0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #760 -: Септември 20, 2008, 14:34:03 pm »
лазаня


още веднъж да напомня, че какво сте яли и дали съседното заведение ще готви не е предмет на темата

с какъв цвят да го напиша да се разбере по-буквално
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #761 -: Септември 20, 2008, 15:11:01 pm »
Мини, ако поста ти се отнася за мен, извинявам се  :oops:

Пилешки бутчета по свекървенски

Бутчетата ги приготвих сама, ето как: месото се запържва леко, след като придобият златист цвят се нареждат върху подложка от картофено пюре и настъргани кисели краставички. Слагат се и задушени в масло гъбки. Сипва му се малко вода и се пече. Не очаквах да стане вкусно, ама се получи добре. Ако желаете, опитайте :)
« Последна редакция: Октомври 17, 2013, 19:20:59 pm от mishanta »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #762 -: Септември 20, 2008, 15:24:30 pm »
не, не е за теб, а за мацката дето ни информира че щяла да сготви на съседното заведение /поста й го изтрих, както трия всички в този дух/
иначе, благодаря за споделената рецепта, ще я прибавя в Рецептурника, ако искаш измисли й някакво по-засукано именце  8)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #763 -: Септември 20, 2008, 15:41:04 pm »
крем-супа и палачинки :)

*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #764 -: Септември 20, 2008, 16:06:03 pm »
Пълнени чушки с ориз и гъби.
Пристрастена към д-р Хаус!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #765 -: Септември 20, 2008, 17:37:15 pm »
супа топчета
пълнени чушки с кайма
бисквитената торта на баба
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #766 -: Септември 20, 2008, 17:55:32 pm »
Свински вратни пържолки с майонеза и кашкавал.Много крехки и сочни стават и салата от домати и краставици с прясно сирене.
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #767 -: Септември 20, 2008, 19:12:35 pm »
аз днес пък съм сложила един боб :)
07.10.2009
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #768 -: Септември 20, 2008, 19:21:10 pm »
И аз така. Стар фасул в гърне с пушени свински гърди.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #769 -: Септември 20, 2008, 19:21:59 pm »
едни задушени зеленчуци с пилешки пържолки и крем Олееееее шок.
« Последна редакция: Септември 20, 2008, 19:29:48 pm от ognyana »
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #770 -: Септември 20, 2008, 19:27:22 pm »
и една супа топчета да добавя
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #771 -: Септември 20, 2008, 19:43:47 pm »
а аз забравих да кажа десерта  :oops: - палачинки
Мини , тия пилешки бутчета ако искаш първо ги изпробвай ,и после ги добави, че де да знам - може пък за нищо да не стават. Иначе мисля, че "Бутчета по свекървенски" би им отивало  :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #772 -: Септември 20, 2008, 20:31:28 pm »
а, да бе ще пробвам
аз картофи не ям, така че няма да е
добавям ги с интересното заглавие, а рецептата е доста оригинална на първо четене
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #773 -: Септември 21, 2008, 00:46:56 am »
Мини, сподели моля те рецептата на лазанята, че все се каня да напрвя на мойто мече.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #774 -: Септември 21, 2008, 06:31:37 am »
Мече, нямаш грижи.



1 пак. кори за лазаня /ползвах Мелиса-май са гръцки/
1 буркан сос Долмио /всякакъв доматен върши работа, аз вземам от този, гъбения вариант/
около 500 грама кайма
лук, чесън, подправки по вкус
350-400 грама гъби
към 400 грама кашкавал
1 пак. суха смес за Бешамел на Йотис


Задушавам лука и чесъна, нарязани на ситно, добавям гъбите, после каймата и подправките. Когато са почти готови заливам със соса и оставям малко да поврат заедно. Бешамела е указано как се разтваря- много е сполучлив /вътре са три плика, количеството за 1,5 л. прясно мляко, аз сложих 2 пакета за литър мляко/. Корите за лазаня се потапят във вряла вода и като отпуснат се редят, аз правя поне два пласта от доматената смес, някой ги делят на половина. Най-отгоре се залива с бешамела и се пече, след като се позачерви редя отгоре кашкавал, или настърган, или на парчета и пека до златисто.
« Последна редакция: Септември 22, 2008, 08:56:11 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #775 -: Септември 21, 2008, 07:53:05 am »
Пълнени пилешки крилца,поне ще се пробвам че до сега не съм правила пък да видим какво ще се получи.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #776 -: Септември 21, 2008, 11:00:22 am »
правя  някаква импровизация-  мусака от тиквички със сирене ,яйца ,топено сирене и сос бешамел и кашкавал -дано е сполучлива


*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #777 -: Септември 21, 2008, 12:38:18 pm »
правя  някаква импровизация-  мусака от тиквички със сирене ,яйца ,топено сирене и сос бешамел и кашкавал -дано е сполучлива
Това е много вкусно и аз съм го правила,и от патладжан също става.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #778 -: Септември 21, 2008, 12:47:29 pm »
правя  някаква импровизация-  мусака от тиквички със сирене ,яйца ,топено сирене и сос бешамел и кашкавал -дано е сполучлива
Това е много вкусно и аз съм го правила,и от патладжан също става.
да се похваля  самичка-страхотно е -чакам милото да си дойде да обядваме ,но реших да опитам какво се е получило :eating: и много е вкусничко!


*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #779 -: Септември 21, 2008, 13:31:58 pm »
Мусака,таратор и салата..