0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #20 -: Юни 10, 2008, 12:04:40 pm »

Момичета, имам едно въпросче - как разбирате кога е станало време за смяна размера на памперса? Ние все още сме на "New baby" 3-6 кг, но вчера се загледах в магазина, че има размер от 4 кг, а ние трябва да сме вече към 5 килца... :oops:
Да има следващия размер е 4-9 кг.Когато памперса започне да стяга на крачетата е сигурен знак че вече този размер е малък.Освен това малкия памперс много бързо ще започне да пропуска и няма да върши хубава работа.

Весела и усмихната седмица на всички.Много здрави дечица и щастливи мами.
Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #21 -: Юни 10, 2008, 12:28:07 pm »
Много хубава седмица от нас и много се радвам за новите кандидат-мамита, макар да не знам кои са. Да не вали много, особено при моряците, а пък ако вали, да знаете, че е защото е седмицата на ДРЗ и всичко трябва да е по вода!

На мен пък ми е още по-приповдигнато настроението, защото утре Mark Knopfler ще пее в НДК, а аз направо ходя 2 педи над земята.

аничка, пими е писала вече, първо по белезите от ластиците на крачетата се разбира, че пампито е вече омаляло.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #22 -: Юни 10, 2008, 12:57:44 pm »
Мини, и ние сме на БТК и в неделя нямахме интернет но за около половин час. Иначе принципно нямам оплаквания от тях. Но си мисля че модема прави проблеми, Никола му се заканваше, че ще им го връща и ще иска нов.

На бременните леки и безпроблемни месеци до срещата с бебетата и дано наистина да става въпрос за различни момичета, че да са повече.

За Превенара, днес питах личната дали ще я постави на Ели, тя не беше чувала за това чудо, че ей сега и пратих описанието да чете, пък ще видим какво ще излезе. Аз още не съм купила ваксината...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #23 -: Юни 10, 2008, 13:20:25 pm »
За Превенара, днес питах личната дали ще я постави на Ели, тя не беше чувала за това чудо, че ей сега и пратих описанието да чете, пък ще видим какво ще излезе. Аз още не съм купила ваксината...
Тя хубаво ще прочете листовката, ама всеки може да се запознае със съдържанието и, важно е все пак да има някакво отношение и мнение, в следствие на опит или някакви други мед. данни и т.н. И аз ще питам за Преванара нашата педиатърка като отидем на следващия преглед...
*
Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #24 -: Юни 10, 2008, 13:36:50 pm »

На мен пък ми е още по-приповдигнато настроението, защото утре Mark Knopfler ще пее в НДК, а аз направо ходя 2 педи над земята.


благородно ти завиждам. приятно изкарване!
*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #25 -: Юни 10, 2008, 22:17:05 pm »
Слънчева седмица и от нас,здрави и усмихнати дечица и мами!
Имам някои въпросчета към мамите с по-голям стаж.Решила съм,въпреки,че сме изцяло на АМ да започна захранване от 5-я или 6-я месец,но незнам с плодово пюре,със зеленчуково ли или с някаква каша да бъде?Другото,за което се чудя е от кога мога да слагам Симона полуседнала и в бънджи например,защото нашето педи е джи пи на много пациенти и като отидем на преглед ни отупа за 5 минути и никаква свестна инфо немога да получа.
*
Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #26 -: Юни 10, 2008, 22:21:25 pm »

Момичета, имам едно въпросче - как разбирате кога е станало време за смяна размера на памперса? Ние все още сме на "New baby" 3-6 кг, но вчера се загледах в магазина, че има размер от 4 кг, а ние трябва да сме вече към 5 килца... :oops:
Мисля,че спокойно можеш да минеш на следващия размер.А,иначе момичетата вече са ти отговорили,но и аз да кажа, че памперса пропуска и прави следи на крачетата от ластика.

Много се радвам за бремените момичета,макар да не знам кои са :).
*
Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #27 -: Юни 11, 2008, 00:06:52 am »

Момичета, имам едно въпросче - как разбирате кога е станало време за смяна размера на памперса? Ние все още сме на "New baby" 3-6 кг, но вчера се загледах в магазина, че има размер от 4 кг, а ние трябва да сме вече към 5 килца... :oops:
Мисля,че спокойно можеш да минеш на следващия размер.А,иначе момичетата вече са ти отговорили,но и аз да кажа, че памперса пропуска и прави следи на крачетата от ластика.

Много се радвам за бремените момичета,макар да не знам кои са :).

А ние newborn baby въобще си ги пропуснахме, но това защото малката се роди 4,250 кг и още първия месец наддаде на килограм. Ама то определено си личи кога е време за смяна на памперса.

dekiki, за захранването има отделен подфорум. Там има доста писано по темата. някой започват с оризова каша, други с плодово пюре. А за бънджито ние не сме ползвали, но още след 4-ия месец започнах да я слагам полулегнала. Наложи се защото просто отказваше да лежи и ме побъркваше. Алтернативата беше да я нося на ръце.


Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #28 -: Юни 11, 2008, 14:31:19 pm »
....Другото,за което се чудя е от кога мога да слагам Симона полуседнала и в бънджи например......

А седнало в скута на мама кога се слага детето или подпряно с възглавници?

Честито на новите бременелки, лека бременност и здрави бебенца на финала!
Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #29 -: Юни 11, 2008, 19:18:42 pm »
Ами според мен трябва да си следиш детето. То само с действията си ще покаже готово ли е да стои полуседнало или в скута. На Тодор на 3,5 м му повдигнах легналата количка, защото вече правеше коремни преси в нея, а от 19 май вече е в седнала лятна количка. 

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #30 -: Юни 11, 2008, 20:33:01 pm »
Момичета, малко ще ви разваля настроението, но имам нужда да споделя с вас.

Днес почина мъжа на сестра ми. След много тежко боледуване, и нужда от
трансплантация на черен дроб се намери подходящ донор и му беше направена
миналата седмица. За съжаление организма му не се пребори.
Имат две прекрасни деца на 5 и 3 годинки. Дано ги закриля и пази отгоре.
Беше само на 31 год. Сълзите ми не спират...

Благодаря, че ме изчетохте.
*
Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #31 -: Юни 11, 2008, 20:34:53 pm »
и аз мисля, че дедето само си показва кога е готово за седене. иначе знам, че на 4 месеца вече и педитата позволяват да се слага в полуседнало положение - това включва и в скута :)

аз започнах да повдигам облегалката на количката на Емо на 3.5 месеца и той беше много доволен. ако бебето мрънка или се свлича, значи не е готово за това положение. а Емо вече сяда сам от полулегнало положение. днес така в количката облегалката е на 45 градуса - надигна се и седна сам и си седя така 10-15 минути без да се килка и без проблем. не го бутам назад, защото сам го прави. въпреки че според педи май не трябва да му позволявам. но след като се изправя сам, значи мисля е готов. иначе това, че не трябва да му позволяваш да седи преди 6 месеца, според мен се отнася до това да не го слагаш да седи насила, защото ставите и костите му още не са готови. но след като може сам, не би трябвало да е проблем.
« Последна редакция: Юни 11, 2008, 20:37:08 pm от Pippi »

*
Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #32 -: Юни 11, 2008, 20:45:23 pm »
Nadyn това е ужасно ,толкова младо мом4е :balk_145: ,моите съболезнования на цялото ви семеиство . :balk_144:.Животът е жесток ,просто нямам думи  :balk_144:
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #33 -: Юни 11, 2008, 20:55:08 pm »
Надя, приеми моите най-искренни съболезнования за тежката загуба.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #34 -: Юни 11, 2008, 20:56:38 pm »
Момичета, малко ще ви разваля настроението, но имам нужда да споделя с вас.

Днес почина мъжа на сестра ми. След много тежко боледуване, и нужда от
трансплантация на черен дроб се намери подходящ донор и му беше направена
миналата седмица. За съжаление организма му не се пребори.
Имат две прекрасни деца на 5 и 3 годинки. Дано ги закриля и пази отгоре.
Беше само на 31 год. Сълзите ми не спират...

Благодаря, че ме изчетохте.

Надин-моите съболезнования :(
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #35 -: Юни 11, 2008, 21:00:30 pm »
Мила Наде, не мога да повярвам,  че така се развиха нещата. Моите съболезнования. Бог да пази дечицата му и дано даде покой на душата му. Прегръщам те, много ми е мъчно за момчето и за всички вас.  :( :(


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #36 -: Юни 11, 2008, 21:09:31 pm »
Наде, моите най-искрени съболезнования. Дано сестра ти намери достатъчно сили и успее да не пада духом! Ужасен ден днес - аз също разбрах за познат, който вчера на 33 год. е починал от рак. Също има едно детенце! Не мога да повярвам, че толкова млади хора умират... Бог да пази душите им! :balk_145:
*
Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #37 -: Юни 11, 2008, 21:49:13 pm »
Надинко,  :bighug:
*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #38 -: Юни 11, 2008, 21:53:43 pm »
Nadyn,моите съболезнования!
Момичета благодаря за отговорите.За захранването снощи намерих темата и ще я прочета,а за седналото положение е ясно,че ще се водя по детето,но просто имах нужда и от още няколко мнения.Извинявам се, ако съм ви досадила с тъпи въпроси и ви благодаря още веднъж!
Re: Седмична тема 09.06.-15.06.2008г
« Отговор #39 -: Юни 11, 2008, 22:09:28 pm »
Нади, приеми моите искрени съболезнования за загубата.
Тъгувам заедно с вас. 


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika