0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ХОРМОНАЛЕН ДИСБАЛАНС ИЛИ НЕ?
« -: Юли 08, 2008, 21:50:19 pm »
Здравейте отново.
Пак аз.Моми4ета,не ми идва.Да взема ли Примолут-а да предизвикам цикъл?Втори месец кажи-ре4и не ми е идвало.Грубо казано.Кръста си ме боли от много време,но не ми идва.Страх ме е да изпия тия хап4ета,имат ли някакви страни4ни реакции?И може ли да не ми идва заради хормонален дисбаланс?ПОМОГНЕТЕ!
*
Re: ХОРМОНАЛЕН ДИСБАЛАНС ИЛИ НЕ?
« Отговор #1 -: Юли 08, 2008, 22:41:57 pm »
Ако ти ги е изписал лекар ги вземи.
Аз съм ги пила веднъж особени странични ефекти нямаше.
Менструацията идва 2-3 дни след спирането им.
Единствено този цикъл беше по-оскъден.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: ХОРМОНАЛЕН ДИСБАЛАНС ИЛИ НЕ?
« Отговор #2 -: Юли 08, 2008, 22:50:06 pm »
Ако ставаше дума за моя организъм... аз знам какво да направя. Случвало ми се е много пъти и винаги лекарката ми е предписвала едни и същи лекарства. Нямам основание да считам, че нещо много рязко ще се промени. Освен това мисля, че познавам добре лекарството, зная как ми се отразява и си мисля, че ако нещо се е променило ще го усетя.
Но аз мога да поема отговорност само за себе си.

Из форума доста е писано за примолута, още повече за дуфастона и урогестана. Прочети и прецени на какъв лекар да отидеш. Или да вземеш някакво друго решение.

Извинявай, стори ми се грубо да ти кажа директно - Иди на лекар. Понякога се налага. Ако вече си ходила сподели какво е казал док и евентуално какво те кара да се съмняваш в него. Хормоналният дисбаланс не е шега работа и не е добра идея да се самолекува.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: ХОРМОНАЛЕН ДИСБАЛАНС ИЛИ НЕ?
« Отговор #3 -: Юли 08, 2008, 23:58:54 pm »
Зна4и,ходих на преглед със съмнения за бременност.Докторката каза,4е за сега не вижда ни6то.каза,4е може би закъснява заради жегите.И каза,ако до 20-ти този месец не ми дойде да си направя тест и ако е отрицателен,да изпия хап4етата.на мен наистина за първи път толкова ми закъснява!!!
*
Re: ХОРМОНАЛЕН ДИСБАЛАНС ИЛИ НЕ?
« Отговор #4 -: Юли 09, 2008, 08:34:54 am »
Защо не си пуснеш кръвен тест?
Re: ХОРМОНАЛЕН ДИСБАЛАНС ИЛИ НЕ?
« Отговор #5 -: Юли 09, 2008, 12:12:25 pm »
Да пусни кръвен.При такова закъснение.И на мен този месец ми закъсня много,а наблюдавам че и доста други момичета са така .
Re: ХОРМОНАЛЕН ДИСБАЛАНС ИЛИ НЕ?
« Отговор #6 -: Юли 09, 2008, 20:15:59 pm »
Виж мим ,за да ти поставят тази диагноза хормонален дисбаланс, трябва да ти се пуснат всички хормони,полови и ендокринни,и тогава да се види какво е състоянието ти.Ако ти прозвучи като успокоение,и на мен ми закъсня 10 дни ,при положение че след лапарото ми идваше редовно.Но ти пожелава след 20.07 :bfp:
*
Re: ХОРМОНАЛЕН ДИСБАЛАНС ИЛИ НЕ?
« Отговор #7 -: Август 02, 2008, 17:23:55 pm »
Зна4и,ходих на преглед със съмнения за бременност.Докторката каза,4е за сега не вижда ни6то.каза,4е може би закъснява заради жегите.И каза,ако до 20-ти този месец не ми дойде да си направя тест и ако е отрицателен,да изпия хап4етата.на мен наистина за първи път толкова ми закъснява!!!
Какво стана с теб мила,надявам се резултата да е положителен.
При мен обаче закаснеели ми повече от 5 дни винаги излиза,че имам киста :(