0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
За всеки човек загрижен за репродуктивното здраве - своето, на партньора или на децата си.
За младите хора, които започват сексуален живот и се вълнуват от предпазването от полово предавани заболявания.
За младите родители, които трябва да знаят, че грижата за репродуктивното здраве на децата им започва още тяхното раждане, дори от бременността и преди това.

Тук ще обсъждаме рисковите фактори, които оказват влияние върху репродуктивните органи и функции на мъжа и жената, заболяванията, които имат отношение към репродуктивното здраве, тяхната профилактика и навременно лечение.

И, разбира се, това е форум за всички пушачи, които искат да се откажат от този много вреден за репродуктивните функции навик. 

Хайде  :balk_119:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Sof

  • ****
  • 1084
  • Непоправим ОПТИМИСТ!
Re: За кого е предназначен този форум?
« Отговор #1 -: Юни 24, 2008, 21:13:32 pm »
Хайде тогава да откажем гадните цигари! Аз се усмелявам да кажа, че имам проблем с тях... не, май те имат проблем с мен - унищожавам ги! Срам ме, но имам два неуспешни опита да ги откажа зад гърба си! Помагайте! Лепенките не ми действат! Издържам седмица и след това само като подуша дим....ужас! А знам, че е много, много противопоказно при бебеправене!

Когато животът ти поднесе лимони, поръчай си текила и сол и ми се обади!
*
Re: За кого е предназначен този форум?
« Отговор #2 -: Юни 24, 2008, 21:36:55 pm »
Sof това е много хубав призив-Хайде да откажем цигарите!Аз нямам проблем с тяхното отказване тъй като пуша максимум 5 цигари(с тях и без тях ми е все тая).Ама как да накара милото да ги откаже,като пуши по 2 кутии на ден  8O,а просто неможе да ги откаже! :(
*

    mishan

  • ***
  • 269
  • Който умее да чака е истински щастлив
Re: За кого е предназначен този форум?
« Отговор #3 -: Юни 24, 2008, 21:54:21 pm »
Бебебе, и при нас е същото. Аз на ден 2-3 цигари, а той една със сигурност, а може и повече.
Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне
*
Re: За кого е предназначен този форум?
« Отговор #4 -: Юни 24, 2008, 21:58:22 pm »
Лошото е,че работи под такова напрежение и просто ако реши да отказва цигарите ще полудее.Иначе е много силен психически и с много силна воля и ако реши знам,че със сигурност ще успее да ги откаже!
Re: За кого е предназначен този форум?
« Отговор #5 -: Юни 25, 2008, 08:32:04 am »
Sof това е много хубав призив-Хайде да откажем цигарите!Аз нямам проблем с тяхното отказване тъй като пуша максимум 5 цигари(с тях и без тях ми е все тая).Ама как да накара милото да ги откаже,като пуши по 2 кутии на ден  8O,а просто неможе да ги откаже! :(

Мила и моя пушеше по две кутии на ден, докато една нощ се случи че получи пристъп- неможа да си поеме въздух. Много се изплаши, на другия ден си купи Табекс и вече от 2 месеца не пуши и не го дразни дори моята цигара. :P Така,че защо трябва да се чака да се случи най-лошото за да се откажат цигарите? :?
Re: За кого е предназначен този форум?
« Отговор #6 -: Юни 25, 2008, 08:47:09 am »
Когато реших да ги спра,му казах на моето момче да реши кое е по-важно за него-цигарите, или аз и бъдещото му дете!На следващия ден не докосна цигара,по-дледващия също и така вече 6 месеца :) Много се гордея с него :hug2:
Преди това пушеше като комин,докато аз пушех по 5-6 цигари на ден.
Сега той се държи,а аз съм палила няколко пъти :( Айде всички да си обещаем една на друга,че няма повече-да откажем тази отрова!
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: За кого е предназначен този форум?
« Отговор #7 -: Юни 25, 2008, 12:38:56 pm »
Мели, точно таковя място търсех, за да споделя едни свои разсъждения. :bighug:
Моля те да споделиш, има ли правени изследвания за влиянието на памперсите върху момченцата? Този въпрос ме изяжда... :(


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    tancheto

  • ***
  • 199
  • Всичко е възможно!
Re: За кого е предназначен този форум?
« Отговор #8 -: Юни 25, 2008, 14:51:18 pm »
Ние сме отказвали цигарите 2 пъти за по 9 месеца и  сега ни е третия път - от февруари месец насам, който се надявам да е последен в тази борба..Всичко е въпрос на навик и психика :)

*
Re: За кого е предназначен този форум?
« Отговор #9 -: Юни 25, 2008, 19:16:06 pm »
Уайт, и аз съм се чудела, като се има предвид, че затоплят и спарват. но пък нали още не е зряла репродуктивната система не знам. Все пак памперси се ползват от 80-85 някъде беше най-рано. Така, че още не са навлезли масово в репродуктивна възраст памперс бебетата.
Това, което обаче искам да споделя е за майките на момченца им препоръчвам да прегледат юнаците си при уролог някъде след годинката, но най-късно до втората, заради изключване на причината задържани или асансьорни тестиси. Ако не се лекуват до края на втората годинка става кофти. Преди се е говорело, че е до 5-тата, но сега чета всички д-ри и доц. Бранков и Бърди казват до втората. Моят мъж са го оставили до 12-тата и резултата е налице - 5 години борба и три опита АРТ. Митето го заведохме в Пирогов при доц Бранков на година и няколко месеца, а после и при д-р Момчилов (в Урологията на Пирогов) да потвърди, че всичко е наред и няма съмнения за крипторхизъм или асансьорни тестиси.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: За кого е предназначен този форум?
« Отговор #10 -: Юни 25, 2008, 19:37:31 pm »
Това за памперсите и мен ме интересува. Не е ли по-добре все пак да се пусне отделна тема. Мразя цигарите, а пушачите така ми лазят по нервите, че едва се сдържам.
Ние Марио го водихме при проф. Цветков. (не за цигарите)
« Последна редакция: Юни 25, 2008, 19:39:20 pm от Tamara »
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: За кого е предназначен този форум?
« Отговор #11 -: Юни 26, 2008, 21:04:58 pm »
Мели, точно таковя място търсех, за да споделя едни свои разсъждения. :bighug:
Моля те да споделиш, има ли правени изследвания за влиянието на памперсите върху момченцата? Този въпрос ме изяжда... :(
И мен ме гложди този въпрос.
*
Re: За кого е предназначен този форум?
« Отговор #12 -: Юни 28, 2008, 15:27:23 pm »
Мели, точно таковя място търсех, за да споделя едни свои разсъждения. :bighug:
Моля те да споделиш, има ли правени изследвания за влиянието на памперсите върху момченцата? Този въпрос ме изяжда... :(
И мен ме гложди този въпрос.
И мен.
На нас ни казаха след 6тия месец да направим консултация с уролог,ама тогава не е ли рано?
Re: За кого е предназначен този форум?
« Отговор #13 -: Юни 28, 2008, 17:43:56 pm »
White, много ти благодаря, че си се сетила да поставиш този въпрос. Мен освен това ме интересува и дали има проблем това, че го нося отстрани на кръста разкрачен (нали се сещате). Нали така трябва, но пък все се притеснявам, че го притискам в тестисите...

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: За кого е предназначен този форум?
« Отговор #14 -: Юли 05, 2008, 21:43:58 pm »
White, много ти благодаря, че си се сетила да поставиш този въпрос. Мен освен това ме интересува и дали има проблем това, че го нося отстрани на кръста разкрачен (нали се сещате). Нали така трябва, но пък все се притеснявам, че го притискам в тестисите...
И аз получих по този въпрос забележка от майка ми - момче не се носело така, защото му се притискали тестисите, ма колко е вярно...
Пък като сме си открили пишката - то е едно дърпане, сецане, разглеждане ... чак се плаша. Нормално ли е?

Хей, модераторите, отделете постингите за бебешките пишки в самостоятелна тема в подходящия форум. Някак си не ми е удобно да пиша тук такива неща.