0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
От къде да започнем?
« -: Юли 07, 2008, 15:02:11 pm »
 Здравейте,имам много въпроси,затова ще започна.
Искаме да си осиновим дете на 3-4год.,дали става по-бързо,когато е по голямо?Имаме дете на 10 години,без брак-съжителство от 11 год.(иначе сме заедно от 14г.).Живеем в собствено жилище,работим и двамата,от София в ж.к.Младост 1.
От къде да започнем?
Благодаря Ви предварително,знам че ще ми помогнете.Но все пак благодаря.
*
Re: От къде да започнем?
« Отговор #1 -: Юли 07, 2008, 15:12:06 pm »
Виж тук
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=2522.0

липсата на брак не е пречка да ви одобрят, обаче в този случай, осиновител може да бъде само единия от вас
В очакване ....
Re: От къде да започнем?
« Отговор #2 -: Юли 07, 2008, 15:32:57 pm »
А защо решихте детето да е на 3-4 години? Не се заяждам - просто ми е интересно, дали сте запознати с проблемите, които имат с адаптацията децата, прекарали толкова време в дом и готови ли сте да се справите с тях?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: От къде да започнем?
« Отговор #3 -: Юли 07, 2008, 15:45:34 pm »
Да, право е Фоксчето - може би е добре да прочетеш темата Осиновеното дете в къщи - месец първи. Не се отказвайте в никакъв случай - просто го обмислете и се консултирайте с психолог
В очакване ....
Re: От къде да започнем?
« Отговор #4 -: Юли 07, 2008, 16:18:11 pm »
Не знам, дали е разрешено да публикувам линкове към блог - ако не моля за извинение и модераторите да изтрият мнението ми, но аз по-скоро бих ти препоръчала това http://www.detstvomoe.org/. Почети там - има много болка и много истина. Има огромна разлика между  твоето дете, когато е било на 3-4 години и децата в домовете на 3-4 години. За съжаление темата за първия месец не може да обхване дългия период на адаптация при децата, живели толкова дълго време в институция - при нас той продължава вече 9 месеца и края му не се вижда. Не искам да те отчайвам - просто ми се иска да вземеш решение, осъзнавайки тежестта му и готова да се справиш с предизвикателствата. Иначе няма нищо по-хубаво от това да бъдеш майка за втори път  :bighug:
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: От къде да започнем?
« Отговор #5 -: Юли 07, 2008, 17:11:27 pm »
Имаш модераторска благословия  :balk_70:
В очакване ....
*
Re: От къде да започнем?
« Отговор #6 -: Юли 07, 2008, 22:36:40 pm »
Още преди да се появи нашето дете бяхме решили да си осиновим дете.Исках ме 2 наши и 3-то да си го вземем,но така стана ,че...отиваме към осиновяване.
Незнам защо 3-4 год.може би си мисля,че ще е по-бързо.И разликата между тях да е по-малка говорили сме на тази тема с нея,даже иска сестричка.Никога не съм се замисляла за адаптацията на детето,знам че няма да е същото.
Но когато го искаме всички мисля,че ще е по-лесно.
Re: От къде да започнем?
« Отговор #7 -: Октомври 26, 2009, 19:52:16 pm »
И ние писахме до 4год.Знам,че ще е много трудно но...
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*
Re: От къде да започнем?
« Отговор #8 -: Октомври 26, 2009, 19:57:42 pm »
Ние искахме малко дете точно от тази гледна точка. Така или иначе, обаче, май при повторното подаване на документите ще поискаме по-голямо. Вярно е, че ще е по-трудно, но също така е вярно и това, че и нашата възраст вече не позволява гледането на малко дете. :(

Re: От къде да започнем?
« Отговор #9 -: Февруари 10, 2010, 12:30:33 pm »
Незнам дали мястото на въпроса ми е за тази тема, но искам да попитам - Нормално ли е първата среща след подаване на заявлението в ЗК да бъде вкъщи и да дойдат две 8O социални работнички?
Обещах на Ganka:)
*
Re: От къде да започнем?
« Отговор #10 -: Февруари 10, 2010, 12:54:50 pm »
Здравей,Елма.При нас първата среща също беше в къщи.Дойде назначената ни соц.работничка-в писмо ни бяха уведомили как се казва.Ние я потърсихме и се уговорихме за първата среща,която беше у нас и то само с мен.Това е за Пловдив.
*
Re: От къде да започнем?
« Отговор #11 -: Февруари 10, 2010, 13:24:36 pm »
В реда на нещата е, но ако дадеш повече подробности, ще дадем и по-точни отговори
В очакване ....
Re: От къде да започнем?
« Отговор #12 -: Февруари 11, 2010, 12:17:33 pm »
В реда на нещата е, но ако дадеш повече подробности, ще дадем и по-точни отговори

Фани, срещата ще е утре и освен, че ще дойдат две други подробности няма как да дам. Обадиха се в понеделник по телефона, аз попитах дали ще дойде тази, която ми звъни и тя каза "Да аз и още една колежка". Града ни е малък и в ЗК работят само 3 социални работнички. Просто се изненадах, :oops: че ще са две.
Обещах на Ganka:)
*
Re: От къде да започнем?
« Отговор #13 -: Февруари 11, 2010, 14:27:41 pm »
Споко, не е страшно  :wink:
В очакване ....