0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
токсични бебешки шишета
« -: Юни 17, 2008, 17:53:18 pm »
Ако темата ми не е за тук моля модераторите да я преместят .
Вчера като копувах пюрета за малката майки се консултираха с продавачките кои стъклени шишета са по добри. След като се заслушах в разговора разбрах,че става въпрос за токсични пластмасови шишета.Разрових се из нета и открих това:

http://www.blizodobebeto.com/2008/05/07/bisphenol/

http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=113850
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: токсични бебешки шишета
« Отговор #1 -: Юни 17, 2008, 18:09:37 pm »
В такъв случай, ако правилно разбирам, за по-сигурно само стъклени шишета, ама с бибите как ще се разберем незнам.  :(
Чудесна информация!
Важно е да се знае :)
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: токсични бебешки шишета
« Отговор #2 -: Юни 17, 2008, 19:12:05 pm »
Бисфенол А се отделя при 125 градуса. В домашни условия обаче е много трудно да достигнеш тази температура, да не говорим, че самото шише ще се разтопи при тази температура. На мен не ми се е случвало да изварявам шишето с храната вътре.

В някаква публикация пишеше, че върху шишето не трябва да има знак 3 или 7. Е да ама на всички марки детски шишета, които ми попаднаха на мен бяха със знака 7.

За мен това си е поредното бля-бля (спекулация). Преди две три седмици го разтръбиха и утихнаха. Не е нужно да си супер учен, за да знаеш че е по-добре да ползваш стъклени шишета, ама хем са по-тежки, хем се чупят лесно, пренасят се трудно.
« Последна редакция: Юни 17, 2008, 19:14:21 pm от Tamara »
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: токсични бебешки шишета
« Отговор #3 -: Юни 22, 2008, 20:54:45 pm »
Бисфенол А се отделя при 125 градуса. В домашни условия обаче е много трудно да достигнеш тази температура, да не говорим, че самото шише ще се разтопи при тази температура. На мен не ми се е случвало да изварявам шишето с храната вътре.

В някаква публикация пишеше, че върху шишето не трябва да има знак 3 или 7. Е да ама на всички марки детски шишета, които ми попаднаха на мен бяха със знака 7.

За мен това си е поредното бля-бля (спекулация). Преди две три седмици го разтръбиха и утихнаха. Не е нужно да си супер учен, за да знаеш че е по-добре да ползваш стъклени шишета, ама хем са по-тежки, хем се чупят лесно, пренасят се трудно.

Мда , и още преди една седмица /преди масовата медийна кампания против пластмасовите шишета/ Чико заля пазара със стъклени.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: токсични бебешки шишета
« Отговор #4 -: Юни 23, 2008, 10:04:53 am »
На Чико пластмасовите също са 7. Ама не можем да плюем по европейските стоки, нали.
А ако ти е притрябвало стъклено на Авент - взимаш си едно бурканче с лютеница от баба. Гледаш капачката да е както от детските пюрета на големина. И шишето то е готово - хем стъклено, хем евтино и хем няма да те е яд, когато детето го изхвърли от количката. Само се молиш да не го запрати по телевизора.

Преди три години детските пюрета бяха с едни такива стандартни капачки и можеше да сложиш само капачката на авент. Не протичат, мног добре си пасват. Сегашните пюрета са им направили по-ситна резбата и май няма да стане.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.