0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

помогнете за клиника в Англия
« -: Май 29, 2008, 23:50:24 pm »
здравеите момичета.изчетох доста неща в този форум но не можах да намеря нужната ми информация затова реших да ви попитам ако можете да ми помогнете.аз сам в БГ и днес при преглед ми откриха хламидии които лекувам но приятеля ми работи в Англия,  :thankyousign:Кембридж...и иска да си направи изследвания там, но не се сптравя добре с англииския понеже от скоро е там.... затова реших да се обарна към вас ако някои е може да ми каже клиника която е на близо кадето могат да се направят изследвания за хламидии ще съм ви адски благодарна.касмет на всички
Re: помогнете за клиника в Англия
« Отговор #1 -: Юни 05, 2008, 12:01:14 pm »
Дано някой помогне с инфо от там направо, аз се интересувах веднъж за Лондонски клиники и се оказа че има една с най-висок процент на успеваемост (на някакъв доктор дето името му прозвуча малко арабско) - в нея само прилагали някои имунологични лечения, които мен ме интересуваха (и вероятно въобще са отворени към новостите и затова имат по-висок процент успеваемост), но от друга страна клиниката беше критикувана нещо за етични съображения и беше замесена ББС - не съм се интересувала какво е станало.
Като цяло съм чувала, че имат доста добра успеваемост.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: помогнете за клиника в Англия
« Отговор #2 -: Юни 07, 2008, 20:21:50 pm »
kapi, доста късно виждам въпроса ти, та дано влезеш пак и прочетеш отговора. По принцип в Англия за всеки допир до специалист било то по здравната им каса, или от частна клиника, се минава през GP-то. Нека приятелят ти, ако си има GP, да отиде при него и да обясни за какво иска направление,т.е. какво иска да си изследва. Може да е парадоксално, но и за частен специалист, GP-то трябва да напише писмо с обяснение какъв ти е проблемът. А и той има списъци с телефони на частни специалисти в района и на такива по здравната каса. Не може, както при нас, да отидеш направо в частната клиника и да си запишеш час - има някои формалности, които ако не ги спазиш, няма да те приемат. Поне такъв е моят опит. Така е в някои клиники, които си имат изискване да имаш писмо от личния лекар. Предполагам има и такива, които не изискват тази формалност. Ако му даде направление за държавна болница с репродуктивен център в нея, всичките му изследвания  ще са безплатни, но ще чака около три месеца да го приемат. За частната клиника пак се чака, но до месец (може и по-малко) те приемат, но си плащаш всички изследвания, които не са никак евтини. Но най-напред за разговор и за съвет при GP-то. Ако няма личен лекар, трябва да си избере, защото и за други проблеми ще стои този въпрос. Приятелят ти има два варианта: да си намери телефон на клиника и да им звънне да пита как стоят нещата, т.е. дали може направо при тях да си запише час. Или да пита за всичко това личния лекар, който ще му каже кои изискват писмо от него и кои - не. Аз например преди месец звънях в една клиника да си запиша час за преглед на скенер и оттам ми казаха, че трябва писмо от личния лекар, който да потвърди бременността. На пръв поглед изглежда усложнено, но е и въпрос на навик.
Успех и на вас!
« Последна редакция: Юни 07, 2008, 21:12:57 pm от DivaRoza »
Re: помогнете за клиника в Англия
« Отговор #3 -: Юни 07, 2008, 20:50:05 pm »
Здравейте!Налага се да си направя диагностична лапароскопия.Дайте съвет за добър лекар в София :)
Re: помогнете за клиника в Англия
« Отговор #4 -: Юни 07, 2008, 23:20:41 pm »
благодаря ти  за информацията DivaRoza много ми помогна. успех и на тебе :)
*
Re: помогнете за клиника в Англия
« Отговор #5 -: Октомври 06, 2008, 12:20:15 pm »
Аз пък още по-късно виждам въпроса, но и аз да се намеся и да уто4ня:
за изследване и ле4ение на хламидия, не е необходимо нито направление за специалист, още по-малко пък посещение в каквато и да е клиника по стерилитет, още по-малко пък 4астна.
Необходимо е само 4ас при джи пи-то и то за медицинската сестра, при мен стана веднага, т.е. казах им 4е искам да се изследвам за хламидии и за всякакви STI ( sexually transmitted infections) и веднага ми предложиха да ми земат секрет, без да ми искат никакви обяснения защо искам да се изследвам и про4ее.
Резултатите са готови до няколко дни и вси4ко е безплатно.
Успех
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: помогнете за клиника в Англия
« Отговор #6 -: Ноември 22, 2008, 22:13:52 pm »
Здравей Капи!

От доста време не съм влизала във форума и затуй отговарям чак сега, надявам се че може да ти е от полза или пък на някой друг от форума.

На този web адрес ( http://guide.hfea.gov.uk/guide/ ) можете да намерите най-близката клиника по фертилити в района в който живеете в UK. Но както вече бе споменато по-горе в UK за да посетиш специалист ти трябва направление от GP-то. Ако се правят изследвания по линия на здравната каса (NHS)обикновено е безплатно, но пак зависи - ако си бил продължително време тук и си плащал вноски.

На частно - е доста скъпо. Например Diagnostic semen analysis e £135.00

Ако ти трябва повече информация можеш да ми пратиш лично съобщение.

The life is too short! Let's enjoy it!
*

    victorita

  • ****
  • 531
  • Моето малко слънце КРИСТИАН се роди на 21/01/2010
Re: помогнете за клиника в Англия
« Отговор #7 -: Май 28, 2009, 19:51:48 pm »
Безплатен тест за хламидия може да си вземете от някои аптеки-изпращате уринна проба пои пощата и до седмица -2 ви пращат резултатите.На хората в Йоркшир мога да дам някои полезни телефони също :wink:
Re: помогнете за клиника в Англия
« Отговор #8 -: Март 21, 2015, 23:05:56 pm »
Здравейте, някой правил ли е опит в Англия? На нас ми се струва,че ни предстои трети такъв, но в Англия. Много ви моля да ме посъветвате нещо, къде как, то че е скъпо, е много скъпо, но какво да се прави...
*
Re: помогнете за клиника в Англия
« Отговор #9 -: Април 02, 2015, 23:11:18 pm »
Здравей zazina, преди месец приключи четвъртият ми неуспешен опит в кралството. Не искам да те отчайвам, все пак и тук жените раждат след инвитро, но аз продължавам напред, само че в България. Ако имаш възможност не си губи времето тук. Системата и много тромава. Ако все пак ти се налага да правиш инвитро тук опитай се да си по-напориста за да не ти губят времето. Но направи всичко възможно да опиташ в Б-я. Успех!
*
Re: помогнете за клиника в Англия
« Отговор #10 -: Април 02, 2015, 23:24:19 pm »
И аз съм на същото мнение макар и да не съм правила опит в Англия. Контактувам с доста жени правили такъв и като цяло мнението за опити през NHS е лошо. Претупват здраво работата, лъжат за резултати, няма индивидуален подход. Да не говорим, че в голяма част от клиниките изобщо не са чували за поддържаща терапия след ин витро. Но това си е лично мое мнение.
Все пак и в Англия много жени раждат след ин витро.

26.09.2019
*
Re: помогнете за клиника в Англия
« Отговор #11 -: Април 02, 2015, 23:46:54 pm »
И аз съм на същото мнение макар и да не съм правила опит в Англия. Контактувам с доста жени правили такъв и като цяло мнението за опити през NHS е лошо. Претупват здраво работата, лъжат за резултати, няма индивидуален подход. Да не говорим, че в голяма част от клиниките изобщо не са чували за поддържаща терапия след ин витро. Но това си е лично мое мнение.
Все пак и в Англия много жени раждат след ин витро.

На твое място не бих обобщавала, особено без информация от личен опит и проучване кое къде как е. Колко клиники? Колко жени? С какви проблеми и от колко време? Не за друго, а някои хора може да имат шанс за лечение само в Англия през здравната система.

Редно е да се провери внимателно как подхождат в конкретни клиники, но да се твърди, че повечето репродуктивни специалисти в Англия нехаят и са некомпетентни, не е правдоподобно.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: помогнете за клиника в Англия
« Отговор #12 -: Април 02, 2015, 23:50:04 pm »
тези от вас, които са осигурени здравно в UK, а смятат да правят IVF в България, нека се поинтересуват какви са възможностите за реимбурсиране на опита им, извършен в Бг.

съгласно европейската директива за Cross-border Health Care, имаме право да търсим лечение в друга страна от ЕС и да ни бъде възстановена сумата за лечението в размер, какъвто се полага на местните пациенти в страната, в която сте осигурени.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: помогнете за клиника в Англия
« Отговор #13 -: Април 03, 2015, 10:05:53 am »
И аз съм на същото мнение макар и да не съм правила опит в Англия. Контактувам с доста жени правили такъв и като цяло мнението за опити през NHS е лошо. Претупват здраво работата, лъжат за резултати, няма индивидуален подход. Да не говорим, че в голяма част от клиниките изобщо не са чували за поддържаща терапия след ин витро. Но това си е лично мое мнение.
Все пак и в Англия много жени раждат след ин витро.

На твое място не бих обобщавала, особено без информация от личен опит и проучване кое къде как е. Колко клиники? Колко жени? С какви проблеми и от колко време? Не за друго, а някои хора може да имат шанс за лечение само в Англия през здравната система.

Редно е да се провери внимателно как подхождат в конкретни клиники, но да се твърди, че повечето репродуктивни специалисти в Англия нехаят и са некомпетентни, не е правдоподобно.

Аз не твърдя, че лекарите в Англия нехаят и са некомпетентни. Твърдя, че претупват процедури когато те са през NHS и затова си имат основателна причина - дават им се ужасно малко пари.
Според мен е важно това да се знае, особено когато една жена е около 35 години и над тях. Защото времето чакане за да започне изобщо опит и после времето на самите опити може да е дълго (около 3-4 години).
Ще дам съвсем прост пример, с който имам опит. Изследванията на хормони (имам предвид всички основни - FSH, пролактин, тестостерон и т.н.)  се правят или когато клиниката има свободни часове (което може да е на 13-ти ден от цикъла примерно) или изобщо не ти дават информация кога да ги направиш и ти казват "когато прецениш".
Аз съответно изобщо не пожелах да давам кръв за такова изследване и отидох в частна клиника. Където може би, защото казах че искам само хормони да ми изследват, без никакви последващи процедури и не ми правиха фоликулметрия за хормона, който е 7 дни след доказана овулация. Директно си го пускат на 21-ви ден, а при мен овулацията е между 9 и 11 ден.

Както и да е, както писах и горе - това си е мое лично мнение и не задължавам никого с него.
Има огромна страница на NHS. В нея има доклади за всички клиники в Англия, с мнения на пациенти и успеваемост на съответната клиника. Може да се види по район коя е най-удобна и да се четат докладите за нея.
Също така е добре да се има предвид, че опит финансиран от NHS не се позволява, ако:
- единият от двамата пуши (най-добре е изобщо да не се предоставя такава информация)
- единият от двамата има деца
Някои от общините вече спряха финансиране. Говори се, че предстои още общини да спират, но за съжаление не знам къде точно може да се намери тази информация.

26.09.2019