0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

NEBIDO???
« -: Юни 19, 2008, 14:09:44 pm »
Здравейте всички,
Искам да попитам някой има ли опит с терапия с Nebido, уролог го изписа на мъжа ми, защото няма кой знае какви проблеми а се получава нулева преживяемост на сп на 24 час.
Ако някой знае нещо за него, положителни или отрицателни резултати, моля да сподели с мен.
Благодаря
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: NEBIDO???
« Отговор #1 -: Юни 20, 2008, 15:22:34 pm »
Ниски ли са му стойностите на тестостерон?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: NEBIDO???
« Отговор #2 -: Юли 07, 2008, 13:40:28 pm »
Отговарям ти тук, за да го прочетат повече хора.

Даването на тестостеронов препарат има смисъл когато мъжът произвежда недостатъчно тестостерон. Това се доказва чрез изследване на хрмоналните нива. Само по спермограма и от преглед при уролог не може да се прецени какво е състоянието на ендокринната система на човека. Нужни са допълнителни изследвания.

При мъже с нормално ниво на тестостерон добавянето му чрез лекарствен препарат може да додеведе до подтискане на сперматогенезата.

Отделно аз не препоръчвам небидо на моите пациенти заради факта, че се произвежда от Шеринг - компанията, която проведе непочтената антиаборт инициатива. Осъзнавам, че не е кой знае какво, като бойкотирам техните продукти, но пък е от сърце.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: NEBIDO???
« Отговор #3 -: Юли 10, 2008, 15:38:02 pm »
Осъзнавам, че не е кой знае какво, като бойкотирам техните продукти, но пък е от сърце.  :)
:balk_47:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Свиленa

Re: NEBIDO???
« Отговор #4 -: Април 28, 2009, 23:34:42 pm »
Здравеите!
Има ли заместител на небидо ..  260лв. са си доста пари..Някоя друга фирма примерно подобен продукт :)???
*
Re: NEBIDO???
« Отговор #5 -: Юли 11, 2009, 22:37:32 pm »
Има някакъв по-евтин заместител, но инжекциите се бият по-често не им запомних "заглавието", съжалявам, консултирайте се с уролог за заместител!
Re: NEBIDO???
« Отговор #6 -: Октомври 29, 2009, 18:06:57 pm »
След направени изследвания на съпруга ми предложиха лечение с тази инжекция, поставихме първата, след 2 месеца трябва да поставим втората. Въпроса ми е кога да направим спермограма, за да се разбере има ли резултат от лечението? След втората ли, или след третата чак??? Наистина скъпа е, но тъй като милото има и диабет и като ни предложиха това-доверихме се изцяло на лекарите ни...
Моля ако някой е прилагал лечение с Nebido да сподели резултати.
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: NEBIDO???
« Отговор #7 -: Октомври 29, 2009, 18:16:35 pm »
Небидо е тестостерон. Доколкото ни обясниха Небидо не лекува, а набавя на мъжете ни необходимия им тестостерон, тъй като те не произвеждат достатъчно. Ние бихме втората вече, но след 3 мес, така ни е предписана. Показателите за тестостерон се подобриха при мъжа ми, но спермограма при нас е излишно да правим
Успех! yahoo_17 :crossfingers: yahoo_17
Re: NEBIDO???
« Отговор #8 -: Октомври 29, 2009, 18:42:28 pm »
Лъки благодаря за бързият отговор! Това значи ли че сте правили наново хормонални изследвания? И ако не целите подобрение на показателите от спермограмата, тогава защо се набавя допълнително тестостерон?  :oops: Може би въпросите ми са елементарни и неумесни, но се чудя?
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: NEBIDO???
« Отговор #9 -: Октомври 30, 2009, 20:45:17 pm »
Лекарят ни обясни, че мъжа ми е млад още за толкова ниски нива на тестостерон и ако не си го набавя допълнително това ще доведе до отслабване на мускулатурата, лесна уморяемост, сънливост, увреждания на сърцето и организма като цяло с течение на времето. Жизнено важно е показателите да се преведат що годе в норма :) Прочети за тестостерона при мъжа. На сайте има доста неща!
Аз така и не разбрах какви са стойностите на тестостерон на супруга ти ...?
« Последна редакция: Октомври 30, 2009, 20:56:41 pm от Lucky »
*
Re: NEBIDO???
« Отговор #10 -: Януари 07, 2010, 14:26:10 pm »
Някой знае ли нещо по въпроса защо не се внася Небидо в България. Днес ходих до аптеката, но ми казаха, че не могат да ми го доставят; на 3 места са проверявали и никъде нямало Небидо?
Успях да го намеря в аптека в Румъния, запазих го и отиваме от там да го купим.
« Последна редакция: Януари 07, 2010, 15:56:54 pm от Lucky »
Re: NEBIDO???
« Отговор #11 -: Февруари 04, 2010, 14:24:34 pm »
Лекарственото вещество на НЕБИДО е testosterone undecanoate. може би най добрият тестостерон  в момента това е нормонална заместителна терапия при ниско ниво на тестостерона почти няма странични ефекти не ароматезира не натоварва черния дроб натоварва леко простатата при мен нямаше никакви проблеми но това неми решаваше проблема затова минах на LH/FSH.