0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте! Днес за първи път в живота видях мое изследване ,което не е в нормални граници.. МАТ при граници от 0 до 34.0 ми е 91.22.. Рових в нета ,но нище не открих за това..Моля помогнете ми ..Какво точно е МАТ,какво отношение взима при бебеправене и с какво се лекува..На лекар съм при д-р Персенска и имам час чак за 18.07,до тогава ще се побъркам..

Благодаря ви предварително!
*
Re: МАТ -високи стойности,моля помогнете!
« Отговор #1 -: Юли 04, 2008, 18:30:56 pm »

Другите изследвания на щитовидната жлеза в норма ли ти са?
А ехография правила ли си?
Тук има малко инфо:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=1&topic=4034.msg76526#msg76526
*
Re: МАТ -високи стойности,моля помогнете!
« Отговор #2 -: Юли 04, 2008, 19:10:04 pm »
Всичко друго е перфектно,дори ТАТ ми е супер,само МАТ е доста по-високо..Аз си следя щитовидната жлеза,защото съм от такъв район.Ехография имам от миналата година последно и там няма никакъв проблем.Много се учудих от този резултат сега..
Re: МАТ -високи стойности,моля помогнете!
« Отговор #3 -: Юли 04, 2008, 19:16:33 pm »
И аз днес се сблъсках със същия проблем и разбрах че МАТ е АNTI-TRO -aнтитела на щитовидната жлеза,а при мен ТАТ е проблема  тоест  АNTI-TG  пак антитела,които могат при завишени стоиности да доведат до аборт и недобро закрепване на плода с резултат загубата му.В паника сам :(
*
Re: МАТ -високи стойности,моля помогнете!
« Отговор #4 -: Юли 04, 2008, 19:51:48 pm »
Аз също,но Мпиа доста ме успокои..Важното е че това не е проблем за забременяване..Просто трябва да се следим по-често и да пием хапове май..Но все пак ще чакаме лекарите да кажат какво и що.. Джина,всичко ще се оправи един ден!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: МАТ -високи стойности,моля помогнете!
« Отговор #5 -: Юли 04, 2008, 20:09:43 pm »
естествено че ще се оправи-това не е главния проблем-проблем е за износването -но с медикаментозно лечение и наблюдение от ендокринолог не би трябвало да има проблем.
По добре е че предварително се  знае   за проблема ,за ад се контролира!
Тук май се заформиха и други теми за това -погледнете темата Синдром на Хашимото


Re: МАТ -високи стойности,моля помогнете!
« Отговор #6 -: Юли 04, 2008, 21:22:32 pm »
Да  струва ми се че днес това е наи'-актуалната тема а може би зашото на нас ни се случва,все пак е хубаво че ви има и не си блъскам главата сама :bighug: :bighug: :bighug:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: МАТ -високи стойности,моля помогнете!
« Отговор #7 -: Юли 04, 2008, 22:21:17 pm »
 :bighug:  и спокойствие-без да с е шашкате мацки 


Re: МАТ -високи стойности,моля помогнете!
« Отговор #8 -: Юли 05, 2008, 19:18:04 pm »
Опитвам се да не мисля,но след вчерашните резултати снощи сънувах кошмари и въобще не спах добре,от днес започнах хапчетата Л Тироксин да видим след колко време ще се повлияят резултатите.А при вас как е?
*
Re: МАТ -високи стойности,моля помогнете!
« Отговор #9 -: Юли 05, 2008, 19:22:41 pm »
Аз като го започнах ТСХ-то ми беше 5.54- след месец беше 4.16
*
Re: МАТ -високи стойности,моля помогнете!
« Отговор #10 -: Юли 05, 2008, 19:23:32 pm »
Аз ще чакам до 18.07,тогава лекарката ще ми каже какво да правя..Или ще ме прати при ендокринолог,а така не ми се иска..Много мразя да обикалям от един лекар на друг..
Re: МАТ -високи стойности,моля помогнете!
« Отговор #11 -: Юли 06, 2008, 23:23:44 pm »
Всичко друго е перфектно,дори ТАТ ми е супер,само МАТ е доста по-високо..Аз си следя щитовидната жлеза,защото съм от такъв район.Ехография имам от миналата година последно и там няма никакъв проблем.Много се учудих от този резултат сега..
Bъпрос към luba_boiko
Извини ме,но какво означава че си следиш жлезата,понеже си от такъв район-от къде си?
*
Re: МАТ -високи стойности,моля помогнете!
« Отговор #12 -: Юли 07, 2008, 07:30:23 am »
От Враца съм. Като дете в училище често ни правеха профилактики и винаги на мен ми казваха да приемам йод допълнително.. В пубертета се оправих и от тогава често си пускам хормоните и ходя на ехограф,защото Врачани сме обременени.. Лошото е че от много години нищо ми нямаше,а сега когато трябва да съм здрава ей на..
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: МАТ -високи стойности,моля помогнете!
« Отговор #13 -: Юли 07, 2008, 19:27:15 pm »
luba_boiko-   я поясни малко този въпрос с йода  при теб-аз доколкото съм чела при хашимото са противопокзни храни богати на йод- и трябва да се избягват орехи  ,морски продукти  ,зеле  -все неща които обожавам
питала съм и д-р Начев-каза че  за нашата страна   няма  храни толкова  богати на йод,че да попречат ,разбира с е стига да  не се прекалява ...и както той ан шега каза "да не  пия отвара от зелени орехчета   и т.н."-както често бабите препоръчват ,когато чуят за щитовидна жлеза :balk_163: