0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Въпроса ми е следният:
Когато забременяхте спряхте ли употребата на Парлодел,Бромергон или Достинекс?
На мен ми назначиха по 1 хапче на месец.Този месец съм взела само 1/3 хапче от Достинекса,но не пропусна да ми покаже всички симптоми и да ми дойде МЦ макар и по-слабо.Подух се здраво ,излезна ми пъпчицата на любимото място и дори си имах и контракции.В същото време хормоните са ми ок.Въпросът ми е да спирам въобще достинекса?Докторът ми си "изми ръцете" с моя случай,да се консултирам с друг негов колега и това е то.Затова се допитвам до вас,които сте минали по този път.
здравей iliyanas,

Аз имам опит с висок пролактин и бременност, за съжаление неуспешна и досега смятам, че една от причините е, че не взимах нищо за пролактина.
Това, което не разбрах е как така ти дойде МЦ, като си бременна? Защо пиеш Достинекс, той не е тестван и не се препоръчва при бременност. Кой ти е лекарят? Защо си на терапия, ако хормоните ти са в норма?
Моите стойности на пролактина не са много над нормата, но спра ли лекарствата се покачва, затова и по време на бремеността ми си вземах Бромокриптина по половин табл. Док ми каза да го вземам до 20 седмица, но аз до там не стигнах. Причините за аборта не бяха свързани с пролактина и приема на Бромокриптин. 6 месеца преди ин витрото ми исках да мина на Достинекс. Бях за една седмица в ендокринологичната клиника в София и там ме посъветваха с оглед на предстояща бременост да не сменям лекарствата, защото Достинекс не е показан при бременост, а смяната на медикаментите ще доведе до повишаване на пролактина, което може да се окаже проблем за настъпила бременост.
Извинявам се за дългия пост
Док ми каза да го вземам до 20 седмица, но аз до там не стигнах. Причините за аборта не бяха свързани с пролактина и приема на Бромокриптин. 6 месеца преди ин витрото ми исках да мина на Достинекс. Бях за една седмица в ендокринологичната клиника в София и там ме посъветваха с оглед на предстояща бременост да не сменям лекарствата, защото Достинекс не е показан при бременост, а смяната на медикаментите ще доведе до повишаване на пролактина, което може да се окаже проблем за настъпила бременост.
На мен Парлодел и Бромокриптин не ми понасят.От 4 години съм на Достинекс.Докторът ми каза,да намаля дозата на достинекса и да продължа с него до края на бременността.Но сега когато възникнаха проблемите бяга от отговорност,при условие,че е запознат с целият ми случай.
А снощи беше толкова ужасно,че посреднощ се наложи да ходим в болницата.Ех всичко с бебето бе наред, а на мен ми предписаха ПАПАВЕРИН и се прибрах.И така вчера бях на 3х2 ношпа,3х1 утрогестан и 1 папаверин и слава богу положението се стабилизира.Дежурният лекар ми каза,че някои жени имат подобна "тежка цветна бременност" до края на бремеността и въпреки всичко раждат нормални деца без никакви усложнения.
Просто е въпрос на лош късмет да имаш МЦ по време на бременост,но всеки си носи кръста....
С Бромокриптина много трудно свикнах, ставаше ми лошо, повръщане, ниско кръвно, но го вземах в покачващи дози и привикнах та вече 4 години. Пробвала съм да сменя с Парлодел но пролактина скача доста при смяната и трудно влиза в норми.
Ами желая ти по-малко проблеми с пролактина по време на бременността и здраво бебе накрая.
Късмет
АЗ съм вече почти 8 години и половина и минах през всичките тези лекарства.Бях на 5 таблетки Достинекс за месец(първата година от неговата употреба).Този месец съм била на 1/3 хапче-последното взето на 13май.А я ми виж хормоните от 26ти май:

Прогестерон 183  /38,93-260.12/

Пролактин   984  /189- 4059/
И двата са учудващо наред и се чудя вече какво да правя..... :(


*
на мен ми казаха да спра парлодела веднага след като видяхме сакчетата на прегледа - 33 ден от М. Док каза че си е свършил работата и вече не е необходим, след като има бременност.
на мен ми казаха да спра парлодела веднага след като видяхме сакчетата на прегледа - 33 ден от М. Док каза че си е свършил работата и вече не е необходим, след като има бременност.
Мими,а ти при кой лекар беше?Имаше ли някои подобни проблеми на моите?Благодаря ти за информацията :)
*
iliyanas, ти в Бългрия ли си в момента? Защото си спомням, че живееш в чужбина. Ако си в България бих ти препоръчала и една консултация с ендокринолога на Майчин Дом- д-р Катя Тодорова. Координати теги има на сайта мисля, но ако не ги намерих, пиши ми и ще ти ги пратя.


*
на мен ми казаха да спра парлодела веднага след като видяхме сакчетата на прегледа - 33 ден от М. Док каза че си е свършил работата и вече не е необходим, след като има бременност.
Мими,а ти при кой лекар беше?Имаше ли някои подобни проблеми на моите?Благодаря ти за информацията :)
Илиянка, аз си ходя и на ЖК при лекарката, която ми изписа преди това парлодела и ми следеше състоянието докато се опитвах да забременея. За кои по-точно проблеми имаш предвид? Уточни, ако искаш, за да не се объркам нещо, все пак на всеки състоянието е различно и лечението също. Ще се радвам, ако инфото ми ти е от полза.
След дългото лечение ,организма ми започна да се задоволява с по-малки дози.Така например като започнах с него(преди 4 години и половина) бях на 4-5 таблетки месечно и МЦ ми бе на 30 дена.Впоследствие започна на 22 дена и намаляхме дозата,докато миналият юни се стигна до 1 и половина таблетка за месец и цикъла ми идваше на 26-28 дена.Февруари месец доктор Владимиров ме посъветва да го намаля на 1 таблетка и да следя хормоните-искаше пролактина да е по-близо до горната граница,защото тогава забременяването било по-лесно отколкото с идеалният ми затова време в "златната среда" и с препоръка да си вземам 1 таблетка до края на бременността.
 Едно време като нямах проблеми с хормоните карах цветна бременост.Но сега позовавайки се на това,че пия лекарство за да поддържам хормоналното равновесие в организма си ми хрумна ,че точно употребата на Достинекс(макар и в минимална доза-само 1/3 таблетка за този месец)е виновна за настъпилият ми МЦ.И затова питах да го спирам ли?Четох че Достинекс не се препоръчва по време на бременност.Питах доктор Владимиров дали да го спирам-отговори ми да се обърна към някой негов колега,гинеколожката ми е в чужбина ,ще се върне към 5-6 юни,а аз се плаша да не ми дойде отново МЦ и не знам да го приемам ли още достинекса?Затова и искам мнения на жени минали през този път и как им се е отразило.
  Мими,благодаря ти и ти желая спокойни последни 50 дена
 
*
Илиянка, благодаря ти първо за пожеланието!
И ние постоянно коригирахме дозата. Месеца когато забременях бях на 1 и после на половин таблетка парлодел, преди това бях на 1 и 1/2. Не знам как влияе Достинекса, не съм го пила, но когато док ми каза да го спра, попитах няма ли да се вдигне пролактина и това да е проблем. Док ми каза, че през брем.се повишава пролактина по принцип и помагал за образуването на кърмата, затова да не се притеснявам. Просто спирането трябва да е постепенно, но моята доза беше малка и го спряхме веднага. След 10 дни имах леко зацапване, но то се дължеше на недостатъчно жълто тяло за двете бебета и с Дуфастон овладяхме положението.
Моя съвет е да се консултираш с ендокринолог, не с гинеколог. Както ти казах всяка ситуация е различна, но не губи време.
Здравейте момичета, от всичко прочетено а и от опита на мои близки приятелки категорично мога да заявя , че Достинекс се приема само до доказване на бременност-след това бромокриптин или медокриптин. Аз също съм бременна и ендкриноложката е сигурна , че ако спра бромото вероятността от спонтанен аборт нараства до 90%.На мен лично не ми се рискува, а и нямам време да си правя експерименти -в момента приемам 2х1 .Не мисля че тези ,които препоръчват спиране на подобен вид лекарство са наясно с последиците
Здравейте момичета!
Аз съм бременна в началото на 7 месец. Преди да забременея ми откриха аденом на хипофизата 4/8мм и доста години се лекувах с бромокриптин .В момента пролактина  е в норма ,но продължавам да пия по 0,5 таблетка бромокриптин .Ендокриноложката ми препоръча да си го пия .Искам да попитам дали с приемането на бромокриптина има някаква опасност за плода и дали трябва да го спра ,като пролактина е в норма .
Благодаря предварително !