0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #300 -: Юли 29, 2008, 14:40:44 pm »
Пилешки бутчета с картофки.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #301 -: Юли 29, 2008, 14:56:28 pm »
доматена манджичка и огретен с гъбки ,наденица ,кашкавал ,яйце.....и други :lol:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #302 -: Юли 29, 2008, 15:05:21 pm »
картофи с месо,тараторче и за десерт диня :eating:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #303 -: Юли 29, 2008, 15:30:22 pm »
Ние тази вечер сме на прясно зеле,редовната салатка домати и краставици и пъпешче

Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #304 -: Юли 29, 2008, 16:03:49 pm »
Давайте идеи за ястие с патладжан.Бързо,лесно ,вкусно :D
*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #305 -: Юли 29, 2008, 17:01:47 pm »
Давайте идеи за ястие с патладжан.Бързо,лесно ,вкусно :D
Виж какво намерих:

ПРОДУКТИ
1 кг патладжани (3-4 бр)
250 г сирене
3 яйца
2 с.л брашно
2 с. л. галета
връзка магданоз, копър
няколко склидки чесън
сол, черен пипер на вкус
растителна мазнина за пърженето
Добави към избрани рецепти

НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ
Патладжаните се нарязват на кръгли филийки, посолявват се и се изцеждат, след което се изпържват до полуготовност. Сиренето се пасира с двете яйца, ситно наряания магданоз, копър, чесън,,черен пипер и сол на вкус. Със сместа се залеват по две филийки от патлажана. Овалват се в брашно, яйце, галета и се пържат. Поднасят се с кисело мляко, подлучено със склълцан чесън и поръсени със нарязан магданоз.

Не съм го пробвала, но ми се струва , че ще е вкусно.

П.П. Ние сме на кифтета  :D
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #306 -: Юли 29, 2008, 17:07:00 pm »
Благодаря ти Жекова :wink:Някъде я срещнах тази рецепта ,с леки разлики ,изглежда вкусно ,ще пробвам и ще докладвам :lol:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #307 -: Юли 29, 2008, 19:50:22 pm »
Тази вечер у нас май ще има гювечета - кремвирш, кашкавал, топено сирене, бяло сирене, подшравки, доматки, и яйце отгоре. Ама май, ако баба е направила, ако не - ще прочета темата няколко пъти и готово  :lol: :lol: :lol: Бързо, лесно, вкусно и най-вече диетинчно  :P В краен случай ще изям баба ми...
*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #308 -: Юли 29, 2008, 20:05:59 pm »
Тази вечер у нас май ще има гювечета - кремвирш, кашкавал, топено сирене, бяло сирене, подшравки, доматки, и яйце отгоре. Ама май, ако баба е направила, ако не - ще прочета темата няколко пъти и готово  :lol: :lol: :lol: Бързо, лесно, вкусно и най-вече диетинчно  :P В краен случай ще изям баба ми...
  :lol: :lol:
Нинче (с риск и мен да изядеш за това обръщение), да взема да ви пратя малко от моя гювеч. Не изяждайте бабата! :lol:
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #309 -: Юли 29, 2008, 20:18:05 pm »
Мммм, Жекова, правя патладжан паниран подобно и е да си оближеш пръстите, като панирана мръвка е, и щом мъж ми го яде, дето не куса патладжан... Ами това, което даваш като рецепта направо си е деликатес! :eat:
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #310 -: Юли 29, 2008, 20:23:07 pm »
Ето и моят патладжан по рецептата която е дала Жекова :Dостана ми плънка и за чушки.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #311 -: Юли 29, 2008, 22:25:49 pm »
Нинче (с риск и мен да изядеш за това обръщение), да взема да ви пратя малко от моя гювеч. Не изяждайте бабата! :lol:

Споко :) няма, нито тебе, нито бабата.

Имаше преизпълнение на плана - гювечетата /има и лучец в тях/, салата, крем карамел и бутер банички  8)
*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #312 -: Юли 29, 2008, 22:54:15 pm »
Патладжана на баба

за патладжан съм признала рецептата на баба ми, няма такова друго вкусно нещо, изяждаме по една тавичка :lol:

пържи се патладжана - без брашно
нарежда се един ред в тавичката, отгоре се слага разбъркано сирене и яйце и се захлюпва с резен падладжан. Сгъстяват се домати, или доматен сок, слага се чесън и се залива патладжана. Запича се за 15-20 мин. заради яйцето. Няма дакава вкусотия :D
« Последна редакция: Юли 02, 2013, 14:49:06 pm от mishanta »
*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #313 -: Юли 29, 2008, 23:20:31 pm »
Нинче (с риск и мен да изядеш за това обръщение), да взема да ви пратя малко от моя гювеч. Не изяждайте бабата! :lol:

Споко :) няма, нито тебе, нито бабата.

Имаше преизпълнение на плана - гювечетата /има и лучец в тях/, салата, крем карамел и бутер банички  8)

Къде и аз съм тръгнала с моя гювеч... :(  :lol:

за патладжан съм признала рецептата на баба ми, няма такова друго вкусно нещо, изяждаме по една тавичка :lol:

пържи се патладжана - без брашно
нарежда се един ред в тавичката, отгоре се слага разбъркано сирене и яйце и се захлюпва с резен падладжан. Сгъстяват се домати, или доматен сок, слага се чесън и се залива патладжана. Запича се за 15-20 мин. заради яйцето. Няма дакава вкусотия :D

Мммм, вкусно! И това ще се пробва.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #314 -: Юли 30, 2008, 09:25:40 am »
Днес ще сме на чушки пълнени с ориз, кайма и гъбки!
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #315 -: Юли 30, 2008, 09:26:15 am »
Огретен и домашен сладолед.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #316 -: Юли 30, 2008, 10:04:57 am »
Точно вчера и аз правих патладжан като този от рецептата на Жекова. :D Аз му викам патладжан- бюрек по аналогия с чушките. Доста е връткава рецептата и мазничка, но това е единствената форма, под която моя мъж хапва патладжан. Аз само ще допълня, че може отгоре да се полее с доматен сос с чесън. Иначе наистина е мноого вкусно. :D

*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #317 -: Юли 30, 2008, 16:04:40 pm »
Днес да се отчета с една зеленчукова манджичка с кюфтета. а колкото до патладжаните - скоро ядох едни, които са толкова елементарно приготвени,а бяха толкова вкусни, и най-важното - не бяха пържени. понеже дядото, който ги беше сготвил научил рецептата от в-к "Трета възраст", та аз им викам "Патладжани по пенсионерски". Рецептата е следната:
6 патладжана
2 сварени яйца
150 гр сирене
Патладжаните се режат на 1/2 , издълбават се и се пускат за 5 мин във вряща посолена вода, после се отцеждат в гевгир. Издълбаното от тях се смесва със сиренето и двете яйца, накълцани на ситно. С това се пълнят патладжаните, капва им се малко олио, а преди да се извадят от фурната може да се поръсят и с малко кашкавал (ако има). Ядат се изстудени, с кисело мляко. И са мнооого вкусни :oops:
« Последна редакция: Юли 02, 2013, 14:47:28 pm от mishanta »
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #318 -: Юли 30, 2008, 19:42:16 pm »
ние тази вечер ще ядем принцеси с кайма и кашкавал :)
07.10.2009
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Какво ще готвя тази вечер- 4
« Отговор #319 -: Юли 30, 2008, 19:50:04 pm »
Кюфтета по чирпански,салатка краставици с лук и маслини
помазанка :D

ето и помазанката.....много лесно и вкусно(разбъркват се сирене,извара,макълцан лук,печени чушки ,маслинки .малко масло и лъжица кис мляко,подправя се с червен пипер,черен пипер.........


« Последна редакция: Юли 30, 2008, 20:06:24 pm от adi »