0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Хепатит Б и бременност
« -: Юни 02, 2008, 09:14:15 am »
  Ако знаете повече за бременността и предаването на Хепатит Б от майка на новородено пишете по тази тема.
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #1 -: Юни 02, 2008, 15:03:29 pm »
Мен също ме интересува въпроса с хепатит В, обаче ако мъжа е носител на вируса, а жената - не, какви са рисковете за детето?
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #2 -: Юни 04, 2008, 08:49:27 am »
Мен също ме интересува въпроса с хепатит В, обаче ако мъжа е носител на вируса, а жената - не, какви са рисковете за детето?
М да, и мен малко ме интересува това, макар че преди години се установи, че съпругът ми има Австралийски антиген, и когато се консултирахме с ДжиПи-то, той каза, че нямало никакъв проблем за потомството. Ама знам ли, той с такова пренебрежение коментира въпроса-нещо от сорта "Е, голям работа, имаш си австралийски антиген", а ние така се бяхме шашардисали. Днес съм при док и ще я питам дали има някакъв проблем, макар че си мисля, че ако имаше - щяха да правят изследвания и на бащите. Пък при бременност изследват само майката за това. Все пак ще питам и ще пиша ако имам повече инфо :)
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #3 -: Юни 04, 2008, 09:18:59 am »
Джули и нашето ДжиПи общо взето реагира така, нищо страшно, споко. Ама нали не му е на него на главата като проблем
*
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #4 -: Юни 04, 2008, 11:23:47 am »
Имам познати с такъв проблем. Бащата беше носител на хепатит Б, майката не, но не знам в последствие дали не се разболя и тя, мисля че не, но не съм сигурна.
Бебенцето се роди живо и здраво. Докторите бяха препоръчали аборт, но след много изследвания, семейството реши да рискува и да запазят бременността.
при мне имаше само съмнения за хепатит А, в последствие се оказа, че не съм имала, но в крайна сметка това доведе до аборт :( 

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #5 -: Юни 04, 2008, 12:28:25 pm »
Имам познати с такъв проблем. Бащата беше носител на хепатит Б, майката не, но не знам в последствие дали не се разболя и тя, мисля че не, но не съм сигурна.
Бебенцето се роди живо и здраво. Докторите бяха препоръчали аборт, но след много изследвания, семейството реши да рискува и да запазят бременността.
при мне имаше само съмнения за хепатит А, в последствие се оказа, че не съм имала, но в крайна сметка това доведе до аборт :( 
Чак пък аборт, предполагам, че носителството на антителата, означава, че някога си боледувал, което не означава от своя страна, че неможеш да имаш деца. Може при приятелката ти да се е получило разболяване по време на бременността. Иначе не мисля, че е чак толкова сериозно наистина. Днес все пак ще се коснултирам с док и ще пиша :)
*
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #6 -: Юни 04, 2008, 12:39:50 pm »
Ooooo не искам да Ви плаша в никакъв случйа, но наистина е добре да се консултирате със специалист. julia_m не ме слушай ;) Вие сте само носители, аз бях болна
Лежах в болница със съмнения за хепатит А (вирусен хепатит), лекуваха ме, оказа се че било "просто" много остра вирусна инфекция, но какво от това - в болницата се наложи кюретаж по спешност :(

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #7 -: Юни 04, 2008, 20:07:26 pm »
Момичета, аз преди около два месеца питах във форума по този въпрос, но не излезе кой знае какво. На мен при изследванията ми откриха австралийски антиген (Хепатит B). Идея си нямам как и кога съм боледувала и дали изобщо съм боледувала. Потърсих инфо в нета и разбрах, че някои хора са просто носители, но не са болни.
Притесних се, но при снаха ми случаят е същия и двете и деца са си много добре. Единственото, което правят, е да минат един период (след раждането на детето)на ваксинации. Сега по-голямото дете ходи веднъж годишно на профилактичен преглед.
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #8 -: Юни 05, 2008, 09:21:41 am »
Здравейте пак от мен,
както казах вчера бях при док и я питах по въпроса за мъжа носител. Тя ми каза, че той най-вероятно е само носител на вируса, при това каза да си направи, ако иска пак изследване и да се види, можело вече да не е, което незнам как точно става, но.
Иначе ми каза, че е важно, че моя резултат е отрицателен и това, че той има + резултат за HBsAg не оказва влияние върху бебчето. Също така каза, че те така или иначе ги изследвали след раждането мъничетата и се вижда какво има, какво-не. Но определено ме успокои, че щом аз нямам, вероятността бебето да има е никаква. Дори ми обясни, че и майката да е носител на вируса, вероятността да се предаде на бебето е само 10%, така че мацки спокойно. Няма да има проблеми за бебоците :) и всичко ще бъде наред. Нали това казват всички-да сме спокойни по време на бременност, та и бебчетата да са спокойни и здрави след това :) Желая успех на всички !
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #9 -: Юни 05, 2008, 10:12:13 am »
Момичета, аз преди около два месеца питах във форума по този въпрос, но не излезе кой знае какво. На мен при изследванията ми откриха австралийски антиген (Хепатит B). Идея си нямам как и кога съм боледувала и дали изобщо съм боледувала. Потърсих инфо в нета и разбрах, че някои хора са просто носители, но не са болни.
Притесних се, но при снаха ми случаят е същия и двете и деца са си много добре. Единственото, което правят, е да минат един период (след раждането на детето)на ваксинации. Сега по-голямото дете ходи веднъж годишно на профилактичен преглед.
При мъжа ми положението е същото - никога не е боледувал от хепатит, останахме крайно изненадани при този положителен резултат. Аз мисля да си направя ваксина с/у хепатит В и С /комбинирана някаква/ за да съм по-спокойна
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #10 -: Юни 06, 2008, 15:16:25 pm »
При положителен австралийски антиген  е задължително да се направи ваксина на половинката , която не е носител. Хепатит Б в много случаи е хронична болест и може никога да не си боледувал от Хепатит и в същото време черния дроб да е увреден и вируса да работи/това е само ако имаш положителен антиген/.В много случаи , въпреки че имаш пол.антиген вируса не се развива и няма увреждания.Има и такива случаи в които вируса се развива след много години носителство и то без някакви външни симптоми.Такъв е нашия случай .Моя мъж има хроничен хепатит Б/след години носителство на пол.антиген/ и сега чакаме одобрение от Здравна каса за интерферони.Той нямаше никакви симптоми ,но въпреки това дробът му е увреден.За мене беше задължително преди процедури инвитро да си направя комбинирана ваксина за хепатит А и Б.За хепатит С няма ваксина.
Момичета при положител антиген на мъжа Ви задължително изследвайте състоянието на черния му дроб и се ваксинирайте.
И все пак за успокоение голяма част от носителине никога не се разболяват ,но е хубаво да се следи.А бебенцата родени след 90г.се ваксинират няколко часа след раждане ,така че бъдещите мами да не се притесняват.
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #11 -: Юни 10, 2008, 19:05:27 pm »
При положителен австралийски антиген  е задължително да се направи ваксина на половинката , която не е носител. Хепатит Б в много случаи е хронична болест и може никога да не си боледувал от Хепатит и в същото време черния дроб да е увреден и вируса да работи/това е само ако имаш положителен антиген/.В много случаи , въпреки че имаш пол.антиген вируса не се развива и няма увреждания.Има и такива случаи в които вируса се развива след много години носителство и то без някакви външни симптоми.Такъв е нашия случай .Моя мъж има хроничен хепатит Б/след години носителство на пол.антиген/ и сега чакаме одобрение от Здравна каса за интерферони.Той нямаше никакви симптоми ,но въпреки това дробът му е увреден.За мене беше задължително преди процедури инвитро да си направя комбинирана ваксина за хепатит А и Б.За хепатит С няма ваксина.
Момичета при положител антиген на мъжа Ви задължително изследвайте състоянието на черния му дроб и се ваксинирайте.
И все пак за успокоение голяма част от носителине никога не се разболяват ,но е хубаво да се следи.А бебенцата родени след 90г.се ваксинират няколко часа след раждане ,така че бъдещите мами да не се притесняват.
zonceto аз го бях решила да се ваксинирам, но като прочетох твоя пост окончателно се навих - днес си поставих първата ваксина комбинирана за хепатит А и В. Обаче трябва да се сложат още две - след 1 месец /юли/ и след 6 месеца /декември/. Това, което ме притеснява е, че аз октомври имам час за преглед за второ ин-витро, което живот и здраве да започне ноември-декември. Няма ли да пречи, че третата ваксина ще се постави точно този период, нещо не вреди ли
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #12 -: Юни 10, 2008, 22:12:06 pm »
Казаха ми че трябва да си направя най - малко две инжекции преди процедури.При бременност третата се отлага ,ако ли не, се слага.
Направи си инвитрото и дано не се налага да слагаш третата :D
Голям страх брах като четох листовката на ваксината, но всичко мина без каквито и да е странични реакции.
Докато си в процедура или изчакваш резултат в никъкъв случай не слагай ваксина.Противопоказна е при бременност.
Относно мъжи ти изследвайте чернодробните му показатели ,за да сте сигурни че е само носител.Много джипита  не са запознати с това какво означва хроничен хепатит Б и австрлийски антиген.Най - добре се консултирайте с гастроентеролог.
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #13 -: Юни 10, 2008, 23:02:42 pm »
Зонче, а какво ще кажеш за този вариант - на листовката пише, че може да се сложат трите дози в един месец, ако се налага спешна имунизация /при пътуване в чужбина и др./ - значи първата се слага на даден ден, втората 7 дни след първата, третата 21 дни след първата и препоръчително четвърта след 12 месеца. Защото иначе третата ми доза ще пропадне /декември/, а не знам така само с две дали ще се изгради имунитет и дали ще има ефект
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #14 -: Юни 10, 2008, 23:37:36 pm »
Според мен използвай класическата схема.Дали няма да сложиш третата инжекция в първия случай ,или четвъртата във втория е все едно.Използвай класическата схема за да си изградиш по- траен имунитет.Не подлагай излишно организма си на ударни дози.След първите две инжекции можеш да си пуснеш изследване на антитела ,за да провериш дали има добър отговор от ваксината.
При всички положения две инжекции са по- добре от нищо и ефект не може да няма.Според това което съм чела и си спомням в момента антителата започват да се изграждат 2-4 седмици след първата инжекция и след втората би трябвало да са изградени напълно.Третата е за капак както се казва.
Не се притеснявай всичко ще е наред.Стискам палци да не слагаш третата през декември.
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #15 -: Юни 11, 2008, 09:04:56 am »
Много ти благодаря за отговорите, не знам, но някак си ме караш да се чувствам сигурна в това, което ми препоръчваш. Ще се придържам към класическата схема! Желая ти успех и на теб!  :bighug:
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #16 -: Юни 12, 2008, 09:34:12 am »
Мисля, че когато бащата е носител на HBsAg няма риск за детето, но е недопустимо забременямането на жени от мъже, които са на интерферонова терапия за Хепатит Б.

Някой може ли да ми отговори какво трябва да се сложи на детето след раждането, ако майката има Хепатит Б?
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #17 -: Юни 12, 2008, 17:12:43 pm »
Не виждам някъде да съм казала че мъжа ми е на интерферони.Казах че чакаме за такива, но за тях се чака година или две години.Всички антивирусни препарати са противопоказани при желание за дете , не само интерфероновата терапия.
Ако бащата е носилел на австралийски антиген може да зарази майката, а това по време на бременност е опасно за плода.Казах че може , а не че задължително ще стане.
Всички бебета след 1990г.се имунизират за хепатитБ след раждането задължително.
Това дали майката е болна от Хепатит Б или е носител на австралийски антиген са малко различини неща.Ако е болна задължително трябва да се обърне към специалист.
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #18 -: Юни 18, 2008, 11:36:53 am »
извинявай, казах го като предупреждение, в случай, че реши да се включи на интерферон.
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #19 -: Юни 24, 2008, 09:45:16 am »
Знаете ли кой точно отговаря за поставянето на ваксина за хепатит Б на дете, родено от майка - носител? И какво точно се поставя?
*
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #20 -: Юни 24, 2008, 10:06:11 am »
Знаете ли кой точно отговаря за поставянето на ваксина за хепатит Б на дете, родено от майка - носител? И какво точно се поставя?
Ваксината за хепатит В е задължителна за всички новородени-независимо дали майката е носител или не е.
Първата се поставя след раждането в родилното отделение, след това има реимунизации, които се правят от личния лекар на детето!
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #21 -: Юли 01, 2008, 08:44:31 am »
Mislite li, che vaksinata, postavena na dete rodeno ot maika-nositel na Hepatit B moje da pomogne deteto da ne razvie hepatit?
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #22 -: Юли 06, 2008, 08:35:27 am »
Момичета, на 10.06.2008 си поставих първата ваксина комбинирана за хепатит А и В. На 18.06. ни правиха профилактични прегледи на работа - кръв, урина и т.н. Оня ден си получихме резултатите - в ДКК лимфоцитите в % ми са завишени - при граници от 20 до 40, моите са 60%. Иначе другите показатели са ми в норма. Също имам някакви болки в прасците, като при грип. Възможно ли е всичко това да бъде от ваксината?  :ask:
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #23 -: Юли 06, 2008, 14:31:29 pm »
Снежка след като излязоха резултатите нямаше ли консултация с лекар?
При мен нямаше никакви странични ефекти.Личната ми лекарка каза че до сега освен зачервяване на мястото друга странична реакция /при възрастни/ не е виждала
Хубаво е да говориш с лекар ака не си го направила .
Най - вероятно имаш някакво възпаление, и дали от ваксината или от друго нещо трябва да му обърнеш внимание.
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #24 -: Юли 06, 2008, 15:29:56 pm »
Зонче, получих резултатите в петък 04.07. и нямаше как тогава да отида при личния, но ще гледам в понеделник да го направя. Иначе се чувствам добре, нямам температура и затова се чудех от какво може да е
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #25 -: Юли 06, 2008, 16:46:06 pm »
Надявам се всичко да е наред в понеделник
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #26 -: Май 21, 2013, 12:39:38 pm »
При положителен австралийски антиген  е задължително да се направи ваксина на половинката , която не е носител. Хепатит Б в много случаи е хронична болест и може никога да не си боледувал от Хепатит и в същото време черния дроб да е увреден и вируса да работи/това е само ако имаш положителен антиген/.В много случаи , въпреки че имаш пол.антиген вируса не се развива и няма увреждания.Има и такива случаи в които вируса се развива след много години носителство и то без някакви външни симптоми.Такъв е нашия случай .Моя мъж има хроничен хепатит Б/след години носителство на пол.антиген/ и сега чакаме одобрение от Здравна каса за интерферони.Той нямаше никакви симптоми ,но въпреки това дробът му е увреден.За мене беше задължително преди процедури инвитро да си направя комбинирана ваксина за хепатит А и Б.

Колко време след ваксинацията за хепатит ви започнаха ин витро процедурите?
Предстои ми инвитро и след седмица ще направя последната ваксина за хепатит :)
*
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #27 -: Май 21, 2013, 14:25:41 pm »
на мен ми казаха, че ваксината не пречи да започна процедура.
стараех се да ги слагам между опитите, но не съм чакала месеци.