0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ето ги и моите хормони...
« -: Юни 13, 2008, 23:12:11 pm »
 Здравейте момичета, излязоха и резултатите от моите хормонални изследвания... Но преди да ги напиша, да ви кажа, че цикъла ми дойде странно, в смисъл, започна с кафеникаво течение, слабо и така продължи ден два, без да има изглед да дойде като хората, затова реших да пусна хормоните, както ми бе казал д-р Стаменов, но тъй като незнаех кой ден да броя 100% първи в този случай, ми взеха кръв на 3, 4 или 5-ти ден, един от трите е било, тъй като после позасили червено течение, и трая още 3-4 дни... И така, ето:
LH - 8.05 при референтни 2.4-12.6
FSH - 6 при референтни 3.5-12.5
Естрадиол - 79.96 при референтни 12.5 - 166
Правени са в лаборатория Бодимед.
Предварително ви благодаря за отговорите, а и какво значи близкото съотношение между LH и FSH?
*
Re: Ето ги и моите хормони...
« Отговор #1 -: Юни 13, 2008, 23:14:36 pm »
В лабораторията ме питаха кой ден ми е и на тях обясних същото, така че предполагам затова са написали реф.стойности само в предполагам фоликулярната фаза...
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Ето ги и моите хормони...
« Отговор #2 -: Юни 14, 2008, 08:16:04 am »
Добре е съотношението ЛХ/ФСХ да е 1-ца на 3 ден от МЦ.
Ако ЛХ е повече от ФСХ - може би няма да има О.
Нормално е ФСХ да е повече от ЛХ /ако съотношението е различно от 1-ца/
Според мен изследванията ти показват, че или няма да има О. или може да има, но тя да е по-рано от обикновено.
Лошото е, че не сме сигурни на кой ден  точно са правени изследванията

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Ето ги и моите хормони...
« Отговор #3 -: Юни 14, 2008, 09:44:44 am »
Благодаря за подробните обяснения...Това е напълно възможно, защото д-р Стаменов видя поликистозни яйчници, каза, че има малко кистички, та това сигурно е обяснимо........А естрадиола как е, той какво тълкува?