0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Следменструално зацапване
« -: Юли 10, 2008, 21:10:23 pm »
Имали ли сте го и на какво се е дължало при Вас, момичета?
Моето зацапване продължава и до момента, а е 19-и ден от МЦ. Кафяво е,слабо и е през ден....през два.
В събота ще посетя лекар, но не спирам да мисля каква е причината.
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*
Re: Следменструално зацапване
« Отговор #1 -: Юли 10, 2008, 21:28:41 pm »
Аз съм имала , но не по дълго от2-3 дена максимум до около 5-6 и то кафеникаво също понякога с примеси на кръв ,но  на мен не ми се вижда нормално толкова дълго да ти зацапва. може би е на хормонална основа ,нека и другите момичета кажат.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Следменструално зацапване
« Отговор #2 -: Юли 11, 2008, 16:03:29 pm »
Имах редовно. При мен беше заради нисък прогестерон и ПКЯ.
През лятото ми се случваше по-често, не знам дали температурите са оказвали влияние.

Може и да е физиологична причината - задължително се консултирай с лекар и сподели после какво ти е казал.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Следменструално зацапване
« Отговор #3 -: Юли 11, 2008, 21:15:22 pm »


Може и да е физиологична причината - задължително се консултирай с лекар и сподели после какво ти е казал.

 :good_post:
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
Re: Следменструално зацапване
« Отговор #4 -: Юли 12, 2008, 08:26:28 am »
Вчера зацапването премина в кървене и вечерта бях на преглед.
Според лекаря няма особена причина за тревога.
Констатация-избързал МЦ на хормонална основа и проблемна щитовидна жлеза.
Прегледа ме на УЗИ и ми назначи оргаметрил от 16-я ден .
Ако това въобще е МЦ трябва да се регулира по този начин.Това е План А
План Б-Ако не спре кървенето пак отивам.
fanta_23, ultra благодаря !
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
Re: Следменструално зацапване
« Отговор #5 -: Септември 17, 2015, 13:33:08 pm »
Здравей , Juli4ka ,

AЗ СЪМ ПО СЪЩИЯ начин . НА 10-ти ми дойде за втори месец подред обаче ми се случва да имам следменструално кърване .В смисъл свърши обилното кървене на 14-ти , а до днес 17-ти продължавам да имам зацапване , кафяво -червено , вчера и онзи ден леко и оскъдно светло почти само като се избърша в тоалетната на тоалетната хартия го забелязвам , днес е малко по тъмно червено и пак като капки . Вчера бях на преглед .. нямало причина за това кървене . Прегледаме на магарето, и с видеозон , няма причина . Изписа ми оргаметрил от 19-ти да започна да пия , предния месец пак пих оргаметрил , който ми изписа тя . Този път ми каза при следващия цикъл да започна и противозачатъчни Жанин .

Чудя се какво се случва .. Виждам темата е доста стара , ако можеш да ми кажеш при теб какво се случи в крайна сметка .
Re: Следменструално зацапване
« Отговор #6 -: Септември 24, 2015, 12:13:20 pm »
Здравейте! :) Надявам се да побутна темата малко :)
При мен такова зацапване се случва в момента и не ми е за първи път. Преди години причината бяха кисти по яйчниците. Пила съм Оргаметрил и всичко се е оправяло. След време пак се е случвало. Създаде ми проблеми при забременяването първия път. Сега се опитваме да постигнем втора бременност, но все ми зацапва и не се получава. Обмислям отново да посетя АГ, за да поговорим за това. При мен стресът е ключов фактор, понеже отдавна кисти нямам. Надявам се скоро да разреша проблема.           

Re: Следменструално зацапване
« Отговор #7 -: Септември 24, 2015, 15:47:16 pm »
Когато аз имах подобно кървене, ми диагностицираха полип на ендометриума. Оперира се и не е страшно.
*
Re: Следменструално зацапване
« Отговор #8 -: Септември 26, 2015, 16:17:32 pm »
При някого сслучвало ли се е МЦ да започне с 1 ден оскъдно черно течение и след това да премине нормално , обикновенно 1-2 дена преди идването имам отчетлива болка ниско в ляво, и този път отново я имах. Сега е 3 ден нормално кървене, но за 1 път имам 1 ден ден черно течение, почти винаги имам само оскъдно ръждиво или розово зацапване но сега е различно  :P
Re: Следменструално зацапване
« Отговор #9 -: Октомври 09, 2015, 15:30:47 pm »
f_30, при мен се случва. Имах и от другото, за което е писала авторката и другите потребителки - зацапване за няколко дни след цикъла, това спря преди 3 месеца, но сега пък имам тъмно кафяво зацапване 1-2 дена преди цикъла. Нямам представа на какво се дължи; чела съм, че може да е симптом на нисък прогестерон, а може и нищо да не е. Имам час за преглед след седмица и ще питам.