0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Експресна контрацепция
« -: Юли 14, 2008, 11:12:26 am »
Четох много за различните средства за контрацепция при жените, но все още не мога да се ориентирам много добре. Приятелката ми не практикува добре познатия вариант с вземането на хапчета всеки ден. Презервативите кой каквото и да казва са си неприятна работа :) Аз нямам страхове от предаване на заболявания с нея. Ние в момента се виждаме от време на време и се чудех дали има нещо подходящо само за временна контрацепция? Което да действа веднага или почти веднага и за период поне от няколко дни. Знам за тези препарати които могат да се вземат до 72 часа след секс като извънредно средство, но доколкото знам те нямат толкова висока ефективност и освен това имат доста неприятни странични ефекти. Чудех се дали има нещо което може да се вземе преди секс и има добро бързодействие, висока ефективност и добра поносимост. Четох някъде че по-високи дози от стандартните хормононални препарати могат да свършат работа но това трябва да го предпише специалист предполагам? Или пък това ново лекарство Mifepristone (Mifegyne, Mifeprex), което се използва за аборти, но в малки и доста безвредни дози може да предотвратява бременност ефикасно? Не знам въобще дали го има в България?
Re: Експресна контрацепция
« Отговор #1 -: Юли 14, 2008, 13:49:24 pm »
  Хормоналните препарати за контрацепция не са шега работа и не могат да се взимат,когато на вас ви скимне и както сте чули недочули.Могат да доведат до сериозни последствия за жената!!!Има разни глобулки,които се поставят 15 мин.преди секс във влагалището.Питайте в аптеките! Има и кремове със същото действие.Има доста НЕхормонални препарати за контрацепция!
Re: Експресна контрацепция
« Отговор #2 -: Юли 14, 2008, 14:29:14 pm »
  Хормоналните препарати за контрацепция не са шега работа и не могат да се взимат,когато на вас ви скимне и както сте чули недочули.Могат да доведат до сериозни последствия за жената!!!Има разни глобулки,които се поставят 15 мин.преди секс във влагалището.Питайте в аптеките! Има и кремове със същото действие.Има доста НЕхормонални препарати за контрацепция!

Аз за това същото питам :) Като има кои са и къде са? Mifepristone е нехормонален. Както казах той е много нов и не знам дали е въобще одобрен в БГ.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Експресна контрацепция
« Отговор #3 -: Юли 14, 2008, 14:42:43 pm »
А не е ли по-лесно (и по-правилно) приятелката ти да отиде на консултация с гинеколог, който да прецени кой е най-подходящият метод за контрацепция за нея според възрастта й, общото й здравословно състояние, плановете й за репродукция, сексуалните й навици, дали пуши и други подробности. Като общо правило не е добре да се дават съвети за лечение в мрежата.

Какво им е на презервативите? :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Експресна контрацепция
« Отговор #4 -: Юли 14, 2008, 14:46:56 pm »
Това реклама на Mifepristone ли е, или да ?
Сайта може да е за взаимопомощ, но не и за предписване на лекарства :)
Има лекари за тази работа, те най-добре могат да преценят, начините
за контрацепция според човека и общото му състояние, като се дърпате
толкова от познатите средства, като презерватива примерно ;)
Re: Експресна контрацепция
« Отговор #5 -: Юли 14, 2008, 15:03:10 pm »
Това реклама на Mifepristone ли е, или да ?
Сайта може да е за взаимопомощ, но не и за предписване на лекарства :)
Има лекари за тази работа, те най-добре могат да преценят, начините
за контрацепция според човека и общото му състояние, като се дърпате
толкова от познатите средства, като презерватива примерно ;)


Абе вие жените много ви е лесно с презерватива, ама друг да си го слага. Що не си слагате вие сега има вече женски презервативи? Аз не съм видял още много такива. Да видим как е да си ръгаш някаква гума по най-чуствителните места дето те опъва и стиска и боли? Жените винаги очакват мъжете всичко да знаят за тях ама са те самите безобразно невежи като става въпрос за мъже.

Колкото до гинеколога, да, най-добре е да се иде. И това ще стане. Просто питам за временно решение. Очевидно не е най-добрата идея да питам тука. Но съм в чужбина и гинеколозите са ми малко проблемни. Последния път като опитах в Германия да се прегледам за мой си проблем с гъбички, бях на кожен, той ме прати при гинеколог, там ми казаха, че не съм жена, да ида на уролог, уролога зяпа нещо и вика - абе аз не знам, то това е за кожен май. И накрая се принудих да чета сам, да си намеря лекарство и се оправих. Е това е, после ме пращайте пак на лекари.
*
Re: Експресна контрацепция
« Отговор #6 -: Юли 14, 2008, 15:07:38 pm »
Цитат
Абе вие жените много ви е лесно с презерватива
А на Вас ви е много лесно с хормоналните препарати-някой друг да се трови.


Цитат
Е това е, после ме пращайте пак на лекари.
Пращаме приятелката ти на лекар
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Експресна контрацепция
« Отговор #7 -: Юли 14, 2008, 15:15:51 pm »
Абе вие жените много ви е лесно с презерватива, ама друг да си го слага. Що не си слагате вие сега има вече женски презервативи? Аз не съм видял още много такива. Да видим как е да си ръгаш някаква гума по най-чуствителните места дето те опъва и стиска и боли? Жените винаги очакват мъжете всичко да знаят за тях ама са те самите безобразно невежи като става въпрос за мъже.

О, феминистки разговори. Любимите ми.  :lol:
Сега сериозно. Женските презервативи не се харесват на мъжа, иначе за жената не е проблем - не стиска и не опъва, и като цяло усещането не е неприятно. Един приятел казва по този повод - все едно се празниш в найлоново пликче. Така че ако на тебе не ти пречи, обсъди с приятелката си този вариант.

Второ, нездраво любопитсво ме гризе заради размера - чак пък да ти стиска?

Колкото до гинеколога, да, най-добре е да се иде. И това ще стане. Просто питам за временно решение. Очевидно не е най-добрата идея да питам тука. Но съм в чужбина и гинеколозите са ми малко проблемни. Последния път като опитах в Германия да се прегледам за мой си проблем с гъбички, бях на кожен, той ме прати при гинеколог, там ми казаха, че не съм жена, да ида на уролог, уролога зяпа нещо и вика - абе аз не знам, то това е за кожен май. И накрая се принудих да чета сам, да си намеря лекарство и се оправих. Е това е, после ме пращайте пак на лекари.

А после се оплакваме от българската здравеопазна система! Няма ли такава услуга в Германия - консултация с гинеколог за методи на контрацепция? Убедена съм, че има, това е лесно. Иначе аз пак си държа на версията презерватив (кой къде и на кого ще го слага не е от значение) евентуално плюс някакъв спермицид, примерно с ноноксинол 9.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Експресна контрацепция
« Отговор #8 -: Юли 14, 2008, 15:38:52 pm »
Второ, нездраво любопитсво ме гризе заради размера - чак пък да ти стиска?

Не знам аз все си мисля че си ми е съвсем нормален размера. Не е толкова дебел, виждал съм къде по-дебели вибратори по секс магазините :) И не знам защо така супер ме стискат, може да опитам следващия път с лубрикант вътре чувал съм че така е по-добре. Има и разни по-широки презервативи, трудно се намират обаче.

Мда досега четох за спермицидите, този Nonoxynol-9 се оказва че придизвиква увреждания по стените на влагалището, алергични реакции, увеличава риска от зарязяване със спин и въобще няма да го бъде. Алтернативни варианти в БГ няма.
« Последна редакция: Юли 14, 2008, 15:41:03 pm от avok00 »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Експресна контрацепция
« Отговор #9 -: Юли 14, 2008, 15:59:20 pm »
Знаеш ли, може би е въпрос на тренировки. Чувала съм, че карат момчетата да мастурбират с презерватив, така да се каже, сухи тренировки. Само съм чувала.  :)

Всеки контрацептивен метод има плюсове и минуси. Алерргичните реакции спрямо ноноксинола не са чести, ако партньорката ти ги няма, не виждам защо се притесняваш. Увеличава рискът от заразяване само ако си носител на ХИВ, а ти не си, нали?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Експресна контрацепция
« Отговор #10 -: Юли 14, 2008, 16:03:01 pm »
Абе вие жените много ви е лесно с презерватива, ама друг да си го слага. Що не си слагате вие сега има вече женски презервативи? Аз не съм видял още много такива. Да видим как е да си ръгаш някаква гума по най-чуствителните места дето те опъва и стиска и боли? Жените винаги очакват мъжете всичко да знаят за тях ама са те самите безобразно невежи като става въпрос за мъже.

а на вас, мъжете много ви е лесно с хапчетата, ама някой друг да ги пие. що не пиете вие такива, има вече и за мъже? що не си блъскате вие организма с хормони, които разстройват функционирането на яйчниците и могат след години да доведат до рак на гърдата. мъжете също очакват жените да са наясно за техните велики проблеми с кондома, но за женския организъм са безобразно невежи.


а сега, момче - слушай ме внимателно.

1. жените тук са много по-запознати с мъжката физиология и репродуктивна система, отколкото вероятно си ти самият. по неволя са така.
2. спешната контрацепция затова се казва спешна, защото не е за редовно ползване, а за аварийни случаи - скъсал се презерватив, изнасилване и др. подобни. идея си нямаш на какво тези хапчета подлагат женския организъм. ако обичаш приятелката си - не би й го причинявал редовно.
3. отидете на лекар.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Експресна контрацепция
« Отговор #11 -: Юли 14, 2008, 16:25:02 pm »
а на вас, мъжете много ви е лесно с хапчетата, ама някой друг да ги пие. що не пиете вие такива, има вече и за мъже?

Аз съм търсил и няма. Освен ако не искам да се подложа на експеримент в UK примерно. Иначе бих взимал с удоволствие.

Re: Експресна контрацепция
« Отговор #12 -: Юли 14, 2008, 16:45:32 pm »
Знаеш ли, може би е въпрос на тренировки. Чувала съм, че карат момчетата да мастурбират с презерватив, така да се каже, сухи тренировки. Само съм чувала.  :)

Всеки контрацептивен метод има плюсове и минуси. Алерргичните реакции спрямо ноноксинола не са чести, ако партньорката ти ги няма, не виждам защо се притесняваш. Увеличава рискът от заразяване само ако си носител на ХИВ, а ти не си, нали?

Не съм доколкото знам ама все пак човек не е лесно да е сигурен с тая болест.

 Иначе май имаше начин да тестваш дали си алергичен към ноноксинол като се намажеш някъде с малко, не си спомням къде обаче. И вярно ли е че винаги предизвиква усещане за парене и дразнене на кожата и при мъжа и при жената? Може да е доста неприятно. Другия проблем за който чух с протичането и размазването дълго време след секс? Кой вид спермицид е най-подходящ за ползване без презерватив? Гелове, кремове разни има и пяна?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Експресна контрацепция
« Отговор #13 -: Юли 14, 2008, 20:41:25 pm »
като изключим, че темата засяга  само на пръв поглед проблеми на грижата  и профилактиката на репр здраве   ,се чудя  какво търси  този индивид тук и за какво пита  нас-и се учудвам на такта и търпението,  с което сте  му отговорили момичета.
Мисля ,че всички ни вълнуват  далеч по важни неща от неудобставата на презерватива за господина.
може да съм нервна и да се дразня необосновано  :wink:


*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Експресна контрацепция
« Отговор #14 -: Юли 14, 2008, 20:59:03 pm »
Отговора на д-р Мели е супер и много ми хереса просто по много интересен начин му е отговорила на момчето.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Експресна контрацепция
« Отговор #15 -: Юли 14, 2008, 21:08:08 pm »
д-р Мели  е :balk_22:  и стархотна  в   :balk_173:- но да не спамя темата


Re: Експресна контрацепция
« Отговор #16 -: Юли 15, 2008, 10:34:12 am »
Съжалявам че ви занимавам всички с такива неща, знам че жените тук имат съвсем различен проблем от моя. Но сигурно разбирате че правилното предпазване от нежелана бременност е една важна предпоставка за жената да няма проблеми по-късно когато бременноста не е вече нежелана. Както и спокойствието и удоволствието от секса, което си е важно за душата и здравето като цяло :D

Аз също не искам приятелката ми да си разтрои тялото с разни лекарства, иначе нямаше да питам.

Просто забелязах че на тоя сайт има хора, които разбират. Питал съм им по други форуми и ми отговориха само глупости. А и темата за презервативите не я почнах аз.

Благодаря много на доктор Мели за любезността и за съветите :balk_602: Мисля, че ще и дойдем някой път на гости в кабинета за да ни консултира както трябва.
« Последна редакция: Юли 15, 2008, 10:36:15 am от avok00 »
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Експресна контрацепция
« Отговор #17 -: Юли 15, 2008, 11:37:56 am »
Благодаря много на доктор Мели за любезността и за съветите :balk_602: Мисля, че ще и дойдем някой път на гости в кабинета за да ни консултира както трябва.
А, дойдохме си на думата най-сетне.  :D Точно това ви трябва- консултация със специалист.

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Експресна контрацепция
« Отговор #18 -: Юли 15, 2008, 15:56:03 pm »
а на вас, мъжете много ви е лесно с хапчетата, ама някой друг да ги пие. що не пиете вие такива, има вече и за мъже?
Аз съм търсил и няма. Освен ако не искам да се подложа на експеримент в UK примерно. Иначе бих взимал с удоволствие.

avok не е нужно да си правиш експерименти със собствения организъм. Самият ти казваш, че не се виждате много често. Когато хормоналните препарати се приемат по предписание те може и да се окажат полезни. Но когато се съветваш с аптекаря какво да си купиш, обикновено после си плащаш за гяволука. Като отиде приятелката ти лекар ще се види дали тя няма някакъв хормонален проблем, който така и така да налага взимането на противозачатъчни.
Ако приятелката ти няма хормонални проблеми и календарният метод би могъл да свърши добра работа. Без секс в по-опасните дни (или с презерватив) а в по-безопасните с кремчетата и пяната.
А ако си ги изпишеш сам хормонални препарати можеш да се окажеш в позиция да взимаш прекалено силни антибиотици само и само да не се разболееш от туберколоза да кажем. И без антибиотиците няма да се разболееш от туберколоза, но със сигурност ще си разклатиш здравето.
От друга страна ако някой от вас взима хапчета... поне може да си прави секс без предпазни средства и между срещите ви. А това си е свобода, нали.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    lawyer

Re: Експресна контрацепция
« Отговор #19 -: Август 11, 2008, 13:55:31 pm »

 
Mifepristone е нехормонален.
Такова животно няма, контрацептив, който не влияе на хормоните - абсурд.
Тук има подробности за него http://en.wikipedia.org/wiki/Mifepristone

А иначе, за спешните контрацептиви се препоръчва да се употребяват в съсвсем краен случай и не повече от 2 пъти на 1 цикъл мах. при това поне през  2-3 цикъла. Защо не ползвате другите - "неспешни" контрацептиви, които се пият регулярно по време на целия цикъл, щом пък презервативът е толкоз страшно нещо.

Извън въпроса - най-удачно е да се приемат медикаменти след консултация със съответния специалист.