимавай преди да предприемеш каквото и да е. С това шега не бива. Толкова ли е лошо положението у вас, че не можеш да споделиш поне с майка си.
В очакване ....
Re: Непълнолетно момиче и нежелана бременност
« Отговор #3 -: Юли 24, 2008, 15:41:46 pm »
Здравей petkova,
съжалявам искрено решението ти.
Майка ти трябва да знае и според мен ще е добре и за теб, ако тя е до теб и не си сама.
Тук в този форум повечето жени разговаряме по проблеми със забременяването, говорим и мечтаем за дългоочаквани рожби и тъжим заедно ако на някоя от форумките й се случи нещо лошо. Казвам всичко това, за да разбере, че ще ти е трудно да намериш подкрепа за аборт тук, камо ли пък съвети.
Не те съдя - всичко, което ти пиша е с добро.
Моят съвет е да не предприемаш самостоятелни мерки, без знанието на майка ти поне, защото всичко накрая може да доведе до лоши последствия, за които да съжаляваш по-късно.
Забрави в момента самолюбието си и страха от родителите - веднъж ако ги преглътнеш, ще ти е по-лесно занапред.
Успех и за в бъдеще внимавай с момчетата и използвай предпазни мерки.
*
Re: Непълнолетно момиче и нежелана бременност
« Отговор #4 -: Юли 24, 2008, 16:26:28 pm »
 petkova, имам дъщеря на 13 г . Винаги съм се старала по отношение на връзката си с нея. Говорили сме много пъти, ако нещо се случи, аз да съм първия човек, на който да сподели. Дали ще стане така, не знам. Много се надявам.
 Естествено, много се надявам да нямаме такива изпитания, но все пак такъв е животът.
 Говори с майка си, това е важно. Не прави нищо на своя глава, за да не съжаляваш после.
 Заедно ще намерите най-доброто решение.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Непълнолетно момиче и нежелана бременност
« Отговор #5 -: Юли 24, 2008, 17:22:11 pm »
Здравейте,аз съм непълнолетна и трябва да направя аборт но не искам родителите ми да разберат може ли да ми кажете лекар който може да ми помогне.Ходих на гинеколог и ми преписа 2 хапчета едното е Примолут Нор 5 а другото Клотримазол може ли да ми обясните точно за какво са и дали ще ми помогнат и да ми обясните след аборт каква е вероятноста да нямам деца.Благодаря ви много!!!
Няма как да стане родителите ти да не разберат . И аз съм праивла аборт като бях непълнолетна. Иска се подпис от един от родителите и няма да ти го направят без това. Ако някой ти предложи да го прави на черно, в никакъв случай не го прави. Условията са лоши, ако не е в болница и има дори и смъртни случаи от такива аборти. Искрено съжалявам, но нямаш избор, освен да кажеш на майка си.

Боби


  
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Непълнолетно момиче и нежелана бременност
« Отговор #6 -: Юли 24, 2008, 17:56:02 pm »
И моят съвет е да споделиш с майка си не прави тази грешка да криеш и не се надявай че тези хапчета ще свършат работа да не се заблудиш и да си помислиш например ако ти прокърви че всичко е наред а бебето да расте в тебе и най много да стане късно за аборт а пък да го увредиш просто говори с майка си и се обърнете към специалист в тази област не се доверявай на криминални аборти за които си мисля че вече би трябвало да ги няма ама знае ли човек.Успех
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Непълнолетно момиче и нежелана бременност
« Отговор #7 -: Юли 25, 2008, 10:18:15 am »
да ми обясните след аборт каква е вероятноста да нямам деца.
А каква е вероятността това питане да е сериозно, А не поредния саботаж?
Ако искаш всичко да е наред, отиди на гинеколог. Има достатъчно големи АГ болници. Там лекарите са учили как да помагат на хората, а не как да ги увреждат.
Абортът е по-лека процедура от раждането. Според мен вероятността за стерилитет след аборт е по-малка от вероятността за стерилитет след раждане.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Непълнолетно момиче и нежелана бременност
« Отговор #8 -: Юли 25, 2008, 19:17:18 pm »
А каква е вероятността това питане да е сериозно, А не поредния саботаж?

Честно казано, веднага, щом прочетох този пост и аз си помислих същото - че е някаква пързалка. Най-малкото, защото непълнолетно девойче точно никога не би използвало фамилното си име за ник. Би си измислило нещо доста по-разчупено.

И как хубаво, изчерпателно, стегнато и неемоционално е формулирано заглавието - "Непълнолетно момиче и нежелана бременност" - като в статия от женско списание. Значително по-възрастни съфорумници се затрудняват да бъдат толкова информативни заглавията и пишат само "Помогнете" или "Въпрос".

Само не ми е ясно, ако е така - кому е нужно?
« Последна редакция: Юли 25, 2008, 19:20:17 pm от Saule_Nova »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Непълнолетно момиче и нежелана бременност
« Отговор #9 -: Юли 26, 2008, 20:58:31 pm »
А каква е вероятността това питане да е сериозно, А не поредния саботаж?

Честно казано, веднага, щом прочетох този пост и аз си помислих същото - че е някаква пързалка. Най-малкото, защото непълнолетно девойче точно никога не би използвало фамилното си име за ник. Би си измислило нещо доста по-разчупено.

И как хубаво, изчерпателно, стегнато и неемоционално е формулирано заглавието - "Непълнолетно момиче и нежелана бременност" - като в статия от женско списание. Значително по-възрастни съфорумници се затрудняват да бъдат толкова информативни заглавията и пишат само "Помогнете" или "Въпрос".

Само не ми е ясно, ако е така - кому е нужно?

Ще ти отговоря - на болни мозъци.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Непълнолетно момиче и нежелана бременност
« Отговор #10 -: Юли 27, 2008, 06:53:17 am »
И как хубаво, изчерпателно, стегнато и неемоционално е формулирано заглавието - "Непълнолетно момиче и нежелана бременност" - като в статия от женско списание. Значително по-възрастни съфорумници се затрудняват да бъдат толкова информативни заглавията и пишат само "Помогнете" или "Въпрос".
Права си - аз пък въобще не обърхах внимание.


Цитат
Само не ми е ясно, ако е така - кому е нужно?
Варианти колкото искаш....
Може да е някой (я журналист, я някой от някоя секта), който се опитва да направи сензация като "разкрие", че в Бг се правят такива неща. Може пък да се опитват да злепоставят "Зачатие" заради анти-аборт кампанията. Ако примерно някой вземе, че даде някакъв друг съвет освен да каже на родителите си, после ще гръмне, че тук с това се занимаваме. Идиоти колкото искаш.

Боби


  
Re: Непълнолетно момиче и нежелана бременност
« Отговор #11 -: Юли 28, 2008, 23:03:18 pm »
Ако ти бях приателка никога нямаше да ти позволя да направиш аборт.Знаеш ли колко жени има в този фором плачещи всияканощ защото нямат деца и искат да имат.Кажи на майка си,едно винаги съм знаела аз в живота си,че каквото и да става родителите ми ще ме подкрепят.И ще ми помогнат да отгледам детето си. :balk_91:


*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Непълнолетно момиче и нежелана бременност
« Отговор #12 -: Юли 29, 2008, 13:46:14 pm »
Ако ти бях приателка никога нямаше да ти позволя да направиш аборт.Знаеш ли колко жени има в този фором плачещи всияканощ защото нямат деца и искат да имат.

А аз ако ти бях приятелка vulpecula_m нямаше да пускам да пресичаш улицата. Там всеки е лесна жертва. Особено на пешеходната пътека. И знаеш ли колко жени плачат...

Сега дай да започнем да отричаме абортите, мобилните телефони, мониторите, антибиотиците, автомобилите, консервантите и пластмасите, боите за коса и... да оставим само на баба ти фърчилото
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Непълнолетно момиче и нежелана бременност
« Отговор #13 -: Юли 29, 2008, 13:52:54 pm »
Аз ги отричам и съм мислила винаги като правия нещо ..........за мен аборта е престъпление.........и винаги е било..........особено сега като се опитвам да зачена вече година..........а при нчкакви неблагодарни пикли става без да го искат и те ги махат..........защото не ги искат..............


Re: Непълнолетно момиче и нежелана бременност
« Отговор #14 -: Юли 29, 2008, 14:05:17 pm »
Аз ги отричам и съм мислила винаги като правия нещо ..........за мен аборта е престъпление.........и винаги е било..........особено сега като се опитвам да зачена вече година..........а при нчкакви неблагодарни пикли става без да го искат и те ги махат..........защото не ги искат..............
Всеки прави своя избор.Аз също съм против аборта,но ти не можеш да се поставиш на мястото на "неблагодарната пикла",както и тя на твоето.
Всеки си носи кръста и всеки отговаря само и единствено за себе си!!!
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Непълнолетно момиче и нежелана бременност
« Отговор #15 -: Юли 29, 2008, 14:27:13 pm »
а при нчкакви неблагодарни пикли става без да го искат
Ами да, така става. И е добре че при някои става така, а не всички имат проблеми.
Освен това не може всички да сме еднакви. Има хора, които ще ти разкажат "война и мир" на 20 реда (ако въобще я прочетат) и такива, които дисертации ще изпишат за дядовата ръкавичка. Кои да обесим? И какво да кажат мъжете за жените, които не гледат мачове?
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Непълнолетно момиче и нежелана бременност
« Отговор #16 -: Юли 29, 2008, 16:06:08 pm »
а при нчкакви неблагодарни пикли става без да го искат и те ги махат..........защото не ги искат...
Понякога нещата са много повече от прищявка.. не винаги, но все пак..
Дано не ти се налага да го преживяваш, за да го разбереш.  :balk_143:
Пожелавам ти най скоро опитите ви за бебе да се увенчаят с успех!
Re: Непълнолетно момиче и нежелана бременност
« Отговор #17 -: Юли 29, 2008, 17:46:26 pm »
а при нчкакви неблагодарни пикли става без да го искат
Ами да, така става. И е добре че при някои става така, а не всички имат проблеми.
Освен това не може всички да сме еднакви. Има хора, които ще ти разкажат "война и мир" на 20 реда (ако въобще я прочетат) и такива, които дисертации ще изпишат за дядовата ръкавичка. Кои да обесим? И какво да кажат мъжете за жените, които не гледат мачове?

 :good_post:

Re: Непълнолетно момиче и нежелана бременност
« Отговор #18 -: Юли 29, 2008, 18:09:31 pm »
Знам, че всеки си носи кръста момицчета,знам,че е така.......аз не искам да упреквам момичето,но.......като се замисля колко много обичам децата и как искам да даря съпруга си с дъщеря или син......или и двете......искам много деца.....и двамата....не съм си мислила,че ще стане толкова трудно да си направим дете.......но аз наистина мислия,че децата са истинското щастие.....и повярвяйте ми дори и като непълнолетна винаги съм казвала,че ако забремененя ще го родя на колкото и години да съм била(не че съм имала причина да го казвам).....И баба ми и майка ми имат по един аборт и те знаят мнението ми, че не е било редно да го правят,а те се оправдават с липсата на пари :( ................


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Непълнолетно момиче и нежелана бременност
« Отговор #19 -: Юли 29, 2008, 19:02:54 pm »
така-  за конретния постинг -дали е провокация или  наистина е молба за  помощ -само автора му знае... :ask:

Аз ги отричам и съм мислила винаги като правия нещо ..........за мен аборта е престъпление.........и винаги е било..........особено сега като се опитвам да зачена вече година..........а при нчкакви неблагодарни пикли става без да го искат и те ги махат..........защото не ги искат..............

Не бива и нямаме правото да съдим или да се изказваме по този начин ,поне според мен-долавям злоба и заядливост  -не бива - нали за това е 21 век -всеки има правото сам да избира ...,се пееше  в една песен