0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Подарък за кръщене
« -: Юли 03, 2008, 09:18:05 am »
Момичета, помагайте! Предстои да кръстим племенника, а вуйчо и вуйна не могат да измислят, какво да му подарят за кръщетето. Моля ви дайте ми някои идеи, че събитието наближава!
Предварително Ви благодаря
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Подарък за кръщене
« Отговор #1 -: Юли 03, 2008, 10:40:49 am »
На колко години е?
Питала ли си майка му?
Ако детето е по-голямо има ли някакви изявени интереси?
Иначе така универсално - една златна буквичка. Хем остава за спомен, хем е достатъчно скъпо, за да не каже нещо този и онзи.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Подарък за кръщене
« Отговор #2 -: Юли 04, 2008, 08:12:44 am »
питах майка му, но тя не ми даде отговор. иначе детето е на 9 месеца.
...виж златна буквичка е добра идея  :D
благодаря
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*
Re: Подарък за кръщене
« Отговор #3 -: Юли 04, 2008, 15:22:28 pm »
Нали вие ще сте кръстниците или нещо не съм разбрала правилно?

Предполагам знаете, че кръстникът трябва да облече детето... Като му се купи всичко необходимо - бельо, обувчици, дрешки, шапка, хавлийка - може да се върже една сумичка от 130-150 лв. Поне на мен толкова ми отиде преди месец за моя кръщелник. - Ей, голям сладур, много си го обичкам! - Прибавих и една мека топчица да има с какво да го прилъгвам от време на време и 2 якенце за всеки случай въпреки жегите (и добре че го бях взела, защото на този ден валя и беше хладно)... Нещата подбирах да са хубави и качествени без да се изхвърлям за маркови - щото видях и цени за едно боди 50 лв. и изтръпнах...
Иначе много исках да му взема и златна гривничка, макар че тя е до време... Или златно кръстче, което да се освети на самото кръщене, но финансово издъхнах...
Та така...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Подарък за кръщене
« Отговор #4 -: Юли 04, 2008, 15:46:05 pm »
Ще ставам леля скоро(отново)и толкова много се вълнувам,че постоянно обикалям магазини да гледам разни играчки,дрешки столчета за хранене и пр.Все си мисля какво ли ще е като чакам своето детенце :) аз тогава сигурно трябва да тегля кредит за около...милион :oops:
Ми какво да направя-толкова са ми сладки тия бебешки работи...
За подаръка за кръщенето първа говори с родителите от какво имат нужда.Ние наскоро на едни наши познати бяхме вземали столче за кола-има много хубави,зависи колко можеш да се бръкнеш де :)Ако не ти се обикаля по магазините,аз ще го купя вместо теб и после ще ти го пратя-така и така съм в болестно състояние с това пазаруване :wink:
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: Подарък за кръщене
« Отговор #5 -: Юли 06, 2008, 08:13:45 am »
Аз освен дрехите и играчките подарих златно синджирче с кръсте и икона на св. Богородица. Е верно, че бях кръстница, не разбрах ти ще кръщаваш или само като вуйчо и вуйна........ но пак като идея може и една малка икона да вземеш.
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Подарък за кръщене
« Отговор #6 -: Юли 07, 2008, 08:27:17 am »
не, няма да кръщавам и затова се затруднявам, а колкото до това, да попитам родителите от какво имат нужда - е, нямат от нищо  :)
колкото стоя и си мисля, ще отида в 1 златарски магазин и ще харесам нещо от там  :wink:
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*
Re: Подарък за кръщене
« Отговор #7 -: Юли 07, 2008, 08:39:21 am »
По принцип традицията е кръстницата да подари златно синджирче с кръстче(все пак е кръщене), а за самия ритуал от кръстницата трябва да са хавлията, в която слагат детето след като го окъпят в църквата, както и новите дрехи, с които го обличат след това.Като бях аз кръстница специално питахме попа преди това каква е традицията и това ни отговори той.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Подарък за кръщене
« Отговор #8 -: Юли 07, 2008, 12:09:46 pm »
big_eyes ако детенцето е на 9 месеца имай предвид, че след 3 месеца ще има рожден ден, а след още три са коледа и Нова година. На 9 месеца детето още не разбира и няма да чака подаръци.
Така че, ако питаш мен, остави играчките за другите два празника. Освен това не питай майка му от какво има нужда, а какво харесва детето. Но на около годинка.. добре е играчките да са такива, че като натиснеш някое копче и да става нещо. Например от онези музикални играчки, тип пиано с разни животни по тях. Има и едни играчки на които едните копчета се натискат, другите се въртят, трети се бутат наляво и надясно и други такива. Ако детето се справи изскача нещо си. Водят се деца от 1 до 3 години.

Ако решиш дрешка - според мен дънков гащеризон винаги ще свърши работа. Няма как да му е широк, защото сега си е модерно да са широки. Презрамките няма да позволят да му пада. Самият плат позволява да се подгъне доста и да се носи по-дълго време. Освен това е от чист памук и не запарва и през летните вечери и може да се пере на по-висока температура, за да излизат повечето петна. А и тези, които останат от самолет не се виждат.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Подарък за кръщене
« Отговор #9 -: Юли 07, 2008, 23:52:31 pm »
проходилка, бънджи, буталка - количка, на която бебето сяда и бута с крака (много скоро ще е хит за него), триколка със сенник...., люлка - може да е за градината, за навсякъде или такава, която се поставя на касата на вратата у дома...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Подарък за кръщене
« Отговор #10 -: Юли 08, 2008, 09:09:53 am »
проходилка, бънджи, буталка - количка, на която бебето сяда и бута с крака (много скоро ще е хит за него), триколка със сенник...., люлка - може да е за градината, за навсякъде или такава, която се поставя на касата на вратата у дома...
:D няма нещо от тези неща, което да му липсва
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*
Re: Подарък за кръщене
« Отговор #11 -: Юли 08, 2008, 09:16:27 am »
Тогава ще е най-добре да вземеш нещо от златарския магазин :)
Подарък за кръщене
« Отговор #12 -: Юли 08, 2008, 09:23:55 am »
Мисля,че най-добрият подарък за кръщане е златно кръстче,което да бъде осветено при кръщането или нещо друго като детелинка въобще тук има голям избор  :D
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Подарък за кръщене
« Отговор #13 -: Юли 08, 2008, 17:12:43 pm »
проходилка, бънджи...
тези неща са много удобни, но много лекари не ги препоръчват. Затова не бих ги купила без да съм попитала майката.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Подарък за кръщене
« Отговор #14 -: Юли 08, 2008, 19:13:09 pm »
проходилка, бънджи...
тези неща са много удобни, но много лекари не ги препоръчват.

Както има и много, които не са против тях.
За проходилката по-скоро не съм срещала нито особени положителни, нито особени отрицателни мнения. Удобство е... По принцип трябва да се избира много внимателно.
За бънджито съм чувала по-скоро положителни оценки, но от определена възраст, отколкото отрицателни. Говоря за мнения на лекари, педиатри...

Така че съгласна съм с
Цитат
Затова не бих ги купила без да съм попитала майката.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Подарък за кръщене
« Отговор #15 -: Юли 22, 2008, 19:18:15 pm »
Ние другия месец ще кръщаваме второто дете на кумците ни и мисля да направя както с първото.Купих на малката дрешките които и се обличат след кръщенето и златно око,сега понеже е момченце,ще сменя окото с кръсче и пак ще му взема дрешки