0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    more

  • *
  • 37
  • "Това, което не знаеш не може да ти навреди!"
Главоболие
« -: Юли 23, 2008, 18:12:03 pm »
Здравейте момичета
Бременна съм в 20 г.с.,понеже имам проблеми с пролактина и доктора ми предписа да пия Бромокриптин,има периоди от седмицата,в които имам страшно главоболие,нямам си на идея от какво може да е това.Някой има(л)ли е подобен проблем и какво мога да направя за да облекча болката.По принцип гледам да не пия никакви(освен предписаните ми)хапчета,но не издържам вече на болката.Бихте ли ми дали някакъв съвет. :(
п.с.Доктора е в отпуска и не искам да го безпокоя за това
Никога не хвърляй кал!!!Уцелиш или не ръката ти остава МРЪСНА!!!
*
Re: Главоболие
« Отговор #1 -: Юли 23, 2008, 18:56:47 pm »
Ох, какво да ти кажа, на мен това ми е болна тема.
Аз по принцип си имам доста сериозно главоболие, но сега е просто кошмар. Момичетата знаят, като ме хване и ме държи с дни. Д-р Конова ме посъветва да пия кола. Е ми научих се и сега като ме заболи пия кафе, кола и един парацетамол - без отказно е. Знам че не е добра комбинация, но това ми е спасението.
По принцип до края на 4-я, началото на 5-я месец болките бяха кошмарни, горе-долу на 5-6 дни имах сериозни кризи, сега нещата се поуспокоиха.
*
Re: Главоболие
« Отговор #2 -: Юли 23, 2008, 19:50:44 pm »
И аз имам такъв проблем от време на време. Започна в четвъртия месец и ме държа близо седмица, ужасни болки и през нощта продължаваха. Сега пак се появява понякога. Оказа се, че при мен  е от ниското кръвно налягане. Сутрин се събуждам понякога с 80:40 или даже е имало случай и с 75:35...Още от началото почнах да пия сутрин и следобед кафе със захар и изчезна от само себе си, даже не ми се вярваше, че рецептата е толкова лесна. Оттогава продължавам да пия кафе, но вече без захар,  и много вода. Вдигам го в най-добрия случай до 100:60 и се чувствам добре. Обаче съм чувала, че и високото кръвно налягане също може да е причина за главоболие. При теб как стоят нещата?
*

    more

  • *
  • 37
  • "Това, което не знаеш не може да ти навреди!"
Re: Главоболие
« Отговор #3 -: Юли 23, 2008, 20:14:34 pm »
И аз имам такъв проблем от време на време. Започна в четвъртия месец и ме държа близо седмица, ужасни болки и през нощта продължаваха. Сега пак се появява понякога. Оказа се, че при мен  е от ниското кръвно налягане. Сутрин се събуждам понякога с 80:40 или даже е имало случай и с 75:35...Още от началото почнах да пия сутрин и следобед кафе със захар и изчезна от само себе си, даже не ми се вярваше, че рецептата е толкова лесна. Оттогава продължавам да пия кафе, но вече без захар,  и много вода. Вдигам го в най-добрия случай до 100:60 и се чувствам добре. Обаче съм чувала, че и високото кръвно налягане също може да е причина за главоболие. При теб как стоят нещата?

Ами по принцип,по често ми е ниско(90/60),болката е по изразена в дясната половина на главата
Никога не хвърляй кал!!!Уцелиш или не ръката ти остава МРЪСНА!!!
*
Re: Главоболие
« Отговор #4 -: Юли 23, 2008, 20:31:29 pm »
more, а ендокринолога ти знае ли че си бременна? Мисля, че бромокриптин не се пие по време на бременност, но се консултирай с док за това. Аз също бях с висок пролактин и ме болеше глава много, но това преди да забременея още. Като почнах да пия достинекса, тези кризи отшумяха, но незная дали има връзка или е просто съвпадение.

*

    more

  • *
  • 37
  • "Това, което не знаеш не може да ти навреди!"
Re: Главоболие
« Отговор #5 -: Юли 23, 2008, 20:44:18 pm »
more, а ендокринолога ти знае ли че си бременна? Мисля, че бромокриптин не се пие по време на бременност, но се консултирай с док за това. Аз също бях с висок пролактин и ме болеше глава много, но това преди да забременея още. Като почнах да пия достинекса, тези кризи отшумяха, но незная дали има връзка или е просто съвпадение.
Аз преди да забременея имах високи стойности на пролактина,пиех и продължавам да го пия(бромокриптина),знам че не се пие по време на бременноста,но д-р Владимиров ми го е дал да го пия и аз му се доверявам.
Никога не хвърляй кал!!!Уцелиш или не ръката ти остава МРЪСНА!!!
*
Re: Главоболие
« Отговор #6 -: Юли 24, 2008, 21:03:20 pm »
Мая,а ти за какво го пи достинекса и за колко време?
*
Re: Главоболие
« Отговор #7 -: Юли 25, 2008, 00:04:11 am »
Мая,а ти за какво го пи достинекса и за колко време?

elliq, имам аденом на хипофизата и затова го пиех до като не разбрах, че съм бременна - около 2 години.

*
Re: Главоболие
« Отговор #8 -: Август 03, 2008, 17:36:47 pm »
Привет на всички тук
Заинтригува ме тази тема защото и аз пих до скоро Бромкриптин
(вече пролактина е в граници)
Лекуващата ми лекарка изрично ми каза че не трябева да спирам лекарството на своя глава без нужните иследвания и е абсолютно безвредно да се пие и по време на бременност.
В този форум попаднах на мнения от препатили вече жени които са спрели на своя глава Бромкриптин или Парлодел-последвал е спонтанен аборт.
Мнението и на лекуващата ми лекарка беше същото.
Знам до болка за страничните ефекти на тези лекарства ,но по-добре това отколкото риска от спонтанен аборт.
Дано съм била полезна
Желая лека бременност на всички тук