0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #20 -: Юни 24, 2008, 10:06:11 am »
Знаете ли кой точно отговаря за поставянето на ваксина за хепатит Б на дете, родено от майка - носител? И какво точно се поставя?
Ваксината за хепатит В е задължителна за всички новородени-независимо дали майката е носител или не е.
Първата се поставя след раждането в родилното отделение, след това има реимунизации, които се правят от личния лекар на детето!
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #21 -: Юли 01, 2008, 08:44:31 am »
Mislite li, che vaksinata, postavena na dete rodeno ot maika-nositel na Hepatit B moje da pomogne deteto da ne razvie hepatit?
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #22 -: Юли 06, 2008, 08:35:27 am »
Момичета, на 10.06.2008 си поставих първата ваксина комбинирана за хепатит А и В. На 18.06. ни правиха профилактични прегледи на работа - кръв, урина и т.н. Оня ден си получихме резултатите - в ДКК лимфоцитите в % ми са завишени - при граници от 20 до 40, моите са 60%. Иначе другите показатели са ми в норма. Също имам някакви болки в прасците, като при грип. Възможно ли е всичко това да бъде от ваксината?  :ask:
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #23 -: Юли 06, 2008, 14:31:29 pm »
Снежка след като излязоха резултатите нямаше ли консултация с лекар?
При мен нямаше никакви странични ефекти.Личната ми лекарка каза че до сега освен зачервяване на мястото друга странична реакция /при възрастни/ не е виждала
Хубаво е да говориш с лекар ака не си го направила .
Най - вероятно имаш някакво възпаление, и дали от ваксината или от друго нещо трябва да му обърнеш внимание.
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #24 -: Юли 06, 2008, 15:29:56 pm »
Зонче, получих резултатите в петък 04.07. и нямаше как тогава да отида при личния, но ще гледам в понеделник да го направя. Иначе се чувствам добре, нямам температура и затова се чудех от какво може да е
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #25 -: Юли 06, 2008, 16:46:06 pm »
Надявам се всичко да е наред в понеделник
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #26 -: Май 21, 2013, 12:39:38 pm »
При положителен австралийски антиген  е задължително да се направи ваксина на половинката , която не е носител. Хепатит Б в много случаи е хронична болест и може никога да не си боледувал от Хепатит и в същото време черния дроб да е увреден и вируса да работи/това е само ако имаш положителен антиген/.В много случаи , въпреки че имаш пол.антиген вируса не се развива и няма увреждания.Има и такива случаи в които вируса се развива след много години носителство и то без някакви външни симптоми.Такъв е нашия случай .Моя мъж има хроничен хепатит Б/след години носителство на пол.антиген/ и сега чакаме одобрение от Здравна каса за интерферони.Той нямаше никакви симптоми ,но въпреки това дробът му е увреден.За мене беше задължително преди процедури инвитро да си направя комбинирана ваксина за хепатит А и Б.

Колко време след ваксинацията за хепатит ви започнаха ин витро процедурите?
Предстои ми инвитро и след седмица ще направя последната ваксина за хепатит :)
*
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #27 -: Май 21, 2013, 14:25:41 pm »
на мен ми казаха, че ваксината не пречи да започна процедура.
стараех се да ги слагам между опитите, но не съм чакала месеци.