0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Добавки и витамини
« -: Февруари 02, 2006, 08:51:40 am »
http://www.wholehealthmd.com/hc/resourceareas_supp/1,1442,538,00.html
Цитат
Витамините C, A и E са силни антиоксиданти и пречистват широко разпространените свободни радикали. Ниските нива на всеки един от тях се свързва с ниски количества на спермата. Коензимът Q 10 също е антиоксидант и също така помага за увеличаване на сперматогенезата. В допълнение витамин С предотвратява слепването и увеличава подвижността на сперматозоидите.
Цинкът е важен минерал за мъжката полова функция, като увеличава нивата на хормона тестостерон и увеличава броя на сперматозоидите. Обикновено нивата на цинк при мъже с намалена концентрация на сперма са ниски (нужно е цинкът да бъде приеман заедно с мед, на която цинкът възпрепятства абсорбирането в тялото).  Въпреки това приема на цинк трябва да се ограничи в препоръчителни дози. Прекомерното му количество всъщност може да намали подвижността на сперматозоидите.
Олиото от ленено семе ( което трябва да се добави от храната) влияе за запазване на качеството на спермата и е благоприятна при лечението на инфертилни мъже.
И Витамин Б12 и аминокиселината Аргинин участват в копирането на клетъчната информация и могат да повишат броя и подвижността на сперматозоидите, ако има такъв проблем. Витамин Б12 най- добре се усвоява от слизестите мембрани, или като го приемате под формата на таблетка поставена под езика, или под формата на спрей, като го използвате всяка сутрин. Три месечен курс с аминокиселината Аргинин, фаворит на специалистите по хранене, като лекарство “антивъзраст” може да доведе които и да е намалени нива  в нормални граници.
Карнитинът, още една аминокиселина също влияе върху подвижността на сперматозоидите (по- високата подвижност на сперматозоидите се дължи на по- високи нива на Карнитин).
Сибирският женшен, обикновено използван като “тоник за мъжа” също може да повиши броя и възпроизводителния капацитет на спермата. Редуването на всеки 3 седмици на Сибирски женшен с обикновен (Panax ginseng), също може да подпомогне производството на сперматозоиди.
В края на шестия месец можете да прекратите приема на Карнитин и Аргинин и да намалите приема на Витамин В12 на веднъж седмично. Ако тези добавки не са повлияли за периода от шест месеца, най- вероятно няма начин да подействат, но поне изпробвахте.
Продължете приема на тези добавки до настъпването на бременност и когато настъпи оставете само основната комбинация от витамини и антиоксиданти.
Най- ефективни:

Аргинин-   3 пъти на ден по 1000 mg
Карнитин   -3 пъти на ден по 2000 mg
Витамин А   -Сутрин с храната до 25 000 IU
Коензим Q10-   50-75 mg всяка сутрин
Олио от ленено семе   -14 gr. ден
Женшен-   650 mg два пъти на ден
Сибирски женшен-   200 mg. два пъти на ден
Витамин В12-   1000 mcg на ден
Витамин С   -1000 mg два пъти на ден
Витамин Е-   400 IU
Цинк /мед/-   30 mg / 1-3 mg мед/
[/b]
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Добавки и витамини
« Отговор #1 -: Февруари 02, 2006, 09:23:17 am »
Mini, много полезна информация си дала тук. Благодаря ти!  :D Веднага пускам линка на миличкото да се просвещава  :)
Добавки и витамини
« Отговор #2 -: Февруари 02, 2006, 09:44:31 am »
Благодаря Мини :D
Относно следното:
Цитат
В допълнение витамин С предотвратява слепването....

И аз го бях прочела, и то някъде тук в сайта, питах Мели, но тя каза, че нещо я съмнява тая работа :roll:

А за цинка нещо не разбрах - какво за меда? :roll:
Благодаря ти, Бени!







*
Добавки и витамини
« Отговор #3 -: Февруари 02, 2006, 10:01:22 am »
В статията са го написали малко неясно. Аз го разбирам така: понеже цинкът възпрепятства абсорбирането на медта (от храната, предполагам) е необходимо да се приема допълнително мед - като хранителна добавка
Добавки и витамини
« Отговор #4 -: Февруари 02, 2006, 10:59:04 am »
Нали говорим за химическия елемент мед... само него не го бях виждала като добавка :roll:
Благодаря ти, Бени!







*
Добавки и витамини
« Отговор #5 -: Февруари 02, 2006, 11:06:18 am »
Цитат на: FreshBreeze
Нали говорим за химическия елемент мед... само него не го бях виждала като добавка :roll:

Аха. Copper ( Cu ). И аз се учудих ама... Няма какво друго да е.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Добавки и витамини
« Отговор #6 -: Февруари 02, 2006, 13:00:28 pm »
Принципно вит. С е мощен антиоксидант и полезността му не се оспорва, но самото обяснение, за което ме беше питала Фреши, ми се стори някакво странно такова.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Добавки и витамини
« Отговор #7 -: Февруари 02, 2006, 13:56:38 pm »
Цитат на: Meli
Принципно вит. С е мощен антиоксидант и полезността му не се оспорва, но самото обяснение, за което ме беше питала Фреши, ми се стори някакво странно такова.


Мелинка, и аз съм го забравила какво беше точно, но беше в духа, че помага да не се образуват слепвания.

Мели, така и така се заговорихме за слепвания, би ли казала по 1-2 думи за:

Аглутинати (и какво значи типични/атипични)
Желатинови конгломерати
Агрегация пък какво е
Доколко са сходни горните и имат ли връзка с повишения вискозитет.

Благодаря :D
Благодаря ти, Бени!







*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Добавки и витамини
« Отговор #8 -: Февруари 02, 2006, 16:36:33 pm »
Относно мед-та- става въпрос за микроелемента, обяснението вярно че е кратко но бях чела и в някоя статия (ще се постарая да я намеря и да я пусна тук) че приема на Цинк блокира усвояването на мед от организма и може пък да доведе до недостиг на този микроелемент. Иначе всичко описано съм го проверявала поотделно и наистина са добре синтезирани нещата (поне доколкото ми стигат познанията в областта за да преценя така)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Добавки и витамини
« Отговор #9 -: Февруари 02, 2006, 17:43:42 pm »
Mini, чудесно си се справила, а и статията е много полезна. Просто това за медта и в оригинала е написано не много ясно. Пусни' и другата статия, моля  :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Добавки и витамини
« Отговор #10 -: Февруари 02, 2006, 18:03:36 pm »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Добавки и витамини
« Отговор #11 -: Февруари 02, 2006, 18:18:01 pm »
Mini, благодаря! Ти си слънчице!  :D