0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #80 -: Юни 12, 2008, 22:38:13 pm »
Наде,аз кърмих 9месеца и я спрях,щото намаляше,но цикъла ми дойде още 40 дни след раждането и всеки месец си имам цикъл.Искашеми се да забави така и така кърмя,но уви.Виждам ,че само аз съм била така,та ми се ще да попитам знае ли някой защо имах цикъл и кърмех това от пролактина ли е?Аз до сега не съм имала проблем с него.
Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #81 -: Юни 13, 2008, 09:35:23 am »
... цикъла ми дойде още 40 дни след раждането и всеки месец си имам цикъл.Искашеми се да забави така и така кърмя,но уви.Виждам ,че само аз съм била така...

А, не си само ти. При първото ми дете и моя цикъл дойде на 40-тия ден, при второто - на 5-6 месеца. И в двата случая кърмата ми стигаше на 100% едва до 3 месец и после беше страшна борба да докарам колкото може повече (чайчета, хомеопатия, супи и т.н.), и в двата случая просто спря сама на 7 месеца и толкова. Ако пролактинът ти е висок, би трябвало да има повече кърма и да потиска овулацията, т.е. по-дълго да нямаш цикъл. Ако е по-нисък, предполагам, че ще си има ову и съответно цикълът ще дойде по-рано, както и може да има недостъчна лактация. Вероятно това ми се е случило, което си е малко иронично, защото преди това 5г се боря със супер висок пролактин, който пречеше да забременея. Абе важно е децата да са здрави, с кърменето да правим каквото можем и да не се тревожим излишно за каквото не зависи от нас.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #82 -: Юни 13, 2008, 09:51:10 am »
а аз никога не съм имала проблеми с пролактина, а нямах цикъл, дойде ми 3 седмици след като спрях да кърмя, т.е. 10 м. аз нямах изобщо никакъв цикъл.

Да ви споделя, че съм меко казано въмутена. Вчера баща й на Деси като я вземал от градината една майка преди него си вземала момченцето и питала учителката дали много е кашлял 8O И започнала да обяснява как много кашля и т.н., а видиш ли била сменила праха за пране, препарати и тем подобни, ами аджеба що не го заведе на доктор т'ва дете. Немога да разбера какви са тия родители и лекари, вместо да му се направи един нормален преглед, ако трябва да се пусне секрет от гърло, нос и да се намери причината. Да ама не, бам, алергия, глупости на търкалета. Еми бясна съм, ако ми се разкашля детето тоя път вече ще си изпатят :x
айде за 3м. ходене на градина сме изкарали два вируса, не се оплаквам, за 3-4 дни температура, туй онуй минаха, ама сега ако ще си кашляме 1 м. направо неща да мисля. :(
« Последна редакция: Юни 13, 2008, 09:58:23 am от StefiZ »
*
Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #83 -: Юни 13, 2008, 11:57:47 am »
Надин, и аз вече имам 3 нормални цикъла, но продължавам да кърмя средно по 3 пъти в денонощието. Друг е въпроса, че вече ми става трудно да кърмя Ели защото се кетри по мен върти се, разсейва се, не е както преди да я гушна и да си суче тихо и кротко.

За кръщенето кръстницата беше купила златно кръстче, а едната баба сребърно и двете ги осветихме. Но това си беше тяхно решение, аз не съм поръчвала да купуват това или онова, т.е. можеше и без кръстче да минем, можеше и да не е златно. Дрешките аз и ги бях купила и не беше в бяло и определено по важното е духовната страна на ритуала. Това на което държах беше църквата и датата.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #84 -: Юни 13, 2008, 12:06:10 pm »
ох, Стефчо, аз пък така напреди зимно време и отиваме в детски кът, щото детето иска все пак развлечение, и някакви каки около нас и едната започва да обяснява, че била болна с нейната приятелка и баща й ги взел от градинката, защото госпожата не ги искала- е, аджеба кво правят на детски кът тогава  :x
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #85 -: Юни 13, 2008, 12:12:16 pm »
Надин, сваляйте на най-долното ниво! За теб ще е по-трудно да я взимаш и слагаш, но поне тя ще е в безопасност.

Лейди, аз знам, че кръстницата "дава" кръстче на кръщелника си. Наскоро даваха "Индиана Джоунс"-не е необходимо да е златно, дори традиционно е дървено! Друг подходящ подарък от кръстницата са дрешки или медальон с образа на Богородица. Аз, като родителка, взех една малка икона "Умиление"-Богородица гледа Исус с умиление, и заедно с кръстчето от кръстницата останаха една вечер в църквата за освещаване.

Alexandra
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #86 -: Юни 13, 2008, 12:41:37 pm »
Надин прегръдки. :(
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #87 -: Юни 13, 2008, 13:26:21 pm »
Аз пък да питам нещо за кръщенето, тези от Вас които имат християнчета : купувахте ли златен кръст, който да се освети по време на кръщенето?

Кръстницата й беше взела такъв и осветихме с него и още 1, който й бяха подарили след раждането.
<br />[link=http:
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #88 -: Юни 13, 2008, 14:49:26 pm »
Надинмного съжалявам и дано сестра ти намери сили да се бори, заради децата :(

при мен цикъла ми дойде на 40 ден и до сега всеки месец си имам, а все оЩе кърмя. И аз не си го обяснявам това, но уви..


Лейди_11и ние като си идвахме в България правихме кръЩене на Беа, кръстницата и прабаба й и подариха кръст4ета, но забравихме да ги осветим :oops:. Отеца каза , 4е нямало проблем, мойело само иконка да занесеШ или да купиШ от самата цурква или манастир и после да я сложиШ в леглото или коли4ката на мал4о :lol:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #89 -: Юни 13, 2008, 19:13:45 pm »
Надин, искрено съжалявам за тоя ужас  :(

За кърменето и цикъла - моя дойде на 2-ия месец и си ми е като по часовник, а кърмя до ден днешен по няколко пъти на ден и нощ  :wink:

Ние ще кръщаваме Ема в градината - у наше село церемонията се прави в една мрачна стая до църквата, не в самата църква и аз се отказах от стаята - предпочитам слънчевата ни градина и всички гости там, на място! А, за кръстче или подобно - чувала съм, че кръстниците купуват и се освещава на място. Но не мисля, че е фатално, ако няма!

Иначе, нашия батко беше абитуриент, даже вече си получи писмото, че е приет за студент! Хубави емоции, горда майка съм аз  :D На всички пожелавам един ден  :D
Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #90 -: Юни 13, 2008, 20:40:04 pm »
Бора, браво - честит ти студент! Ех, сега като избяга от родното място.... 8)
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #91 -: Юни 13, 2008, 21:33:46 pm »
 Надин, съжалявам много за семейната ви трагедия!!! Дано сестра ти намери сили да преодолее болката и утеха да й бъдат малките съкровища!!! Много е жалко когато млади хора си отиват!!! :( Да почива в мир момчето!!!


*
Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #92 -: Юни 13, 2008, 23:31:59 pm »

Ние ще кръщаваме Ема в градината - у наше село церемонията се прави в една мрачна стая до църквата, не в самата църква и аз се отказах от стаята - предпочитам слънчевата ни градина и всички гости там, на място! А, за кръстче или подобно - чувала съм, че кръстниците купуват и се освещава на място. Но не мисля, че е фатално, ако няма!

Иначе, нашия батко беше абитуриент, даже вече си получи писмото, че е приет за студент! Хубави емоции, горда майка съм аз  :D На всички пожелавам един ден  :D
Бора,честит ти студент :)!Браво на баткото!
Ех,че хубаво ще е това кръщене в градината.Просто си представям един красив празник за вас и гостите ви.Идеята ви е страхотна.