0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Феминорм Дуо за тънка лигавица
« -: Юли 04, 2008, 16:33:47 pm »
Ох момичета пак ще питам. Моя док, след алоето, сега ми изписа да пия Феминорм дуо 2х1 за тънката ми лигавица, били фитоестрогени, а не синтетични и т.н. Аз се притеснявам дали трябва, няма ли да ми потисне овулацията, незнам. Какво ще кажете?
Re: Феминорм Дуо за тънка лигавица
« Отговор #1 -: Юли 04, 2008, 21:12:03 pm »
Снежи,незнам дали ще ти помогна,но ще споделя със теб,че майка ми ги вземаше в критическата и беше много доволна,каза че наистина вършат работа,но за лигавицата незная,но щом доки ти ги е изписъл :ask:
Re: Феминорм Дуо за тънка лигавица
« Отговор #2 -: Юли 04, 2008, 23:23:01 pm »
 Какво съдържа този продукт? Билков ли е?
Re: Феминорм Дуо за тънка лигавица
« Отговор #4 -: Декември 09, 2008, 22:54:20 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=3606.40
 Ето една по - стара тема за лигавицата.
 Искам да попитам за някакви билки за нарастване на лигавицата.
Re: Феминорм Дуо за тънка лигавица
« Отговор #5 -: Януари 04, 2009, 15:34:57 pm »
Момичета на мен за тънката лигавица последния път ми изписаха освен Естрофем(които пия 6 месеца подред) - Агапурин Ретард 400*1на ден и вит. Е по 800 мг. на ден. Чакам да мине и втория месец от лечението и да видим дали ще има резултата.
Някои пил ли е подобно лекарство?
Re: Феминорм Дуо за тънка лигавица
« Отговор #6 -: Януари 04, 2009, 16:04:38 pm »
kalimera ти си при д-р Стаменов, нали? /ако бъркам извинявай/. Аз съм при него и той ми изписа за тънката лигавица естрофем и дуфастон по схема, освен това вит.Е 400мг и агапурин ретард. Почнах ги от ноемврийския МЦ и аз вече втори месец ги пия.
Re: Феминорм Дуо за тънка лигавица
« Отговор #7 -: Януари 05, 2009, 12:16:17 pm »
Snow-white да- Стаменов ми изписа лекарствата.
Лятото си писала пост че си вземала алое и Феминорм дуо. Кои ти изписа тези неща и имаш ли ефект? А сега с тези лекарства д-р Стаменов какво ти каза, кога си на преглед? Аз се притеснявам дали ще има ефект?
Re: Феминорм Дуо за тънка лигавица
« Отговор #8 -: Януари 05, 2009, 16:29:10 pm »
Калимера аз така и не го пих тоя Феминорм, не се реших, а пък алоето ми го изписаха като противовъзпалително и регенериращо тъканите. Значи аз при първия си преглед /м.10 2008г/ при Стаменов на 13-ти ден от МЦ бях с 5 мм лигавица. От началото на следващия МЦ започнах естрофема, ноември пак бях на преглед пак на 13-ти ден и бях с 7 мм лигавица, тогава ми включи и агапурина и вит.Е и ми каза чак януари да ходя. На 22.01. съм на преглед, дано има ефект, че от това зависи кога ще почваме.
Re: Феминорм Дуо за тънка лигавица
« Отговор #9 -: Януари 05, 2009, 16:54:53 pm »
На 22.01. съм на преглед, дано има ефект, че от това зависи кога ще почваме.
Ох Snow-white  точно по тези стъпки вървя и аз. Моя преглед е на 26.01 и дано вече започнем процедура. Аз съм с 3 инсета неуспешни при друг лекар и сега вече очакваме инвитрото. Дано подейства тази схема на лечение и на мен и на теб :D :D. Малко се замислих защо не ни препоръча тези глобули виагра или те са за в краен случай???? Е все пак се успокоявам,че трябва да се отхвърлят всички фактори за да може да имаме скоро полож.тестчета,пия си лекарствата и си трая. :lol:
Re: Феминорм Дуо за тънка лигавица
« Отговор #10 -: Януари 05, 2009, 18:09:58 pm »
Миличка доколкото съм разбрала, виаграта се прилага в самия цикъл на инвитрото за удебеляване и подобряване на рецептивността й. И аз съм като теб - пия хапове, чакам за прегледа и ако е рекъл Господ съвсем скоро /аз се надявам февруари/ да почваме.  :crossfingers: :crossfingers:
Re: Феминорм Дуо за тънка лигавица
« Отговор #11 -: Януари 09, 2009, 16:52:17 pm »
Момичета, да ви попитам. Това ли е вашата диагноза: тънка лигавица? Имате ли други установени проблеми, някакви отклонения от нормите в изследванията? Или просто доктора ви е казал, че не се получава поради тънката лигавица. Аз съм с 4 инсеминации, 1 ИКСИ + 2 трансфера на замразени ембриони, неуспешни всички за съжаление. Най-дебела лигавица имах при ИКСИ-то, 11 мм. В другите случаи беше от 7 до 9 мм. Но моята докторка ми казва: никой не може да каже каква е причината за неуспеха. Ние сме с "неизяснен стерилитет", няма открити проблеми и при двамата партньори.
Re: Феминорм Дуо за тънка лигавица
« Отговор #12 -: Януари 09, 2009, 17:54:59 pm »
zazolinka , всичко ли сте изследвали? Имунологични и генетични?
Re: Феминорм Дуо за тънка лигавица
« Отговор #13 -: Януари 09, 2009, 18:08:09 pm »
Това ли е вашата диагноза: тънка лигавица? Имате ли други установени проблеми, някакви отклонения от нормите в изследванията?
ООхх това беше последния проблем. Иначе при нас основно е: тотална липса на спонтанен цикъл(само със лекарства идва МЦ), липса на овулация, отклонение в един имунол.показател.
Последно лекаря ми каза докато не оправим тънката лигавица неможе да започнем инвитро. Аз си мисля че за неуспеха на 1-то инсе беше точно тънката лигавица. След това започнахме да я "подхранваме" но на 2-то инсе фоликула не се пукна на време.  3-тата инсеминация беше перфектна но...пак беше неуспешна. Трудно правим овулация и затова следва инвитро. Ако наистина 7мм. е била лигавицата на трансфера си мисля че е проблем. Моя гинеколог каза че при 8мм.може да настъпи бременост,но може да се желае и още.
Дълъг път сте минали  zazolinka ..дано скоро се овенчаете с двоен успех.