0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Фраксипарин
« -: Февруари 06, 2006, 20:40:32 pm »
Интересува ме изписвали ли са ви фраксипарин, клексан или хепарин при процедура на инсеминация или ин-витро?
Правени ли са изследвания преди това и ако - да,  какви бяха резултатите?
Откога започва приемането? И в какви дози?
И въобще всичко, което се сетите в тази посока.
*
Фраксипарин
« Отговор #1 -: Февруари 06, 2006, 20:43:54 pm »
Лали, на мен ми биха няколко дни всеки ден заради хиперстимулацията, но защото ми се беше покачил фибриногена. Мисля, че на jam й биха не знам дали сега още й бият.
*
Фраксипарин
« Отговор #2 -: Февруари 06, 2006, 21:14:51 pm »
На мен доц.Конова ми каза, че при следваща процедура ин-витро задължително с началото на стимулацията трябва да започна и хепаринов препарат и той може би ще бъде фраксипарин, защото е по евтин. Това при мен се налага заради положителният Фактор на ДНК
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Фраксипарин
« Отговор #3 -: Февруари 06, 2006, 22:05:47 pm »
при последната ми инсеминация започнахме с фраксипарин, редуван с клексан (не знам по каква схема) през 3 дни, започвайки от деня след инсето. знам, че и на доста други жени док го изписва след АРТ процедура профилактично - това е нещо ново.
след установяване на бременност минах на фраксипарин 0.3 ежедневно и още съм така, въпреки, че док каза да го спирам вече.
през около месец ми се следеше коагулационния статус, нямах промени.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Фраксипарин
« Отговор #4 -: Февруари 09, 2006, 21:55:29 pm »
Лали, хепарина не е ли против отоци?
На мен като ми слагаха антибиотици венозно след операцията ми ги смесваха с хепарин.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Фраксипарин
« Отговор #5 -: Февруари 10, 2006, 05:49:39 am »
Хепаринът е антикоагулант, с обикновени думи, да не се образуват тромби, които могат за предизвикат запушване на кръвоносен съд.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Фраксипарин
« Отговор #6 -: Февруари 10, 2006, 22:06:06 pm »
Антикардиолипидните антитела са ми в норма. :lol:
Предполагам, че няма да има фраксипарин.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Фраксипарин
« Отговор #7 -: Февруари 10, 2006, 22:17:40 pm »
Цитат на: Lali
Антикардиолипидните антитела са ми в норма. :lol:
Предполагам, че няма да има фраксипарин.


а антибета2гликопротеина?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Фраксипарин
« Отговор #8 -: Февруари 10, 2006, 22:20:43 pm »
Ами - не.  Тя и д-р Балева ме пита за тях и я свързах с лекаря, ама той каза, че нямало нужда. :roll:
На теб какво не ти беше в нормата?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Фраксипарин
« Отговор #9 -: Февруари 10, 2006, 23:34:08 pm »
баш тия, дето те питах за тех.
те са също от групата на антифосфолипидните антитела.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!