0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

анализ спермограма
« -: Февруари 08, 2006, 10:09:16 am »
моля помогнете да разчета спермограмата!                                          въздържание 4дни                                                                              обем на еякулата 4,5мл    (1,5-6,0)                                                       рн 8 (7,2-7,8)                                                                                       вискозитет нормален                                                                            брой сперматозоиди 80млн./мл  (40-120)                                               подвижност 80% добре подвижни >60%                                              15% слабо подвижни                                                                           5% неподвижни                                                                                   морфология 85% нормални                                                                   15% с отклонения                                                                                предварително благодаря!спермограмата е правена в мц превент!да имам ли доверие????
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: анализ спермограма
« Отговор #1 -: Февруари 08, 2006, 10:15:03 am »
Ми за това дали да имаш доверие немога да ти кажа просто нямам впечатления от там. А иначе спермограмата е добре от тези показатели които си написала.

http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=84

А иначе ето къде можеш да видиш също критериите.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
анализ спермограма
« Отговор #2 -: Февруари 08, 2006, 12:15:02 pm »
за мен показателите са си добре-даже отлични.РН-то е на горната граница само.също така според мен е добре да направите още една след известно време ,но на друго място, за да се направи съпоставка. Иначе и аз като старлет немога да кажа дали можеш да имаш доверие на тази,защото нямам впечатление от този МЦ.