0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Когато всичко е уж идеално
« -: Юни 06, 2008, 16:12:39 pm »
А когато всички изследвания са идеални, а докторите казват, че за това си най- трудния случай,какво още трябва да направя?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Когато всичко е уж идеално
« Отговор #1 -: Юни 06, 2008, 16:14:03 pm »
А какво си направила до сега?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Когато всичко е уж идеално
« Отговор #2 -: Юни 06, 2008, 16:17:18 pm »
Какво значи всички изследвания?
И аз преди ходех при един доктор дето му имах голямо доверие и 2 години ми казваше,че всичко е наред и е само божа работа да стане.А когато попаднах на зачатие и на д-р Даскалов разбрах,че има един куп изследвания,които трябва да се направят.И сега  трябва да ги направя.
А иначе нали си чувала за психологическия стерилитет! :( Тогава не знам,сигурно трябва да се направи най-трудното,да спреш да мислиш до колкото е възможно за това и да се отърсиш от стреса,отчаянието и непрестанното очакване.Ето това за мен е най-трудното.Но в този случай май това е единствения вариант.
Re: Когато всичко е уж идеално
« Отговор #3 -: Юни 06, 2008, 16:17:45 pm »
Всички възможни изследвания за които пише във форума,7инсета , две иксита и всеки път казват всичко е наред .не съм имала даже имплантация.
« Последна редакция: Юни 06, 2008, 16:36:48 pm от zonceto »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Когато всичко е уж идеално
« Отговор #4 -: Юни 06, 2008, 16:23:46 pm »
Значи при нас:
спермограма - със забележки
   икси
имунологични - афа
дилатация
   икси
цветна снимка - хидросаплингс
лапаро - еднометриоза, хидросалпингс, сраствания, миоми, дилатация
   икси

Моето лично мнение е, че когато говорим за дългогодишен стерилитет причините са повече от една.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Когато всичко е уж идеално
« Отговор #5 -: Юни 06, 2008, 16:33:39 pm »
Май си права ВиЛиЛи само на психолог не съм ходила, ще взема да се запиша при плихоложката на клиника "Надежда".Само не знам как се спира да се мисли за това?Спра ли да мисля значи съм се отказала.Ама май и тогава ще мисля.
« Последна редакция: Юни 06, 2008, 16:38:11 pm от zonceto »
Re: Когато всичко е уж идеално
« Отговор #6 -: Юни 06, 2008, 16:52:50 pm »
А когато всички изследвания са идеални, а докторите казват, че за това си най- трудния случай,какво още трябва да направя?
Опитай се да изброиш изследванията , които си правила и тези на съпруга?
Всички възможни изследвания за които пише във форума,7инсета , две иксита и всеки път казват всичко е наред .не съм имала даже имплантация.
Правила ли си панела за имплантационна недостатъчност , който се предлага в КИРМ?
ПАНЕЛ ЗА ДИАГНОСТИЦИРАНЕ НА ИМПЛАНТАЦИОННА НЕДОСТАТЪЧНОСТ
 1. Антифосфолипидни антитела
 2. Анти-тироидни антитела
 3. Антинуклеарни антитела
 4. Панел за имуноглобулини
 5. Тест за ембриотоксичност
 6. NK- клетъчна активност
 7. Репродуктивен имунофенотип
На коя клиника си се доверила?
Re: Когато всичко е уж идеално
« Отговор #7 -: Юни 06, 2008, 17:04:24 pm »
 Откъм мъжка страна - о.к.
Всички изследвания които си изброила ги имам без този за тест за ембриотоксичност, да си призная това за пръв път го чувам.Имам час при д-р Персенска на 13.06.08. и ще я питам непременно.Относно други изследвания - генечини,хромозомни, хормонално вкл.щитовидна жледа ,тръби ,яйчници ,матка - всичко о.к.Станах донор на яйцеклетки и другата жена успя - макар че не знам дали успя до края,дано да е успяла.
Re: Когато всичко е уж идеално
« Отговор #8 -: Юни 06, 2008, 17:17:29 pm »
Мила, ако ти се рови, прочети темата ми в този подфорум - Проблемите на Фрешбрийз се казва.

И аз бях така - всичко от идеално по-идеално, но най-после успях (с малко познато в бг имунологично лечение).

Успех!
Благодаря ти, Бени!







*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Когато всичко е уж идеално
« Отговор #9 -: Юни 06, 2008, 17:46:09 pm »
А когато всички изследвания са идеални, а докторите казват, че за това си най- трудния случай,какво още трябва да направя?

Зончето, а по какъв протокол са стимулациите?
Ииииииии... Маточната лигавица добре ли нараства?
« Последна редакция: Юни 06, 2008, 17:47:44 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Когато всичко е уж идеално
« Отговор #10 -: Юни 06, 2008, 17:51:04 pm »
първо икси - дълъг
второ икси -къс
стимулирани инсета
1. меногон
2.клостил и пурегон
3.клостил фостимон и меногон
Винаги много добра лигавица
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Когато всичко е уж идеално
« Отговор #11 -: Юни 09, 2008, 10:39:35 am »
  fatalwoman,какъв е този тест за ембриотоксичност ?Би ли дала малко инфо,моля?
Re: Когато всичко е уж идеално
« Отговор #12 -: Юни 09, 2008, 13:09:40 pm »
И аз се включвам към молбата на baracuda. Моите имунологични и генетични изследнвания са правени при доц.Конова  през 2006г. и тогана нямаше такова изследвание.Ще си запища отново час за консултация с Конова на приемните и дни в Търново, но дотогава ако може да споделиш нещо по- подробно.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Когато всичко е уж идеално
« Отговор #13 -: Юли 28, 2008, 19:53:51 pm »
     Ето,какво открих за теста за ембриотоксичност(ЕТА):

    Съществуват голям брой доказателства, че имунологичните механизми играят важна роля в патогенезата и патофизиологията на ендометриозата. Имунологичните прояви при пациенти с ендометриоза са свързани с повишени В-, Т- и NK-клетъчни отговори. Промените в В-клетъчния отговор могат да бъдат установени, чрез повишените серумни нива на автоантителата, включително анти-фосфолипидни и анти-нуклеарни натитела, промените в Т-клетъчната активност  се измерва чрез ембриотоксичен тест (ЕТА) и активиран репродуктивен имунофенотип (aRIP).

    За жените, подлагащи се на ин витро фертилизация (IVF), като лечение на стерилитет, който не се дължи на мъжки фактор, е характерно преобладаване на имунологични рискови фактори. По тази причина, жени с неизяснен стерилитет или женски фактор, се изследват преди започване на IVF цикъл, за да се отстранят вероятни причини, водещи до невъзможност за имплантация. Жени с ендометриоза, тазово-възпалителна болест, неизяснен стерилитет, вторичен стерилитет след повтарящи се спонтанни аборти, както и с автоимунни заболявания в семейството, трябва да бъдат изследвани с минимум от рутинните скрининг тестове.

   Имплантацията е едно от основните събития в развитието на успешна бременност. По-голяма част от прекъсванията на бременността възникват в периода, в който се осъществява имплантацията. Диагноза неуспешна имплантация се поставя в случаите, когато няма очевидна причина за стерилитет на двойката или при липса на бременност след няколко поредни IVF процедури, въпреки сполучливите трансфери и задоволителния брой ембриони с нормална морфология. Невъзможността за имплантация може да се дължи на проблеми с ембрионите или с ендометриума. Ендометриалните проблеми могат да бъдат с хуморална или имунологична природа. И в двата случая е възможно прилагането на адекватна терапия. Панелът за диагностициране на проблеми с имплантацията е подходящ за установяване на имунологични фактори, които са причина за невъзможна имплантация.


   Ето,някои от диагностичните панели преди ин витро:http://www.ivfpleven.com/index.php?l=30
*
Re: Когато всичко е уж идеално
« Отговор #14 -: Август 05, 2008, 13:22:21 pm »
Извинявам се предварително,че май не задавам въпроса си в правилната тема,но някой може ли да ми каже колко пари излизат имун.и генетични изследвания?

Re: Когато всичко е уж идеално
« Отговор #15 -: Август 05, 2008, 17:10:10 pm »
Явно в различните клиники се правят различни панели от изследвания и съответно и цените са най-различни, и всеки доктор от съответната клиника набляга на едно или на друго, а трети изобщо не взимат под внимание имунологиата като важен фактор за успеха в инвитро процедурите и смятат че това е някаква мода едва ли не и не изисква особено внимание ....иди че ги разбери после коя е истината и кой е верния път   :?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Когато всичко е уж идеално
« Отговор #16 -: Август 05, 2008, 18:33:08 pm »
Извинявам се предварително,че май не задавам въпроса си в правилната тема,но някой може ли да ми каже колко пари излизат имун.и генетични изследвания?
Около 200 лв. струват - антифосфолипидни антитела, NK - клетки и генетични , асоциирани с тромбофиия.
 Тромбоцитно - левкоцитните агрегати (PLA)мисля , че са отделно от този пакет.