0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Искам да споделя с хората в този форум за проблема си с надеждата да прочета в отговор компетентни и полезни мнения, предварително благодаря. На 24 год. съм, преди 2 години разбрах,че имам хламидия, направих изследване, чийто резултат беше:
Хламидия IgG антитела Elisa - 1.27 АЕ
Хламидия IgM антитела Elisa - 0.44 AЕ
(при легенда на изследването <0.9 отр.; 0.9 - 1.1 граничен; >1.1 пол.)
Моя лекар ми предписа Сумамед, следващия път когато се изследвах,след 5 месеца  резултата беше:
Хламидия IgG антитела Elisa 1.2 VE (при легенда <9 отр.; 9-11 граничен; >11 пол.)
Моя лекар отново ми изписа Сумамед, след 3 месеца пак направих изследване и резултата повтори второто изследване. Настана ужас просто не можах да си намеря място,а бяха минали 9 месеца от първото изследване. Не знам как реших да се обадя в лабораторията и да попитам дали няма грешка и лаборантката ми каза,че тя е правила изследванията ми и са отрицателни. Когато наистина се успокоих и замислих, наистина беше така,значи само първият път съм ги имала,а после съм се излекувала. Пих 3 пъти Сумамед за 9 месеца. Сега ме интересува до каква степен хламидията е повлияла на репродуктивността ми и до каква степен този сумамед може да ми навреди. Лекарят ми каза, че при този резултат (първият) ги имам от около 6-9 месеца и не са ме засегнали сериозно, но да не си правя изследване на тръбите защото ако сега се окаже,че не мога да имам деца няма да живея пълноценно, но аз мисля, че ако може да се реагира по въпроса сега е момента. Аз не бързам с правенето на деца,но искам когато този момент дойде да бъда здрава и спокойна.
А сега пък имам гъбички и ме лекува със Споранокс. Според вас правилно ли е лечението ми и трябва ли да сменя лекаря? Благодаря :sinking:
« Последна редакция: Юли 25, 2008, 12:36:34 pm от Мели »
Re: Имам нужда от експертно мнение.
« Отговор #1 -: Юли 22, 2008, 20:04:59 pm »
Това, което аз мога да ти кажа е, че когато след изследване се установи, че имам хламидия и аз се лекувах със Сумамед - само веднъж /мъжа ми също пи нещо, не си спомням какво, в тази връзка е задължително и твоя партньор също да се лекува/. Това беше м.06/2005г, не знам от колко време съм била носител. През август с.г. забременях от първия си опит /неуспешна бременност, но има забременяване/, след аборта и периода на пазене забременях на втория месец. Та мисълта ми е, че не винаги това, че си имала хламидия задължително да се свързва със страшни сраствания и невъзможност за забременяване /което по-скоро става, ако с години си се носи гадината и тогава пораженията наистина са големи/. Ако при теб наистина е от около 6-9 м., мисля, че няма да има сериозни последствия за репродуктивната система. Но ти ако искаш, можеш да си направиш една ЦС, несериозно и непрофесионално ми звучи това: "да не си правя изследване на тръбите защото ако сега се окаже,че не мога да имам деца няма да живея пълноценно"
Късмет ти желая  :crossfingers:
*
Re: Имам нужда от експертно мнение.
« Отговор #2 -: Юли 25, 2008, 00:27:38 am »
Искам да споделя с хората в този форум за проблема си с надеждата да прочета в отговор компетентни и полезни мнения, предварително благодаря. На 24 год. съм, преди 2 години разбрах,че имам хламидия, направих изследване, чийто резултат беше:
Хламидия IgG антитела Elisa - 1.27 АЕ
Хламидия IgM антитела Elisa - 0.44 AЕ
(при легенда на изследването <0.9 отр.; 0.9 - 1.1 граничен; >1.1 пол.)
Моя лекар ми предписа Сумамед, следващия път когато се изследвах,след 5 месеца  резултата беше:
Хламидия IgG антитела Elisa 1.2 VE (при легенда <9 отр.; 9-11 граничен; >11 пол.)
Моя лекар отново ми изписа Сумамед, след 3 месеца пак направих изследване и резултата повтори второто изследване. Настана ужас просто не можах да си намеря място,а бяха минали 9 месеца от първото изследване. Не знам как реших да се обадя в лабораторията и да попитам дали няма грешка и лаборантката ми каза,че тя е правила изследванията ми и са отрицателни. Когато наистина се успокоих и замислих, наистина беше така,значи само първият път съм ги имала,а после съм се излекувала. Пих 3 пъти Сумамед за 9 месеца. Сега ме интересува до каква степен хламидията е повлияла на репродуктивността ми и до каква степен този сумамед може да ми навреди. Лекарят ми каза, че при този резултат (първият) ги имам от около 6-9 месеца и не са ме засегнали сериозно, но да не си правя изследване на тръбите защото ако сега се окаже,че не мога да имам деца няма да живея пълноценно, но аз мисля, че ако може да се реагира по въпроса сега е момента. Аз не бързам с правенето на деца,но искам когато този момент дойде да бъда здрава и спокойна.
А сега пък имам гъбички и ме лекува със Споранокс. Според вас правилно ли е лечението ми и трябва ли да сменя лекаря? Благодаря :sinking:


Смени си лекаря некадърен е. 
повишени IgG отразяват пекарана инфекция, и постепено намаляват с времето независимо колко често и какви лекарства пиеш.
повишени IgM отразяват настояща инфекция и се налага медикаментозно лечение.

Много жени с прекарана Хламидя нямат проблеми с забременяването дано да си от тях.
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Имам нужда от експертно мнение.
« Отговор #3 -: Юли 25, 2008, 09:46:25 am »

само не разбрах, как лекаря ти разбра от колко време я имаш тази хламидия, след като IgG е стара инфекция  :ask:
snejka_7 е права, не е задължително, след като я имаш, да имаш и репродуктивни проблеми. желая ти да няма поражения! тук никой от нас не може да ти каже до каква степен тази гадина ти е направила пакости. това може да стане с цветна снимка, или лапароскопия. щом искаш, за твое успокоение си направи ЦС, но преди това трябва да си сигурна, че резултата от изследването ти е отрицателен, т.е си излекувана
а иначе сумамеда е много силен антибиотик и може да изтощи имунната система на организма. сега трябва да я стабилзираш
желая ти успех  :balk_602:
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Смени си лекаря!
За видовете антитела - вече са ти писали.
Най-достоверното изследване за наличие или липса на хламидия е PCR-DNK тест, който се взема черз цервикален секрет и се търси клетката на хламидията, а не се предполага наличието й от серелогичните изследвания и наличия на антитела в кръвта.
Хламидията се сочи като един от основните причинители на сраствания на фалопиевите тръби - ако искаш да си спокойна, направи една ЦС. Изказването на лекаря ти е повече от некомпетентно в тази връзка .
За гъбичките, как са доказани? Има и по-хубави препарати.
*
Re: Имам нужда от експертно мнение. (хламидия - бел.мод.)
« Отговор #5 -: Септември 13, 2008, 16:24:04 pm »
Здравейте момичета ! Аз имам съшия проблем !
Отидох на профилактичен преглед и мипусна хламидии но на листчето не пишеше дали е IgA ,IgM ,IgG - резултата беше IgG титър 1:32 (норма < 1:16 )
Преди години си спомням че от секрет лекувах нещо мисля че беше гъбички не съм мн сигурна .Дали това  изследване има нещо общо със старото ?Дали имам наистина хламидии  или само наличие на антитела ? Лекарката не ми каза да пусна и другите ! Просто ми предписа лекарства каза че ако съм го имала отдавна ще си имам големи неприятности , а аз се опитвам да забременея от няколко месеца и не става ! Много съм притеснена какво да правя да започвам ли лечението или да пусна и другите ? ДНК изследването скъпо ли е ? Минава ли през касата ? Моля ако някой има повече опит да ме посъветва !
Благодаря ви предварително !
П.П. Ако има някой от Стара Загора да препоръча гинеколког - смятам да потърся още едно лекарско мнение
« Последна редакция: Септември 13, 2008, 16:26:47 pm от viviq »
[/url]
Re: Имам нужда от експертно мнение. (хламидия - 
« Отговор #6 -: Декември 09, 2008, 19:46:44 pm »
Здравейте,виждам че темата е стара но и аз се здобих с тази гадна болест.Искам да споделя и моя проблем,и ако някой разбира да ми даде савет какво да правя.Пих азатрил 1 г.еднократно  след 1 седмица изледванията ми са Chlamidia Trach-Ig G 13АЕ Chlamidia Trach-Ig M 3АЕ ,интересувам се дали да пия някакви други лекарства?Искам да си имам бебе но като четя какви са доследствията за бебето и ме е страх.Моля ви даите ми савет какво да правя........
« Последна редакция: Декември 09, 2008, 19:48:56 pm от gadinaa »
Re: Имам нужда от експертно мнение. (хламидия - бел.мод.)
« Отговор #7 -: Декември 09, 2008, 21:23:13 pm »
gadinaa ,не си дала референтни стойности.Ако е положителен теста трябва да се консултираш с АГ и да ти изпише лечение.