0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Колики!
« -: Юли 10, 2008, 17:48:27 pm »
Мами с опит,моля споделете опита си с какво облекчавахте колики на бебето.
Пиша ви от името на Галли,защото тя в момента няма достъп до интернет.
Праща много поздрави на всички! :D
Галли,се видя в чудо...пробваха какво ли не,но нищо не помага.
Моля дайте съвет!Благодаря ви предварително! :D
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Колики!
« Отговор #1 -: Юли 10, 2008, 23:31:05 pm »
Ади, питай д-р Бърди, в темите му.
Поздрави на Гали.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Колики!
« Отговор #2 -: Юли 10, 2008, 23:56:13 pm »
При нас много помагаха разходките.
Навън не ревеше, а спеше и не се преуморяваше. Това доста спестяваше от коликите вечер. Иначе като се натрупа и преумората към коликите ставаше страшно.
А да и всички плодови сокове и нови храни да не се включват точно в този момент. Или да се изключат, ако са включени наскоро. Поне нашата педи ни препоръчваше ранно захранване. Дано вече да му е минала модата.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Колики!
« Отговор #3 -: Юли 11, 2008, 00:01:48 am »
Тамара, аз до колкото знам бебето на Гали е на около 20 дни, какво ти захранване.
Ади питай Бърди, той отговаря почти веднага.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Колики!
« Отговор #4 -: Юли 11, 2008, 06:35:53 am »
Благодаря ви момичета,момченцето е още мъничко,няма и месец ще питам да Бърди.
*
Re: Колики!
« Отговор #5 -: Юли 11, 2008, 09:19:57 am »
Ади, при нас много помагаше Инфакол. Също като я болеше коремчето й свивах крачетата към корема - наричахме си я "Пръц гимнастика"  :lol:. Определено и олекваше. Затоплянето на коремчето също помага. Много гушкане също.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Колики!
« Отговор #6 -: Юли 11, 2008, 16:27:07 pm »
Аз съм също с две ръце за Инфакола. При нас помогна страшно много. Дара започна някъде от 15-тия ден да се свива и да стенка, но понеже бях взела предварително туширахме работата навреме. Има ги в Гърция казват се Инфаколик. Успех в борбата с коликите. И на теб препоръчвам да си набавиш предварително. Успех!  :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Колики!
« Отговор #7 -: Юли 11, 2008, 16:36:14 pm »
нищо не помага за колики. просто трябва да изчакате да му минат - до края на третия месец ще стане това.
другото са мерки, които помагат да душевното равновесие на родителите - да си мислят, че нещо правят.

това е мнението на д-р Спок.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Колики!
« Отговор #8 -: Юли 11, 2008, 17:05:34 pm »
Много от бебетата се успокояват при бял шум - като не успявах да успокоя Мая по друг начин, пусках сешоара; понякога с него затоплях леко коремчето.
Хубаво уригване след ядене, много гушкане на бебето и търпение.
Дано минат по-бързо!
Re: Колики!
« Отговор #9 -: Юли 11, 2008, 17:22:57 pm »
нищо не помага за колики. просто трябва да изчакате да му минат - до края на третия месец ще стане това.
другото са мерки, които помагат да душевното равновесие на родителите - да си мислят, че нещо правят.

това е мнението на д-р Спок.
И моето. Когато решат - спят, но когато решат да плачт, го правят с всичка сила.
Това е един от многото периоди, просто трябва да се премине.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Колики!
« Отговор #10 -: Юли 11, 2008, 21:29:35 pm »
Момичета,много ви благодаря за отговорите. :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Колики!
« Отговор #11 -: Юли 11, 2008, 22:01:42 pm »
На Вики му помогна Миликон - италианския вариант на Инфакол плюс, чай от копър.
Една мама от бг-мама от италианките ми е писала, че може да го достави , щото последния път свекър ми се издъни и ми донесе само една опаковка, а бях обещала и на друга жена. Сега давам инцидентно Миликон когато има разстройство, съпроводен с къркорене на червата. Та ако искаш да ти дам ника на тази жена на лични.
Ади, това което ти е написал доктор Бърди е съвсем правилно. Принципно никакви чайове не се дават, а пък за подсладена вода - направо забрави. Аз чай от копър се принудих да давам, защото не можех да го тъпча постоянно с Миликон и ги редувах.
Макар, че доктор Бърди не го препоръчва, защото се повишава вътрекоремното налягане на сина ми му помагаше много и свиване на крачетата - с извинение пръндеше ли /малейййй кви звуци е имало, не е истина/ , му олекваше.
Re: Колики!
« Отговор #12 -: Юли 12, 2008, 14:43:05 pm »
нищо не помага за колики. просто трябва да изчакате да му минат - до края на третия месец ще стане това.
другото са мерки, които помагат да душевното равновесие на родителите - да си мислят, че нещо правят.

това е мнението на д-р Спок.

Това е и мое мнение вече от опит.
Да, педиатрите по принцип, твърдят, че коликите отминават до края на третия месец, но за жалост не винаги е така. При някои деца са дори до петия, шестия месец. Ето, Михаела е на 4 месеца и 10 дни, но все още коремът я мъче.

Ади,
пробвах първо с капки Саб симплекс, издавах 2 опаковки. След това смених капките с Еспумизан Л, пробвах и "златните" /имам предвид цената/ капки Колийф. Е, резултат все нямаше. Сега и давам чай от анасон и чай бебезан, като ги редувам. Отказах се от всякакви капки. Коликите постепенно намаляха и не са така силни, както в началото. В началото Миша като ревнеше, чак ставаше цялата червена от напъни и буквално се дереше от рев. Сега по-рядко и по- слабо се проявяват. При нея това започваше все по време на хранене и така и не успяваше да изяде една препоръчителна доза. Затова след час и половина - два отново беше гладна.

П.П. Знам за противоречивите мнения относно даването на чай; знам че д-р Бърди е противник на това. Но аз виждам, че Миша я успокоява. Когато реве и и тикна шишето с чая в устата, се успокоява. Ако го извадя, отново следва рев или пък, ако се опитам да и предложа шишето с млякото или гърдата СИ, пак реве неистово и отказва. В тези моменти си иска само чая. НО БЕЗ ЗАХАР!

Прегърни Галли от мен! При този проблем - търпение му е майката. :wink:


Сега прочетох в темата на д-р Бърди, че отрича шишета Авент и препоръчва Чико или Нук. Тук съм улучила. :wink: Ползвам стъклени шишета на Нук с каучуков биберон, зощото е от естествен материал и бебето "суче" по-лесно от каучуковия биберон. Но има бебета, които се справят без затруднение и със силиконовите биберони.
« Последна редакция: Юли 12, 2008, 14:54:25 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Колики!
« Отговор #13 -: Юли 12, 2008, 18:30:29 pm »
"Когато реве и и тикна шишето с чая в устата, се успокоява."
->Признак на рефлукс. Дава се оризово брашно-по мезурка в един (за начало) биберон. Когато започва да рефлуктира стомашно съдържимо започва плач. Отдават го на "колики". Дават течност-болката преминава. Не е колики, а рефлукс.

Същото е и прочутият плач след първите две три глътки АМ/кърма, когато детето започва да плаче и да бута биберона (макар че понякога това може да се дължи на неприемане на биберона).

Чико бибероните, с шишето под ъгъл, са много добри биберони,защото предпазват бебетата да пият разпенено мляко. НЯМА НИЩО ПО ПРОБЛЕМНО ЗА ЕДНО БЕБЕ при храненето от това да му дадете разпенено мляко от дъното. Седмица ще мине в "колики"... . Негативната страна? някои бебета не ги харесват, и не могат да се хранят с тях. Защо? не знам... :)може би не могат да го "обгърнат" с езика и затова им предизвиква дискомфорт, докато с плоските биберони на Нук няма този проблем. Признак за това? Поставяте биберона в устата и детето започва да си играе с него, местейки го от единият ъгъл на устата в другия, или дъвчейки го, въпреки че е гладно. Следва плач, нервност, поглъщане на въздух, два дена докато въздуха се отдели. "Колики"? не, не са колики-аерофагия е. Започват с "лекарствата" и чайчетата". НЕ Е нужно.
Понякога ги отказват още в началото, понякога и месец,два,след началото на храненето.
За тези бебета НУК е спасението-решение. Отворът на бибероните на НУК трябва да  сочи нагоре, когато биберона е в устата на детето.

Много от "коликите" при бебета са всъщност ГЛАД. Най-вече при кърмени бебета, когато строгите правила и неприемането на факта че "кърма няма" води до изтощителни битки с месеци. Някои бебета плачат при кърмене, когато вкуса на кърмата не им харесва. Рядко, но се случва.

Много от "коликите" при бебета са всъщност преяждане и газове и колики от преяждане. Става много често,когато с израстването на детето не се раздалечават часовете на храненията. Или когато съобразно препоръките на " Ла Аб-ла-ла лиги всякакви" се храни (кърми) на всеки 1/2 час, "на поискване". Нищо по-проблемно от това няма. НЕ по часовник, НО НЕ и НА 1/2-1-1.5 часа.

Тайната на успеха от моят личен опит е, ОТ ПЪРВИТЕ ДНИ НА ДЕТЕТО да се утвърди схема на хранене "на поискване" в интервала 2.5-3-3.5 часа, като 2-2.5 часа е абсолютният минимум. Защо? Защото ако храните добре детето би трябвало да издържа толкова. Ако нещо грешите, не издържа, защото не приема нужните количества. При това оставяте детето да регулира интервалите през деня И НОЩТА. Тоест-един път може да иска на 2.5 часа, следващият път-на 3, или 3.5. Две седмици да следвате този подход и детето САМО ЩЕ свикне леко и успешно. После с месеци проблеми няма да имате никакви,освен да сменяте пеленки.

Много деца имат лактазен дефицит,колики и газове от това. Това минава ако се опознае в началото и млякото се замени с безлактозно. МНОГО помага този подход! Как се познава? воднисти изпражнения, подсечено дете, много газове. Давате опитно 1 шише и се вижда разликата почти веднага.

Дали ексцесивните колики се дължат на АБКМ? Много,много рядко. Поне не толкова често колкото Г-н Мустаков и Г-жа Маринова си мислят. АБКМ при изключително кърмени бебета? Не. Много рядко.

БЕЗРАЗБОРНАТА СМЯНА НА МЛЕКА ПРИ БЕБЕТА НА ВЪЗРАСТ 1-2 месеца в търсене на "ключа на успеха" е абсолютно порочна практика БЕЗ успех. Ако ще се сменя-обмислено, веднъж, и то с успех. Първо се мисли, после се сменя. Даването на соеви млека или "Фризопеп" БЕЗ внимателно и мъдро да е обмислено всичко, е абсолютен ГАФ. Особено даването на соеви млека!!


Кое е най-качественото и добро АМ за деца днес на пазара? Кърмата... :)
После, по мой скромен опит и наблюдения - "Хумана".  :cool:
Никой друг продукт АМ не може да се сравни с "Хумана". Антирефлуксните млека на Хумана- "Хумана АР" са "Ролс-Ройс" на антирефлуксните млека, а не фамозният "Фризовом" (много проблемен и недолюбван от мен продукт).
« Последна редакция: Юли 12, 2008, 19:06:05 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Колики!
« Отговор #14 -: Юли 15, 2008, 09:42:57 am »
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА ЦЕННИТЕ СЪВЕТИ!!!!! :D
Специални благодарности и прегърдки от Галка и малкия Александър. :D
*
Re: Колики!
« Отговор #15 -: Юли 15, 2008, 21:33:04 pm »
Здравей Ади!
При нас най-добра работа вършеше спането по корем на бебо върху коремчето на тати. Само така сме се спасявали през дългите нощи. Някой път спеше върху тати с часове. Капките не са ни вършили работа. Все пак ще ти кажа нашата схема: Ентерокинд и Еспумизан ги редувахме преди ядене. При нас Инфакола въобще не действаше.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Колики!
« Отговор #16 -: Юли 15, 2008, 21:40:47 pm »
Държда да споделя и моето мнение, че Нук разполагат с най-удобните биберони- Стефания засмука единствено залъгалка на Нук на 4 месеца, пропи сок само от такъв биберон, сега си пие млякото пак с такива. За мен Нук са най-добрия избор за детето ми.
А кърмата, че е най-доброто мляко- спор няма  :D
« Последна редакция: Юли 16, 2008, 07:37:31 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Колики!
« Отговор #17 -: Юли 15, 2008, 23:40:00 pm »
Държда да споделя и моето мнение, че Нук разполагат с най-удобните биберони- Стефания засмука единствено залъгалка на Нук на 4 месеца, пропи сок само от такъв биберон, сега си пие млякото пак с такива. За мен Нук са най-добрия избор за детето.

най-удобните за твоето дете, mini. съответно - най-добрият избор за него.
никакво мнение нямам за тия изделия, защото не съм ги ползвала никога. купувала съм само продукти на Авент и моето дете ги възприе отлично. значи, със същия успех мога и аз да обобщя, че Авент е най-добрият избор за детето.

истината е, че няма една общовалидна истина.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Колики!
« Отговор #18 -: Юли 16, 2008, 07:36:43 am »
да, Джам, права си
за това написах- "моето мнение ..." и "за мен ..."
допълних и последната фраза, за да съм съвсем точна в изказа  :)
също така да споделя- имала съм шишета на Чико и на Авент- определено Авент е най-недолюбваното от Стефания
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Колики!
« Отговор #19 -: Юли 16, 2008, 08:17:36 am »
Аз цяла епопея мога да напиша за шишетата - ползвала съм Нук, Чико, Авент и Камера.
Нука му беше удобен когато беше новороден. С кривото шише на Чико само успях да му измия очите.Иначе криво ляво сме се хранили успешно с Чико и Авен. Камерата я въведох със започване на мятането на предмети.
Аз имам забележки не към самите шишета, а към бибероните им. За мен биберон с "едно-две-три" е пълна глупост. Като си завърти два пъти биберона из устата и аз почвам да се дзверя дали е на правилната позиция. Искам непродупчена биба на Авент за да си я пробия аз, но няма...
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Колики!
« Отговор #20 -: Юли 16, 2008, 10:47:58 am »
Ние бяхме с Чико. Преди 5 години нямаха криво шише. Но при тях хубавото е, че за да се отвори капачката има три пълни оборота. За да може да влиза въздух и да се яде кисело мляко с бисквити е достатъчно да се отвърти един оборот. Нищо не изтича от капачката и не се цапа. Не ми се е налагало да ги сменям в периода на хвърляне. След време дойде и периода на ритане. Едното шише малко се пукна на дъното, ама нямаше особен проблем. Ползвахме си ги над 4 години и не се съсипаха. Имат много видове, различни биберони и бля бля бля, мога да си ги хваля до безкрайност, но...
Помпата им не изцежда докрай. Аз се цедих и около 1/3 се изцеждаше с помпата и после на ръка. Дори и по магазините казват, че има проблеми с Чико, че няма резервни части, имат много оплаквания... А всички хвалят помпата на Авент.
Няма ли да е безумно тъпо помпата да е на авент, а шишетата на чико. Ще настане едно безумно миене на шишета, помпи. А за стерилизатора, пак препоръчват авент. Дали ще влязат там дългите шишета на чико?
И от тук започват и другите разлики. Авент се отварят на 1/3 оборот. За въздух трябва да разчитам само на тези прорезчета в биберона. Ако става дума за вода ок, ама ако е нещо по-гъсто дали ще има проблем.
Аз не искам да виня Авент. Зная, че проблемът е в моето дете. Но така е било при баща му и при чичо му, при двете му братовчедки и нямам основание да мисля, че при брат му ще е различно.

Шантава работа. Хайде оплаках ви се!
За тези, които ще хранят кукли през следващите 7-8 години, явно ще имам премного стари шишета в излишък :)
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Колики!
« Отговор #21 -: Юли 16, 2008, 11:50:15 am »
Благодаря на д-р Бърди за изказаното професионално мнение.

А кърмата, че е най-доброто мляко- спор няма  :D

И ние сме на това мляко, :) но в повечето случаи го давам от шише. Помпата ми е Авент, много съм доволна, а от нея преливам в шише на Нук. :)

Аз бих искала да задам въпрос към д-р Бърди, ако отново се включи.
Какво точно представляват коликите като физиологичен процес и на какво се дължат?
Липса на ензим ли е това или...?
Знам различни обяснение, но някои звучат толкова лаишки, та чак глупаво.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Колики!
« Отговор #22 -: Юли 16, 2008, 12:08:00 pm »
"Какво точно представляват коликите като физиологичен процес и на какво се дължат?
Липса на ензим ли е това или...?"
->Никой не знае. Всъщност често под "колики" се разбират множество неща, нямащи нищо общо с колики. Или казано другояче, това е сумарно понятие, чието значение е грешно от позиция на причината (етиологията).
Според моите наблюдения, типичните колики са продукт на ферментация (преяждане, лактазен дефицит). Не мисля че има "неврологично" обусловени "колики". По скоро детето е раздразнимо по ред причини, а плача се възприема като "колики". Но не са.

Най-често при бебета глада се "кръщава" "колики". Особено при изключително кърмените деца.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Колики!
« Отговор #23 -: Юли 16, 2008, 12:54:19 pm »
Доколкото съм 4ела ,думата колики в медецината озна4ава -болка в корема
кое може да ги предизвика? (тъи като не са само при новороденото,а и при въздрастните)-приемането на алкохол ,неправилно продължително хранене (примерно 1 път на ден ).
Някои по силни медикаменти съ6то могат да предизвикат колики.
Как можем да ги избегнем-Трябва да се избягва: алкохол ,4ая ,кафето,газираните напитки,соковете в големо коли4ества(което и се препоръ4ва на маиките-кърма4ки). Това е като цяло ...
При бебета тези сИмптоми са 4ести ,заради недоразвитата храносмилателна  система.Като поема храната ,влиза и въздух в корем4ето му и така се предизвикват газовете и тн .
При нас коликите бяха до 2 рия месец ,но пък ни се появи рефлукса . Като храните бебето надигаите 6и6ето ,така 4е целят биберон да е запълнен с млякото -така по -малко въздух се поема .Оригваите бебето задължително...СЪ6то така 4рез сукателния рефлекс ,се произвежда хормона ендрофин (известен като хормона на 6тастието )и така се подтиска болката .Лина като бе6е на 1-2 месеца  и давах кутрето си (за6тото не може6е да захапе бибата си )и така се успокоява6е.Както е казал Бърди безразборното хранене(в по напреднала въздръст е нездравословно и става ло6 навик) съ6то води колики ,ние изградихме режима на 3 месеца и половина и  до сега си яде  така в определени 4асове ...
« Последна редакция: Юли 16, 2008, 12:57:01 pm от Shakira25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: Колики!
« Отговор #24 -: Юли 16, 2008, 13:19:52 pm »
 :DБлагодаря ви за експресното включване, докторе.
Така като си мисля, при нас проблемът не е глад, не е и преяждане. Ето какво се получава:
детето заплаква от глад, не чакам да ревне силно, а реагирам що-годе веднага -
вариант А - поставям я на гърда, тя засуква, след няколко минутки /по-малко от 10/ заплаква неистово и рита неудържимо с крака, буквално се съдира от рев. От този момент нататък не може, отказва да приеме мляко, било то от шише, било от гърда. Успокоява се като пийне малко чай. Внимавам и не прекалявам с количеството. Като извадя шишето пак следва рев. Успокоява се, като я хвана с корема към моята длан, ръцете и краката са отпуснати надолу, а тя е с дупето нагоре. Реално, за краткото време е успяла да изсуче много малко количество кърма и след има-няма 2 часа отново е гладна.
вариант Б - давам и кърма от шише, започва да се храни и се повтаря същото. Поглеждам, виждам, че е изяла около 60 - 70мл, примерно.  Изключвам варианта да не и харесва вкуса на кърмата, защото в самото начало я хранех и с АМ за недоносени Алфаре и пак така реагираше.
Не зная дали това е от значение, но Михаела се роди с недоносеност 1ва степен на 34.5 седмици с тегло 1650г. Това беше в следствие на силна вътреутробна инфекция.

Но както вече писах, това постепено отшумява. Вече, от около месец насам, по-рядко ги има тези болки, и не са така силни. Вече изяжда между 90 и 120мл. на 2.5 - 3 - 4 часа.

Пропуснах да уточня, че не ям:
боб, леща, зеле, лук, чесън, горчица, цитрусови плодове, пр.мляко консумирам ограничено... и въобще старая се да се храня както трябва. Алкохол по принцип не консумирам, така и не се научих :), кафе пия само безкофеиново.
« Последна редакция: Юли 16, 2008, 13:24:04 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Колики!
« Отговор #25 -: Юли 16, 2008, 13:33:24 pm »
Решения:

*за гърдата. Едно голямо и здраво кърмаче за по-малко от 10 минути е нахранено. Или не иска повече,или иска да се уригне, или иска да смените гърдата (не намира мляко), или изтърва зърното и се изнервя от това (поставяме зърното дълбоко в устата).
*за шишето-проверете как тече-много или малко ако тече-не може да се храни добре. Може да иска на едно хранене 70, след 2 часа 120, след 3 часа 70.  Това е нормално.

"Алфаре" е СПЕЦИАЛНО ЛЕЧЕБНО МЛЯКО и не е "мляко за недоносени". Алфаре е мляко за деца с АБКМ. Даването му на деца без данни за АБКМ е груба професионална грешка. "Пре НАН" е мляко за недоносени.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Колики!
« Отговор #26 -: Юли 16, 2008, 13:38:45 pm »
Георги  вече е изцяло на АМ от 2м,защото нямам кърма.При него не знам дали са точно колики,но през нощта пръцка много и силно и се свива,а крачетата вдига високо нагоре.Снощи се събуди в 3ч. и до сутринта си беше неспокоен.
<br />
Re: Колики!
« Отговор #27 -: Юли 16, 2008, 13:44:53 pm »
Благодаря ви отново. :)

"Алфаре" е СПЕЦИАЛНО ЛЕЧЕБНО МЛЯКО и не е "мляко за недоносени". Алфаре е мляко за деца с АБКМ. Даването му на деца без данни за АБКМ е груба професионална грешка. "Пре НАН" е мляко за недоносени.

Да, явно е грешка, но вече е късно. С това я хранеха в неонатологията. Това ми препоръча великата шефка на неонатологията в МБАЛ Русе. Може би, защото струва 28лв или защото въпросната докторка беше близка с представителката на вносителите на това АМ, може и да има някой лев далавера за нея, повярвайте ми, подозренията ми са основателни.
Както и да е! Вече е късно да оправя грашката си. Да не говорим, че по-голямата част от млякото го изхвърлих, защото тя ми каза, че като мине тегло 2100г, да сменя с Аптамил Премиум.

Още веднъж, благодаря, д-р Бърди.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Колики!
« Отговор #28 -: Юли 16, 2008, 13:56:28 pm »
Няма проблем за детето в смисъл че "вреди".
Просто няма показания за да се дава,скъпо е, и може да даде преходни стомашно-чревни оплаквания и дискомфорт.

Ако имате изобщо нужда от АМ вземете "Хумана".
« Последна редакция: Юли 16, 2008, 13:59:07 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Колики!
« Отговор #29 -: Юли 16, 2008, 13:57:42 pm »
Георги  вече е изцяло на АМ от 2м,защото нямам кърма.При него не знам дали са точно колики,но през нощта пръцка много и силно и се свива,а крачетата вдига високо нагоре.Снощи се събуди в 3ч. и до сутринта си беше неспокоен.
Проверете си бибероните. Ако текат много-регулирайте ги.
Ако не е удобен с настоящите Ви биберони, опитайте с "НУК" биберони.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Колики!
« Отговор #30 -: Юли 16, 2008, 14:04:12 pm »
Няма проблем за детето в смисъл че "вреди".
Просто няма показания за да се дава,скъпо е, и може да даде преходни стомашно-чревни оплаквания и дискомфорт.

Ако имате изобщо нужда от АМ вземете "Хумана".

Ще ми се да кърмя, докато мога, но вече продукцията  :)намаля. Дърпам запасите от фризера. Скоро и до Хуманата ще опра. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Колики!
« Отговор #31 -: Август 14, 2008, 09:32:10 am »
При нас коликите са много тежки.Ползвам капките "Colief" и ми се струва че е по добре с тях.

п.п.Някоя мама чувала ли е за капките"Колитин"?
*

    тета

Силно подсечено дупе
« Отговор #32 -: Ноември 05, 2008, 22:28:21 pm »
  Моля помогнете....Синът ми е на годинка и 2м. до сега не съм виждала такова чудо! Дупето не само че е подсечено, но и се появи някакв обрив, който се разпространи по слабините, окило и над чурката. Опитах какви ли не мазила - Цинкова маз, КЛОРАН, Мустела, Пенатен крем, специално приготнвена смес, НИЩО.....става все повече и не минава :( Ходихме при личната докторка и тя ни каза със разтвор на пиоктанин (лилавото)и антибиотичен крем. След 2 намазвания цялото дупе и ануса му се разраниха и дори беше прокървил. Пишете. Чакам за съвет!
*
Re: Силно подсечено дупе
« Отговор #33 -: Ноември 05, 2008, 23:57:09 pm »
  Моля помогнете....Синът ми е на годинка и 2м. до сега не съм виждала такова чудо! Дупето не само че е подсечено, но и се появи някакв обрив, който се разпространи по слабините, окило и над чурката. Опитах какви ли не мазила - Цинкова маз, КЛОРАН, Мустела, Пенатен крем, специално приготнвена смес, НИЩО.....става все повече и не минава :( Ходихме при личната докторка и тя ни каза със разтвор на пиоктанин (лилавото)и антибиотичен крем. След 2 намазвания цялото дупе и ануса му се разраниха и дори беше прокървил. Пишете. Чакам за съвет!

тета, питай в темата на д-р Birdie за съвет. Прати му и снимки по мейла за да види пъпките.


*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Колики!
« Отговор #34 -: Юли 22, 2009, 10:37:38 am »
Моето момченце беше така подсечено и ние сменихме доста кремове и мазила и накрая едно евтнино кремче ми помогна казва се универтан като намазах 3-4 пъти и всичко избледня но наистина д.р Бърде ще каже най добре.
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Колики!
« Отговор #35 -: Юли 23, 2009, 11:46:07 am »
За коликите при нас помагат капките Колийф - явно проблемът при нас е бил дефицит на лактаза. Също така много помага възглавничка с топла вода на коремчето, както и прословутите "самолетчета". Таткото се е случвало по цял следобед да я върти и люшка, но това я успокоява. Една приятелка пък каза, че най-добре действало индийско орехче - настъргват се две три търкания на орехчето - просто няколко прашинки и се слагат в лъжичка кърма или в млякото. Аз го пробвах веднъж, но така и не разбрах дали от орехчето се успокои или просто беше спокойна този ден.
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Колики!
« Отговор #36 -: Август 07, 2009, 11:13:22 am »
Беба беше на Саб симплекс, но според мен тя не е имала колики. Да се е случило в целия период докато стане на три месеца да проплаква така най-много десетина пъти и то не чак така неистово. Абе май сме били късметлии. А и да, аз се опитах още от самото начало да й направя някакъв режим на хранене и почивка, хем на мен по-леко, хем и тя да си свиква отначало. ИСтината е, че режима си го направи накрая тя и то след третия месец. Иначе когато беше неспокойна заспиваше на моя или на корема на татко си, леко масажче по коремчето за раздвижване на перисталтиката, хубаво уригване след хапване. И последно най-вече търпение му е майката, всичко минава полека лека.
P.s: Храним се с шишета на Авент, харесва си ги, помпата ми е Авент и от нея съм доволна, а пък АМ е Аптамил Комфорт-никакъв запек и много добре си го прие.