0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Fraxiparin от кога?
« -: Юли 13, 2008, 14:50:52 pm »
Назначен ми е Фраксипарин при следваща бременност,както и Имуновенин.От кога се започва с инжекциите,веднага след положителен тест ли или след сърдечна дейност.На мен са ми назначена заради повишени тромбоцитно левкоцитни агрегати.Извинявам се ако има такава тема вече
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: Fraxiparin от кога?
« Отговор #1 -: Юли 13, 2008, 14:54:05 pm »
След положителен тест.
Но при инсеменация и ин-витро Имуновенин може да се влива и преди процедурите.
Re: Fraxiparin от кога?
« Отговор #2 -: Юли 13, 2008, 15:51:56 pm »
 Аз писах мейл на доц. Конова точно по същия повод. Тя ми е отговорила така :
   1.Фраксипарин - след положителен тест за бременност
   2.Имуновенин интакт - веднага след визуализиране на плоден сак
*
Re: Fraxiparin от кога?
« Отговор #3 -: Юли 13, 2008, 16:08:01 pm »
И на мен ми е изписан след положителен тест.
А  за имуновенина трябва да питаш лекаря си, както Мпия е казала една може да е назначена преди процедурата и останалите след. Макар, че не е задължително да има процедура, аз например не съм правила нито инсе, нито инвитро.
Re: Fraxiparin от кога?
« Отговор #4 -: Юли 13, 2008, 16:35:17 pm »
 Mary, Имуновенин си вливала при опити по естествен път , така ли? Такава беше препоръката на твоя док. ли?
 Аз се чудех да питам ли доц. Конова да направим вливане този цикъл не само на интралипид , а и на имуновенин , заради инсето.NK - клетките ми са 18 и нещо %+ антифосфолипидни , но ми стана неудобно аз да и давам " идеи" ...
Re: Fraxiparin от кога?
« Отговор #5 -: Юли 13, 2008, 16:42:40 pm »
На мен д-р Тодорова ми беше назначила Фраксипарин още при овулация, но аз изчаках положителен тест и тогава го започнах... Имам и 3 вливания на Имуновенин през първите 3 месеца на бременността. Първото беше съвсем в началото, виждаше се само точица - предполагаем плоден сак.
« Последна редакция: Юли 13, 2008, 16:47:31 pm от pgzenga »
Re: Fraxiparin от кога?
« Отговор #6 -: Юли 13, 2008, 16:45:51 pm »
Pgzenga, Колко % NK- клетки си имала , а антифосфолипидни?
Re: Fraxiparin от кога?
« Отговор #7 -: Юли 14, 2008, 12:23:55 pm »
Няма да правя инвитро нито инсе.,ще действам по естествен начин  :wink:
Значи след положителен тест,благодаря ви момичета
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: Fraxiparin от кога?
« Отговор #8 -: Юли 14, 2008, 12:41:04 pm »
Mary, Имуновенин си вливала при опити по естествен път , така ли? Такава беше препоръката на твоя док. ли?
 Аз се чудех да питам ли доц. Конова да направим вливане този цикъл не само на интралипид , а и на имуновенин , заради инсето.NK - клетките ми са 18 и нещо %+ антифосфолипидни , но ми стана неудобно аз да и давам " идеи" ...
Та точно така, само да доуточня, че със стимулация,  първата вливка на имуновенин и единствената на интралипид им бяха в началото на стимулацията, т.е. преди да забременея, а останалаите само на имуновенин в следващите месеци. Моите НК клетки иначе не са много завишени 13%. Цялата терапия и лечение се провежда от Конова и Тодорова, гинеколога не се меси в лечението.
Предната бременност ми беше с терапия фракси и аспирин и нямаше успех, затова сега включихме и имуновенин и интралипид.
« Последна редакция: Юли 14, 2008, 12:43:12 pm от Mary »