0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Какво е действието на анасоновото масло?
« -: Февруари 04, 2006, 02:45:46 am »
Прочетох:
Освен това приложих стария метод с анасоновото масло, малко променен от мен(да ме прощава Вилдето, ама мастиката сутрин хич не ми влиза) - от ден 3 до ден 7 сутрин вземах по 10 капки анасоново масло върху чаена лъжичка захар.

Освен това си купих едно шише сок от алое-вера - 1 литър, мощен антиоксидант и го пих в продължение на 10 дена, от ден 3 на цикъла....Много внимавайте с алоето и НИКОГА не го пийте след овулация! Освен това пиех конски дози витамин Е... Така си обяснявам добрия ми Естрадиол.....

Моля, който знае да ми каже на какво по точно действа анасоновото масло и от кой 3 до 7 ден се пие?

Благодаря :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Какво е действието на анасоновото масло?
« Отговор #1 -: Февруари 04, 2006, 09:28:54 am »
Здравей!
Пила съм отвара от анасон преди много, много години.
По принцип анасона освен друго има и фито-естрогенно действие.Действа добре, когато има хормонален дисбаланс ( недостатъчна яйчникова функция,напр.).
Аз го пиех ,защото "си мислех", че имам недостиг на жълтото тяло, гледайки графиките си.(тогава, никой не изследваше хормони).
Пиех отварата  около 10 дена -преди овулация, в продължение на 3-4 месеца.Спрях да я пия (мислех ,че не ми помага)и след 1-2 месеца забременях.
Дали ми е помогнал анасона- незная.
Ако искаш ти си вземай анасоновото масло- поне няма да ти навреди.
Мисля си обаче, дали не оказва влияние на пролактина????

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Какво е действието на анасоновото масло?
« Отговор #2 -: Февруари 05, 2006, 02:21:04 am »
Здравей :)
Какво е това пролактин?
И ако си взема анасоново масло кога и как да го пия. Момичето което цитирах, казва че го пие по 10 капки, но не разбрах какво е това от 3 до 7 ден. Ти имаш ли представа как да го пия?
И дали вреди на нещо?
Благодаря  :D
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Какво е действието на анасоновото масло?
« Отговор #3 -: Февруари 05, 2006, 02:28:17 am »
Цитат на: love
Здравей :)
Какво е това пролактин?
И ако си взема анасоново масло кога и как да го пия. Момичето което цитирах, казва че го пие по 10 капки, но не разбрах какво е това от 3 до 7 ден. Ти имаш ли представа как да го пия?
И дали вреди на нещо?
Благодаря  :D


Пролактин е хормон! А от 3 до 7 ден означава от 3 до 7 ден от началото на цикъла, като за първи ден се брои денят в който ти дойде менструалния цикъл. Поразрови се тук из сайта отиди в "Полезно" например и попрочети нещо това са елементарни по принцип неща (имам в предвид дните на цикъла) Там ще откриеш и информация за хормоните и тяхното действие. Успех.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Какво е действието на анасоновото масло?
« Отговор #4 -: Февруари 06, 2006, 22:53:14 pm »
Благодаря ти Скарлет. Просто не бях сигурна, че означава точно това. Аз иначе почти всеки ден се ровя из сайта :) и понеже може да се каже, че съм нова тук за това питам и малко глупави неща  :oops:  Моля да ме извиниш :))))
Успех и на теб :)
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Какво е действието на анасоновото масло?
« Отговор #5 -: Февруари 06, 2006, 22:59:45 pm »
Цитат на: love
Моля да ме извиниш :))))


За нищо!  :)

Цитат на: love
Успех и на теб :)


Благодаря ти!! :)
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!